Zamknij

Śniła ci się bielizna? Sennik objaśnia możliwie znaczenia

18.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 14:27

Sen o bieliźnie może wprawić cię w zakłopotanie, podobnie jak inne sny o nieuświadomionych lub wypartych popędach. Bielizna kojarzy się z podglądaniem, erotyką, ze strefą zakazaną, intymną i tajemniczą. Zobacz, co oznaczają sny z motywem bielizny.

Bielizna na wieszakach
fot. Shutterstock

Według sennika bielizna rozumiana dosłownie – jako podkoszulek, majtki, slipy, halka itp. – symbolizuje nieuświadomione czynniki, które wpływają na twoje zachowanie. Podświadomość podsuwa ci taki sen po to, abyś zdał sobie z nich sprawę, zrozumiał je. Poprzez motyw bielizny we śnie wyrażają się również potrzeby seksualne.

Sennik: bielizna – znaczenia snu

Jeśli w twoim śnie pojawiła się bielizna, sennik ma na to następującą odpowiedź: to znak, że czekasz na jakąś pomyślną wiadomość! A teraz poznaj jej szczegółowe interpretacje:

  • pranie bielizny, być może przez skojarzenie z praniem brudnych pieniędzy, bywa równoznaczne z ostrzeżeniem, że ktoś cię wykorzystuje. Bądź ostrożniejszy i uważniejszy,
  • rozwieszanie świeżo upranej bielizny na sznurze lub suszarce zwiastuje interesy, które przyniosą ci znaczne korzyści materialne,
  • układanie czystej bielizny symbolizuje szczęście w sprawach sercowych,
  • starannie ułożona bielizna to upragniony znak spełnionej, dającej szczęście miłości.

Brudną bieliznę sennik interpretuje jako nadejście trudnych, nerwowych czasów. Oznacza też rozczarowanie, chorobę lub złe warunki materialne. Niemal bez wyjątku wszystko to, co widzisz we śnie jako brudne i mętne, to ostrzeżenie przed kłopotami.

Zobacz także: Śniły ci się białe buty? To świetny znak!

Sen o bieliźnie – gra w kolory i… koronki!

Jak to zawsze bywa w przypadku interpretowania snów, dla rozszyfrowania ich przesłania ważne są wszelkie okoliczności towarzyszące głównemu motywowi marzenia sennego. Może być też tak, że bielizna we śnie nie występuje w głównej roli – jest jednak akcentem tak charakterystycznym i uderzającym - że to przede wszystkim na niego zwróciłeś uwagę i najlepiej go zapamiętałeś.

Sen o czarnej bieliźnie zwiastuje rozstanie, rozłąkę z kimś bliskim, a także żałobęKolorową bieliznę sennik interpretuje jako twoją chęć odmiany w związku. Masz dość stagnacji, chcesz się rozwijać – teraz byłoby świetnie znaleźć w sobie dość odwagi i wyczucia, aby powiedzieć o tym swemu partnerowi. A nuż śni… o tym samym?!

Jeśli nosisz we śnie ładną bieliznę, sennik uspokaja: to znaczy nie tylko to, że akceptujesz siebie całkowicie, lecz także zwiastuje satysfakcję w związku seksualnym. Sen o wysmakowanej, kosztownej bieliźnie wróży bogactwo i dostatek. Jeśli patrzysz we śnie na kunsztowną koronkową bieliznę, sennik wróży ci wielkie, szczęśliwe zakochanie, a może wręcz rychły ślub!

Sennik: bielizna, którą kupujesz i nosisz

Jeśli w swoim śnie wybierałaś i kupowałaś sobie bieliznę, sennik ma dobre wieści: wróży to zadowolenie i satysfakcję z życia. Jeśli kupowałaś ją dla kogoś, pod twoim dachem zagoszczą obfitość i dostatek (warto być szczodrym – nawet we śnie!). Noszenie wyzywającej bielizny sennik objaśnia jako twoją obawę przed tym, że skrywane przez ciebie kłamstwo może wyjść na jaw. Wreszcie - sen o mokrej bieliźnie - to czytelny symbol erotycznego spełnienia w twoim związku.

Sennik: bielizna pościelowa

Być może jednak trafiłaś tutaj, ponieważ śniła ci się nie bielizna osobista, lecz… pościel? Jeśli to właśnie był motyw twego snu, jego znaczenie jest podobne do wyżej wymienionych: czysta bielizna pościelowa oznacza dobrą wiadomość, brudna zaś to straty finansowe i kłopoty ze zdrowiem. Bielizna pościelowa ogółem oznacza ponadto wezwanie do wyjaśnienia jakiejś sprawy i dzięki temu odzyskania spokoju, zwłaszcza jeśli we śnie, występuje jej pranie lub też jest brudna. Brudną bieliznę pościelową sennik czyta również jako niskie poczucie własnej wartości.

Zobacz także: Co oznaczają zakupy we śnie?