Zamknij

Śniła Ci się obrączka? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

15.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:22

Obrączka we śnie odzwierciedla naszą aktualną sytuacje w sferze związku. Jest również symbolem małżeństwa i szczęśliwego związku. Znaczenia snu o obrączce może być kilka, to zależy jaką obrączkę widzimy w naszych sennych marzeniach. Aby móc dobrze zinterpretować sen o obrączce musimy zapamiętać jak najwięcej szczegółów z naszego snu, bowiem inne znaczenie ma zdejmowanie obrączki, a zupełnie inaczej interpretowany przez sennik jest sen o złotej obrączce. Co tak naprawdę oznacza obrączka we śnie? Przeczytaj jego symbolikę!

Śniła Ci się obrączka? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!
fot. Shutterstock

Sen o obrączce odnosi się do sfery miłosnej i odzwierciedla nasze marzenia bądź też obawy. Sen o obrączce możemy dokładnie zinterpretować i poznać jego znaczenie dopiero wtedy, jak przedstawimy dokładnie wszystkie elementy występujące we śnie. Obrączka pojawiająca się w marzeniach sennym to zazwyczaj pozytywny omen. Z jednej strony jest symbolem udanego związku i powodzenia w miłości. Niekiedy może również oznaczać strach przed utratą bliskiej osoby. Przeczytaj dokładną interpretacje symbolu obrączki w śnie według naszego sennika!

 

Sennik: obrączka - podstawowe znaczenie snu

 

Obrączka pojawiająca się we śnie często jest odzwierciedleniem obaw oraz marzeń, które towarzyszom na co dzień bohaterowi snu. Znaczenie obrączki we śnie zależy od sytuacji, w której wystąpiła. Sama w sobie jest symbolem miłości, udanego małżeństwa i wierności. Obrączka podczas snu powinna być traktowana jako pozytywny omen. Nawet jeśli ją ściągamy lub gubimy, daje nam sygnał, że nic nie jest stracone i należy działać dla dobra naszego związku. Dla niektórych obrączka może oznaczać rzeczywiste pragnienie zmiany nazwiska i udanego związku, dla innych - może być koszmarem o zmianie stanu cywilnego. Niekiedy oznacza również obawę przed utratą bliskiej nam osoby.  Specjaliści od dawien dawna starają się określić znaczenie i cel snów. Pragnienie to nie jest też obce większości z nas. Nieustannie analizujemy, kto, co i dlaczego przyśniło nam się danej nocy.

 

Sennik: zakładanie obrączki na palec

 

Gdy we śnie widzisz jak zakładasz obrączkę na palec, oznacza to, że na zmianę stanu cywilnego jeszcze będziesz musiał poczekać, musisz uzbroić się w cierpliwość i nie podejmować pochopnych decyzji ponieważ mogą one mieć opłakane skutki.

 

Przeczytaj także: Sennik: rodzice. Sprawdź, co oznacza sen o rodzicach!

 

Sennik: zdejmować obrączkę

 

Zdejmowanie obrączki we śnie wcale nie oznacza, że Twój związek jest w tarapatach. Zdejmowanie złotej obrączki owszem, wieszczy to spory w związku i kłótnie, ale to również sygnał, że jeszcze nie wszystko jest stracone i jeśli się postarasz możesz odbudować to, co na chwilę straciłeś.

 

Sennik: widzieć obrączkę

 

Jeśli we śnie widzimy obrączkę leżącą na stole bądź w innym miejscu, oznacza to nasz strach przed utratą bliskiej osoby. Boimy się samotności, jednak należy pamiętać, że nie zawsze zatrzymywanie kogoś na siłę jest dla nas dobre.

 

Sennik: zgubić obrączkę

 

Jeśli we śnie gubimy obrączkę to znak, że Twojemu związkowi grozi niebezpieczeństwo. Jest to niekiedy również ostrzeżenie przed zniewagą.

 

Sennik: złota obrączka

 

Złota obrączka sygnalizuje ważne zmiany jakie zajdą w życiu bohatera snu, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.

 

Przeczytaj także: Śnił Ci się motyl? Sprawdź, co oznacza ten sen!

 

Sennik: brudna obrączka

 

Brudna obrączka pojawiająca się w marzeniach sennych to symbol zdrady, zarówno ze strony współmałżonka jak i bliskich Ci przyjaciół.

 

Sennik: czarna obrączka

 

Czarna obrączka zapowiada złe wieści, które niebawem dotrą do bohatera snu.

 

Sennik: pęknięta obrączka

 

Sen o obrączce pękniętej oznacza poważną chorobę lub rodzinne spory.