Zamknij

Śnił ci się żółw? Sprawdź koniecznie, co to oznacza!

16.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 15:18

Choć kojarzy się z powolnością, w sennikach żółw oznacza potężnego protektora. Odmienne znaczenie mają jednak różne gatunki, jak żółwie morskie czy stepowe. Sny o gryzącym żółwiu lub o takim, który ucieka, stanowią ostrzeżenie, a jednocześnie szansę. Chcesz poznać dokładne znaczenie? Sprawdź, jak to interpretuje nasz sennik.

Żółw na piasku
fot. Shutterstock

Według sennika żółw we śnie może symbolizować, podobnie jak inne zwierzęta czy bestie, relikt z czasów prehistorii. Na co dzień bowiem nie doświadczamy kontaktów z tymi zwierzętami, poza sklepami zoologicznymi lub wizytami w zoo, a jednak nadal często pojawiają się w marzeniach sennych. Temu charakterystycznemu zwierzęciu zostały przez wieki przypisane cechy charakteru, które obrazowo tłumaczą także sposoby postępowania innych ludzi. Dowiedz się, co oznacza twój sen o żółwiu.

Sennik: żółw

Widzieć we śnie żółwia jest dobrym znakiem świadczącym o tym, że doświadczasz opieki ze strony protektora, rzecznika twoich praw, mentora lub inwestora. Według sennika żółw zabity przez śniącego jest oznaką wyjścia spod tej opieki, a nawet lekkomyślnego utracenia swojego przewodnika.

Jeśli znalazłeś we śnie martwego żółwia albo nawet go zjadłeś, to sygnał, że utracisz swojego opiekuna albo sponsora z przyczyn obiektywnych, niezależnych od ciebie. Żółw przewrócony do góry nogami, niezdolny do podniesienia się, oznacza, że tajemnica rodzinna wyjdzie na jaw. Jednak wydarzenie to okaże się pozytywne w skutkach i oczyści atmosferę wśród twoich bliskich.

Zobacz także: Jak sennik interpretuje sen o jaszczurce?

Sennik: żółw wodny i lądowy

Jak mówi sennik, żółw wodny ukazuje dwie strony tego samego medalu. Po pierwsze, odziera ze złudzeń i z marzeń. Po drugie, wskazuje na to, że dopiero determinacja do osiągnięcia celu oraz ciężka praca przyniosą spodziewane efekty.

Według sennika żółwie w wodzie mogą oznaczać, że czeka cię niespodziewany rozwój wypadków. Na szczęście splot okoliczności obróci się na twoją korzyść. Jeśli jednak stado, które widziałeś we śnie, było złożone z żółwi lądowych, sennik ostrzega przed pochlebstwami padającymi z nieszczerych ust.

Sennik: gryzący żółw

Gryzącego żółwia sennik interpretuje podobnie jak ugryzienie przez inne zwierzęta. Warto zapamiętać, w którym miejscu doznałeś obrażeń w trakcie snu i sprawdzić je na jawie pod kątem narośli, guzów czy nawet raka. Ugryzienie takie może bowiem należeć do snów o charakterze zdrowotnym, stanowiących ostrzeżenie o procesach w ciele, których nie jesteśmy świadomi.

Jeśli we śnie zostałeś zjedzony przez żółwia, to znak, że jesteś w trakcie przemiany wewnętrznej. Proces twojej odnowy psychicznej już się zaczął i nie warto go opóźniać czekaniem na innych i porównywaniem się do nich. Według sennika żółw karmiony we śnie stanowi dodatkowy wgląd w osobowość śniącego i ukazuje jego wrażliwy charakter. Jeśli zaś to ty zjadłeś żółwia lub jego jaja, czeka cię nieszczęście. W przypadku jaj nie jest ono sprecyzowane, zaś w przypadku potrawy z całego żółwia, jak powiedziano wcześniej, dotyczy ono utraty protektora.

Sennik: uciekający żółw

Zwykle kojarzymy żółwi krok z powolnością i opieszałością. Z tego względu sen o uciekającym żółwiu z całą pewnością należy do zaskakujących, a być może i zabawnych. Jego znaczenie kształtuje się w zależności od śniącego i jego aktualnych obaw i pragnień.

Według sennika uciekający żółw może być napomnieniem, aby naprawić wyrządzoną komuś krzywdę. Jednocześnie może również świadczyć o twojej opieszałości w działaniu. Nie dziw się, że nic nie dzieje się zgodnie z twoimi życzeniami, jeśli nie podejmujesz żadnych kroków.

Jeżeli udałeś się w pogoń za żółwiem, to znak, że zdołasz przezwyciężyć przeciwności losu. Możliwe też, że twój zły nastrój minie w związku z tym, iż obdarzysz kogoś większym zaufaniem.

Jak widzisz żółw jest wieloznacznym symbolem. Ze względu na przynależność do gadów może być kojarzony z przebiegłością. Jednak w przypadku żółwi bliższe jest skojarzenie z mądrością płynącą z doświadczenia, mające źródło w długowieczności tych zwierząt. Wskazuje także na opieszałość, szczęście, a także na bezpieczne schronienie.

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Dowiedz się jakim!