Zamknij

Śnił ci się klucz ptaków? Sprawdź, co ptaki znaczą w senniku

14.01.2021
Aktualizacja: 14.01.2021 11:00
Zbliżenie na czarno-niebieskie ptaki
fot. Shutterstock

Ptaki kojarzą się z wolnością, ale też z wyobraźnią i szerokimi możliwościami. Od wieków ludzie marzyli o tym, by skraść im umiejętność lotu i poszybować wśród obłoków. Ptaki towarzyszą nam też w snach. A jakie jest znaczenie snów o ptakach? Sprawdź to.

Od najdawniejszych czasów ludzie zazdrościli ptakom skrzydeł i umiejętności lotu. Ta zazdrość znalazła odzwierciedlenie zarówno w języku, jak i w wierzeniach. Mówimy, że ktoś jest wolny jak ptak albo że coś nas uskrzydla. Dedal i Ikar próbowali przywłaszczyć sobie umiejętność latania, ale gdy ruszyli w przestworza na sklejonych woskiem skrzydłach i gdy słońce roztopiło wosk, Ikar stracił życie, a Dedal syna.

Nie powinno więc być dla nikogo zaskoczeniem, że ptaki – stworzenia, które tak pobudzają naszą wyobraźnię – znalazły sobie miejsce też w snach i sennikach. Co oznacza sen o ptakach w locie, a co sen o martwych ptakach? Sprawdź to koniecznie!

Sennik: ptaki na niebie

Jeśli chcesz poznać znaczenie snu o ptakach, najważniejsze jest, w jakich okolicznościach zetknęłaś się z tymi zwierzętami. Ptaki w locie to w senniku symbol zupełnie inny niż ptak w klatce, a ptak atakujący oznacza co innego niż sen o martwym ptaku. W senniku ptaki są ściśle powiązane z pomysłami oraz z wolnością.

Ptaki na niebie oznaczają tęsknotę lub smutek. To znak, że chwile beztroski lada moment przeminą, a ograniczenia okażą się dla ciebie ciężarem. Zamiast tęsknić za wolnością, postaraj się pokierować swoim życiem tak, by odzyskać swobodę. Sennik klucz ptaków interpretuje jako potrzebę wycofania się lub ucieczki, a ptaki w locie widziane z oddali zwiastują nadejście dobrych wiadomości.

Zdezorientowane stado ptaków to w senniku znak rozdarcia. Stawienie czoła problemom osobistym, zawodowym i duchowym.

Zobacz też, co oznacza sen o bocianie!

Sennik: ptaki w mieszkaniu

Choć myśl o ptakach przebywających w mieszkaniu zamiast na wolności może wywołać smutek, to sny o nich zwykle należą do pozytywnych. Jak mówi sennik, ptaki w domu, latające swobodnie, zwiastują dobre wiadomości. Mogą też sygnalizować, że otaczają cię ludzie godni zaufania. Ptak wlatujący przez okno symbolizuje pozytywną zmianę, a wylatujący oznacza chęć ucieczki.

Według sennika ptak w klatce jest z kolei odzwierciedleniem twojego stanu psychicznego. Jesteś zagubiona i masz problem z podjęciem decyzji. Może też oznaczać, że ciążą ci dawne błędy. Pusta ptasia klatka jest zapowiedzią gorzkiego rozczarowania.

Sennik: kondycja ptaka

Nie zawsze ptaki, które widzisz we śnie, są całe i zdrowe. Jeśli zastanawiasz się, co oznacza martwy ptak, sennik nie ma dla ciebie dobrych wieści. To sygnał, że stracisz nadzieję, a nawet utracisz chęć życia. Sen o rannym ptaku zapowiada problemy związane z rodzicielstwem – kłótnie z dzieckiem, niepowodzenia wychowawcze albo kłopoty z zajściem w ciążę. Atakujący ptak to w senniku zapowiedź zagrożenia lub złych wiadomości.

Duży ptak widziany we śnie to rada, by zdać się na swoją intuicję, a ptak z dużym dziobem – zwiastun skandalu.

Sennik: rodzaje ptaków

Szczególne miejsce zajmują w senniku ptaki kolorowe. Barwa ich piór sygnalizuje, w jaki sposób powinnaś właściwie odczytać znaczenie tego snu.

Niebieski ptak w senniku wskazuje na całkowite oddanie się swoim pragnieniom. Fioletowy ptak ma cię zmobilizować do pracy nad sobą, a czerwony daje ci znać, że tkwi w tobie niezwykła energia, musisz ją tylko uwolnić, by osiągnąć znakomite efekty. Pomarańczowy ptak to zapowiedź przypływu sił i kreatywności, żółty wieszczy wiele radosnych dni, a biały ptak – odnowę. Sen o czarnym ptaku ostrzega przed paranoją – szukasz wrogów tam, gdzie tak naprawdę wszyscy są ci życzliwi. Podobne znaczenie ma sen o zielonym ptaku – podpowiada, że masz problem z komunikowaniem swoich potrzeb i poglądów, i to ostatni moment, by nawiązać dialog z osobami w twoim otoczeniu.

Poznaj także znaczenie snu o gołębiach!