Zamknij

Śniła Ci się śmierć dziecka? Sprawdź, co to oznacza!

17.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 14:28

Śmierć dziecka we śnie to jeden z największych koszmarów jakie mogą się przyśnić. Jest on odzwierciedleniem obaw i troski o zdrowie potomka. Jednak widok śmierci własnego dziecka we śnie wcale nie oznacza śmierci w realnym życiu. Znaczeń snu o śmierci dziecka może być kilka, to zależy co dokładnie widzimy w naszych sennych marzeniach. Aby móc dobrze zinterpretować sen o hotelu musimy zapamiętać jak najwięcej szczegółów z naszego snu. Co tak naprawdę oznacza śmierć własnego dziecka we śnie? Przeczytaj!

Śniła Ci się śmierć dziecka? Sprawdź, co to oznacza!
fot. Shutterstock

Sen w którym widzimy śmierć naszego dziecka oznacza, że straciłeś nadzieje na poukładanie swojego życia.  Dziecko we śnie oznacza też konflikty spowodowane głównie Twoją niedojrzałą osobowością. Z jednej strony jest również symbolem czystości i niewinność, z drugiej może oznaczać strach, lęk i problemy emocjonalne. Śmierć pojawia się w snach bardzo często i niemal zawsze budzi nasze przerażenie. Znaczenie snów o śmierci można interpretować na wiele sposobów. Przeczytaj dokładną interpretacje motywu śmierci dziecka we śnie według naszego sennika.

 

Przeczytaj również: Śniły Ci się szpilki? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

 

Co oznacza sen o dziecku? Czy to dobry znak, czy wprost przeciwnie? Jeśli śniło Ci się dziecko i zastanawiasz się, co to dla Ciebie oznacza, tutaj możesz znaleźć odpowiedź na to pytanie.

 

Sennik: śmierć dziecka - podstawowe znaczenie snu

 

Sen o dziecku najczęściej pojawia się w snach kobiet, które oczekują narodzin bądź starają się o dziecko. Jest to wyraz trosk i zmartwień. Niekiedy również jest zmian, które zachodzą w psychice śniącego. Niektóre senniki wskazują, że sen o śmierci własnego dziecka może oznaczać duże rozczarowanie i nadchodzący smutek dotyczący życia prywatnego. Śmierć dziecka widziana we śnie zawsze wiąże się z ogromnym stresem dla rodziców i koszmarną wizją zagrożenia dla ich potomka. Nie należy go jednak interpretować dosłownie.
Czasami jest to również znak, aby więcej czasu spędzać ze swoimi pociechami. W przypadku, gdy nie jesteś rodzicem, a widzisz śmierć dziecka we śnie może być to wskazówka, że za dużo czasu poświęcasz na rozmyślanie nad swoją przeszłością. W przypadku, gdy to kobieta w ciąży śni o umierającym dziecku może być to wynik jej podświadomego, silnego lęku przed porodem. Specjaliści od dawien dawna starają się określić znaczenie i cel snów. Pragnienie to nie jest też obce większości z nas. Nieustannie analizujemy, kto, co i dlaczego przyśniło nam się danej nocy.

 

Przeczytaj także: Sennik: rodzice. Sprawdź, co oznacza sen o rodzicach!

 

Sennik: martwe dziecko

 

Martwe dziecko we śnie symbolizuje nieprzyjemne zakończenie sprawy albo kłopoty finansowe. Niekiedy sen o martwym potomku, wskazuje na niebezpieczeństwo, które czyha tuż za rogiem. Miej się na baczności, może spotkać Cię coś nieprzyjemnego. Sen o martwym dziecku często interpretuje się jako zapowiedź utraty pracy.

 

Sennik: śmierć obcego dziecka

 

Jeśli we śnie widzisz śmierć obcego dla Ciebie dziecka, oznacza to, zmiany w sferze zawodowej lub społecznej. Sen o śmierci obcego dziecka jest również znakiem, iż należy zamknąć swoje sprawy z przeszłości i zacząć żyć teraźniejszością bez rozpamiętywania dawnych lat.

 

Sennik: pogrzeb dziecka

 

Sen o pogrzebie dziecka zazwyczaj sygnalizuje zamknięcie pewnego etapu w życiu i niedokończonych spraw, jest symbolem również zmian, które zachodzą w psychice śniącego. Nie zawsze dotyczą one samego dziecka, choć często związane są z życiem rodzinnym.

 

Zobacz również: Śnił Ci się krzyż? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!