Zamknij

Śniła ci się piwnica? Sprawdź, co to oznacza!

13.01.2021
Aktualizacja: 13.01.2021 15:30
Obszerna piwnica
fot. ---

Sen o piwnicy to częsty przykład marzenia sennego. Ma wiele ciekawych znaczeń, nad którymi warto się zastanowić. Chcesz się im przyjrzeć? Zajrzyj do naszego sennika!

Według sennika piwnica we śnie ma bardzo konkretną symbolikę. Jest symbolem myśli, które zazwyczaj spychasz na dalszy plan i do których nie chcesz się przyznać, nawet sam przed sobą, chociaż często mają one istotny wpływ na twoje zachowanie i decyzje. Nierzadko bowiem przedmiot marzeń sennych jest skorelowany z wydarzeniami na jawie, ponieważ tak działa podświadomość. Masz chęć się przekonać? Poczytaj.

Sennik: piwnica – znaczenie

Kiedy śnisz o piwnicy, jest to sygnał od twojego umysłu, że być może czas się wreszcie skonfrontować z jakimiś niewygodnymi rozważaniami. Nie da się od nich wiecznie uciekać, a rozprawienie się z nimi może mieć na ciebie zbawienny wpływ. Oczywiste jest, że emocje, które się skrywa, w końcu wybuchają. Może więc warto już teraz wyjąć je z symbolicznej piwnicy na światło dzienne? Jest to szczególnie istotne, jeśli piwnica z twojego snu jest ciemnai ciasna.

Inna interpretacja snu o piwnicy jest już nieco bardziej optymistyczna. Jeśli śni ci się, że do niej schodzisz, jest to omen dotyczący poprawy twojej sytuacji życiowej. Taki sen możesz odebrać jak przepowiednię, według której zbliżasz się do osiągnięcia spełnienia i szczęścia. Oznacza on, że jesteś na dobrej drodze i jeśli tylko z niej nie zboczysz, w przyszłości czeka cię dużo dobrego.

Sennik: piwnica w starym domu

Jak mówi sennik, piwnica starego domu, w której znajdujesz się we śnie, może symbolizować, że nadmiernie martwisz się o swoją przyszłość. Taki sen możesz odbierać jako sygnał od twojej podświadomości, żeby bardziej skupić się na tym, co się obecnie dzieje wokół ciebie. Nie powinieneś przejmować się tym, co stanie się później. Korzystaj z życia.

Sennik: uwięzienie w piwnicy

W kolejnym wariancie snu o piwnicy zostałeś w niejuwięziony. Ten koszmar chce ci uzmysłowić, że w podobnej sytuacji znajdujesz się również na jawie. Uwięzienie w piwnicy jest symbolem twojego poczucia ograniczenia i braku wolności we własnym życiu. Twój umysł próbuje ci przekazać, że powinieneś mocniej zawalczyć o własną niezależność, żeby uniknąć poczucia wypalenia i frustracji. Nie bój się podejmować decyzji, które mogą przynieść ci znaczną korzyść, a które bałeś podjąć się do tej pory.

Zobacz także: Przyśniło Ci się porwanie? Odkryj znaczenie tego snu

Sennik: człowiek w piwnicy

Być może miałeś sen o piwnicy, w której zostałeś zaatakowany lub kogoś w niej spotkałeś.Oznacza to ryzyko zagrożenia ze strony kogoś bliskiego. Uważaj szczególnie, jeśli we śnie potrafisz rozpoznać, kto cię atakuje. Ta osoba może mieć wobec ciebie podstępne zamiary. Natomiast jeżeli nie możesz rozgryźć, kto nachodzi cię w twoim śnie, powinieneś poważnie zastanowić się nad tym, jakim osobom z najbliższego otoczenia możesz ufać. Istnieje ryzyko, że ktoś pod fasadą życzliwości chce dla ciebie źle.

Sennik: pusta piwnica

Jeśli we śnie znajdujesz się w pustej piwnicy, może to sygnalizować twoją aktualną sytuację życiową. Najwyraźniej twoja podświadomość próbuje ci przekazać, że znalazłeś się w takim momencie, w którym będziesz musiał podjąć istotną decyzję. Chociaż nie jesteś pewien wyboru, jakiego musisz dokonać, nie możesz już dłużej zwlekać. Nadszedł czas na konfrontację ze swoimi problemami. Inną interpretacją jest ogólne poczucie pustki w ostatnim czasie. Może warto wprowadzić trochę więcej rozrywki i nowych doświadczeń do codziennej rutyny.

Sennik: woda w piwnicy

A może miałeś sen o wodzie w piwnicy? Wskazuje on na to, że warto przemyśleć sferę romantyczną w twoim życiu. Być może twój obecny związek lub romans ściągnie na ciebie pewne kłopoty. Nie oznacza to jednak, że musisz go kończyć. Może wystarczy, że porozmawiasz z partnerem o jego zamiarach.

Jak widzisz, sen o piwnicy to zazwyczaj pewnego rodzaju przestroga. Dobra wieść jest taka, że podświadomość wysyła ją, gdy jeszcze wszystko można wziąć w swoje ręce. Głowa do góry, wystarczy zastanowić się nad rozwiązaniem woich zmartwień!

Zobacz także: Śniłeś o weselu? Sprawdź, co to znaczy