Zamknij

Śniła ci się krew? Sprawdź, co oznacza taki sen!

03.05.2020
Aktualizacja: 01.09.2021 13:23
Krew
fot. Shutterstock

Krew widziana we śnie zawsze wzbudza w nas lęk i odrazę. Okazuje się jednak, że krew może mieć dużo bogatszą symbolikę niż nam się z początku wydaje, a interpretacja takiego snu w dużej mierze zależy od kontekstu, w jakim ukazuje nam się ten symbol. Wciąż nurtuje cię pytanie, jak interpretować motyw krwi ukazujący się we śnie? Sprawdź, co na ten temat mówi sennik.

Co znaczy sen o krwi?

Symbolika snu, w którym widzimy krew może być bardzo różna, dlatego jego interpretacja może wydawać się z pozoru niełatwym zadaniem. Z jednej strony krew we śnie oznacza witalność i siłę, z drugiej często jest zwiastunem nadchodzącej choroby lub podobnie jak sen o śmierci – odejścia bliskiej nam osoby. W ustaleniu znaczenia takiego motywu sennego pomocna może okazać się analiza sytuacji, w której ukazała się nam krew, jak również to, jakiej części ciała dotyczyła. Inaczej bowiem będziemy interpretować np. sen o krwawieniu z nosa, a inaczej o krwi, która pojawiła się np. w związku ze skaleczeniem palca. Wszystkie te szczegóły są niezwykle ważne, aby nasza interpretacja snu była prawidłowa i można było odnieść ją do swojego życia codziennego. Znaczenie snów może być bardzo różne

Krew - znaczenie snów

Krew widzianą we śnie sennik interpretuje zazwyczaj jako symbol energii życiowej, sił witalnych lub intensywnych emocji, które towarzyszą nam na co dzień. Innym razem, podobnie jak sen o dziecku może odnosić się do sfery płodności. Niekiedy sen, w którym widzimy krew może symbolizować, że w życiu realnym wciąż nie możesz pogodzić się z jakąś sytuacją z przeszłości i stale rozdrapujesz stare rany. Możliwe, że będzie musiało upłynąć wiele czasu zanim uda ci się zapomnieć o przykrych wydarzeniach i znów z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Krew z nosa - Co oznacza?

Krwawienie z nosa widziane we śnie niestety nie wróży dla nas nic dobrego. Według sennika to zapowiedź problemów zdrowotnych lub dużych kłopotów w życiu osobistym, jak również zawodowym. Krew z nosa może być również dla nas ostrzeżeniem, że kondycja naszego organizmu pozostawia wiele do życzenia i czas najwyższy odwiedzić specjalistę oraz zrobić badania profilaktyczne. To wskazówka, aby zadbać o swoje zdrowie. Z kolei Sen o krwi wypływającej z ciała w przypadku, gdy we śnie to osoba śniąca krwawi może to oznaczać gorszy czas w jej życiu. Możliwe, że do twojej codzienności wkradła się pustka i monotonia. Sennik wskazuje, że taki widok krwi we śnie może być symbolem marnowania szans, jakie niesie ci życie, odizolowania się od świata i braku chęci do podjęcia jakichkolwiek działań. Z drugiej strony sen ten może być wskazówką, że czas najwyższy wziąć życie w swoje ręce i wreszcie zrobić coś o czym od dawna marzysz, a co pomogłoby ci przełamać szarą codzienność.

Sennik: krew na rękach

Sen, w którym widzisz krew na rękach może oznaczać, że uwikłasz się w niebezpieczne interesy lub sytuacji, z których trudno będzie ci się później wycofać. Zachowaj więc ostrożność w sferze zawodowej, szczególnie przy podpisywaniu nowych umów z nieznajomymi. Zakrwawione ręce mogą być również ostrzeżeniem przed konsekwencjami twojego nieodpowiedzialnego zachowania. Mogą także być symbolem dręczących cię wyrzutów sumienia.