Zamknij

Śnił ci się żółw? Sprawdź koniecznie, co to oznacza!

16.01.2021
Aktualizacja: 02.02.2021 19:36
Żółw na piasku
fot. Shutterstock

Choć kojarzy się z powolnością, w sennikach żółw oznacza potężnego protektora. Odmienne znaczenie mają jednak różne gatunki, jak żółwie morskie czy stepowe. Sny o gryzącym żółwiu lub o takim, który ucieka, stanowią ostrzeżenie, a jednocześnie szansę. Chcesz poznać dokładne znaczenie? Sprawdź, jak to interpretuje nasz sennik.

Według sennika żółw we śnie może symbolizować, podobnie jak inne zwierzęta czy bestie, relikt z czasów prehistorii. Na co dzień bowiem nie doświadczamy kontaktów z tymi zwierzętami, poza sklepami zoologicznymi lub wizytami w zoo, a jednak nadal często pojawiają się w marzeniach sennych. Temu charakterystycznemu zwierzęciu zostały przez wieki przypisane cechy charakteru, które obrazowo tłumaczą także sposoby postępowania innych ludzi. Dowiedz się, co oznacza twój sen o żółwiu.

Sennik: żółw

Widzieć we śnie żółwia jest dobrym znakiem świadczącym o tym, że doświadczasz opieki ze strony protektora, rzecznika twoich praw, mentora lub inwestora. Według sennika żółw zabity przez śniącego jest oznaką wyjścia spod tej opieki, a nawet lekkomyślnego utracenia swojego przewodnika.

Jeśli znalazłeś we śnie martwego żółwia albo nawet go zjadłeś, to sygnał, że utracisz swojego opiekuna albo sponsora z przyczyn obiektywnych, niezależnych od ciebie. Żółw przewrócony do góry nogami, niezdolny do podniesienia się, oznacza, że tajemnica rodzinna wyjdzie na jaw. Jednak wydarzenie to okaże się pozytywne w skutkach i oczyści atmosferę wśród twoich bliskich.

Zobacz także: Jak sennik interpretuje sen o jaszczurce?

Sennik: żółw wodny i lądowy

Jak mówi sennik, żółw wodny ukazuje dwie strony tego samego medalu. Po pierwsze, odziera ze złudzeń i z marzeń. Po drugie, wskazuje na to, że dopiero determinacja do osiągnięcia celu oraz ciężka praca przyniosą spodziewane efekty.

Według sennika żółwie w wodzie mogą oznaczać, że czeka cię niespodziewany rozwój wypadków. Na szczęście splot okoliczności obróci się na twoją korzyść. Jeśli jednak stado, które widziałeś we śnie, było złożone z żółwi lądowych, sennik ostrzega przed pochlebstwami padającymi z nieszczerych ust.

Sennik: gryzący żółw

Gryzącego żółwia sennik interpretuje podobnie jak ugryzienie przez inne zwierzęta. Warto zapamiętać, w którym miejscu doznałeś obrażeń w trakcie snu i sprawdzić je na jawie pod kątem narośli, guzów czy nawet raka. Ugryzienie takie może bowiem należeć do snów o charakterze zdrowotnym, stanowiących ostrzeżenie o procesach w ciele, których nie jesteśmy świadomi.

Jeśli we śnie zostałeś zjedzony przez żółwia, to znak, że jesteś w trakcie przemiany wewnętrznej. Proces twojej odnowy psychicznej już się zaczął i nie warto go opóźniać czekaniem na innych i porównywaniem się do nich. Według sennika żółw karmiony we śnie stanowi dodatkowy wgląd w osobowość śniącego i ukazuje jego wrażliwy charakter. Jeśli zaś to ty zjadłeś żółwia lub jego jaja, czeka cię nieszczęście. W przypadku jaj nie jest ono sprecyzowane, zaś w przypadku potrawy z całego żółwia, jak powiedziano wcześniej, dotyczy ono utraty protektora.

Sennik: uciekający żółw

Zwykle kojarzymy żółwi krok z powolnością i opieszałością. Z tego względu sen o uciekającym żółwiu z całą pewnością należy do zaskakujących, a być może i zabawnych. Jego znaczenie kształtuje się w zależności od śniącego i jego aktualnych obaw i pragnień.

Według sennika uciekający żółw może być napomnieniem, aby naprawić wyrządzoną komuś krzywdę. Jednocześnie może również świadczyć o twojej opieszałości w działaniu. Nie dziw się, że nic nie dzieje się zgodnie z twoimi życzeniami, jeśli nie podejmujesz żadnych kroków.

Jeżeli udałeś się w pogoń za żółwiem, to znak, że zdołasz przezwyciężyć przeciwności losu. Możliwe też, że twój zły nastrój minie w związku z tym, iż obdarzysz kogoś większym zaufaniem.

Jak widzisz żółw jest wieloznacznym symbolem. Ze względu na przynależność do gadów może być kojarzony z przebiegłością. Jednak w przypadku żółwi bliższe jest skojarzenie z mądrością płynącą z doświadczenia, mające źródło w długowieczności tych zwierząt. Wskazuje także na opieszałość, szczęście, a także na bezpieczne schronienie.

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Dowiedz się jakim!