Zamknij

Śnił ci się most? A może wiele mostów? Sprawdź znaczenie swoich snów

09.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:44

Według sennika solidny most widziany we śnie jest pozytywnym znakiem, niestety, nie można tego powiedzieć o wszystkich mostach. Spacer długim mostem lub takim, którego końca nie widać, zapowiada wejście na drogę rozwoju, nowego lepsze życie. Porównaj, która wykładnia snu dotyczy ciebie.

Most widziany od dołu
fot. ---

Przejście przez most jest momentem granicznym, znakiem zmiany, zakończenia jednej fazy i rozpoczęcia drugiej. Most symbolizuje także próbę ujarzmienia przez człowieka żywiołu, jakim jest woda. Budowla ta powinna być zatem solidna i budzić zaufanie. Most zmurszały, niestabilny albo zwalony może być oznaką niepewności i lęku, braku łączności ze światem oraz poczucia przynależności. Jednak jego przejście jest zdecydowanie pozytywnym sygnałem.

Przeczytaj, jak różnorodne znaczenia niosą ze sobą inne sny.

Sennik: most

Jeśli most, którego doświadczasz we śnie jest cały, możesz odetchnąć z ulgą. Przyszłość maluje się w jasnych barwach. Jeżeli widziałeś cały most, uda ci się pogodzić sprzeczne interesy i osiągnąć korzyści. Niestety, wiele mostów we śnie jest także zwiastunem zmartwień – wybór właściwej reakcji jest utrudniony - a niezdecydowanie przyniesie przykre konsekwencje.

Przechodzenie przez most we śnie jest silnym sygnałem, aby zwracać szczególną uwagę na swoje działania, mieć się na baczności. Być może stoisz właśnie przed trudnym wyborem, który okaże się zwiastować przełom w twoim życiu. Upadek na moście wieszczy także potknięcie w interesach.

Sennik: most i woda

Sen o moście nad wodą również sugeruje, że znajdujesz się w okresie przejściowym. Zmiany emocjonalne, które przechodzisz, prowadzą cię ku dojrzałości i braniu pełnej odpowiedzialności za swoje życie. Jak mówi sennik, most i woda pod nim zwracają uwagę na uczucia, którym należy poświęcić nieco więcej czasu i zastanowienia. Burzliwa woda oznacza też silne emocje, które szukają ujścia. Jasna, czysta, spokojna woda to pomyślny znak. Możliwość wejścia na taki most to szansa na lepsze życie, która się przed tobą otwiera i zachęca do podążania za nią.

Według sennika most, z którego spadasz do wody, jest ostrzeżeniem przed osobą, która będzie sprawiać ci trudności, postawi skomplikowane do pokonania bariery.

Sennik: rzeka i most

Most przerzucony nad rzeką oznacza, że czekają cię zmiany psychiczne, które wpłyną na twoją ocenę rzeczywistości w istotnych kwestiach.

Sennik: most drewniany

Według sennika most drewniany sygnalizuje, że wreszcie uporasz się z przedsięwzięciem, z którym zmagasz się od dawna. Być może przyniesie to upragnione efekty.

Zobacz także: Co oznacza sen o śmierci? Dowiedz się, jak interpretuje ten symbol sennik!

Sennik: most kamienny

Sennik - most kamienny – odczytuje jako spełnienie obietnicy złożonej przez kogoś wiele lat temu. Most betonowy jest potwierdzeniem, że zmiany, które aktualnie przechodzisz, przyniosą pozytywne skutki w przyszłości, okażą się dobre.

Sennik: most stalowy

Sen o moście stalowym zwiastuje powodzenie w sferze finansowej i bezproblemowe osiągnięcie bogactwa. Jednakże, jeśli most ten jest kolejowy, szykuj się na niemiłe odwiedziny.

Sennik: most zwalony

Według sennika most zwalony, zerwany to wskazówka, aby poszukać innej drogi. Ta, którą podążasz, może nie przynieść spodziewanych rezultatów.

Sennik: most stary

Przechodzenie przez stary, niepewny most jest dobrym znakiem, zwiastującym wyjście z opresji cało i szczęśliwie. 

Zobacz także: Śni ci się, że spodziewasz się potomka? Sprawdź znaczenie snów o ciąży!

Sennik: most długi

Spacer długim mostem jest według sennika bardzo szczęśliwym sygnałem oznaczającym postęp w życiu. Krótki most zwiastuje zaś regres w sferze osobistej.

Sennik: most zwodzony

Most zwodzony zwiastuje, iż w pewnej sprawie będziesz uzależniony od czyjejś dobrej woli. Jeśli most taki prowadzi do zamku, to znak, że uda ci się osiągnąć upragniony cel.

Sennik: most wiszący

Zgodnie z sennikiem most wiszący sugeruje powiązanie z tajemnicą. Korzystniejsze może się okazać trzymanie swoich pomysłów w sekrecie jeszcze przez jakiś czas, gdyż ktoś może je podkraść i wykorzystać do własnych celów.

Sen o moście oznacza szansę na polepszenie twojej sytuacji, często jest znakiem wychodzenia z opresji i pokonywania trudności. Nawet niepokojące sny o marszu mostem, którego zakończenia nie widać, mogą się okazać przynoszącym ulgę znakiem wielkiego postępu w życiu.

Zobacz także: Miałeś sen o morzu? Przekonaj się, czy zawsze znaczy coś pozytywnego