Zamknij

Śnił Ci się stół? Sprawdź co to oznacza!

20.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:23

Stół jest jednym z najważniejszych elementów w domu, to przy nim spotykamy się z rodziną by móc wspólnie zjeść obiad, bądź porozmawiać, ma on również szczególne znaczenie w kulturze. Stanowi symbol ogniska domowego i relacji panujących między domownikami. Sennik interpretuje sen o stole jako wróżbę wizyty gości. Jakie inne interpretacje snu o stole znajdziecie w senniku? Przeczytajcie!

Śnił Ci się stół? Sprawdź co to oznacza!
fot. Shutterstock

Stół w kulturze europejskiej jest z nami od bardzo dawna, to przy nim wieczerze jadło dwunastu apostołów i to również stół jest symbolem domowego ogniska, przy którym zbiera się rodzina celebrować wspólnie posiłki. Tradycja podejmowania gości przy suto zastawionym stole powoduje, iż jest on także symbolem gościnności. We śnie zaś stół jest oznaką i symbolem życia, które próbujemy sobie ułożyć, jest to również  zwiastun gości, którzy niedługo u ciebie się pojawią. Jednak interpretacja snu o stole zależy od jego kształtu i wykonywanej przez nasz czynności. Poznaj znaczenie snu o stole!

 

Przeczytaj także: Śnił Ci się szczeniak? Koniecznie sprawdź znaczenie tego snu!

 

Sennik: stół - znaczenie podstawowe

 

Stół jest sercem domu, bardzo często jest miejscem pojednania i rozmów. Stół we śnie jest wyrazem naszych relacji z rodziną i otoczeniem. Wyraża również naszą potrzebę przebywania wśród ludzi i nawiązywania relacji oraz poczuciem przynależności do grupy. Jest również symbolem życia, które układamy, aby było dla nas jak najlepsze. Z drugiej strony stół może wskazywać na obawy śniącego, które są uzasadnione, wszystko zależy od rodzaju stołu, a także od tego, czy jest on nakryty i czy nie jest połamany, dlatego aby dobrze zinterpretować sen o stole, należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów z naszych marzeń sennych.

 

Sennik: okrągły stół

 

Gdy w Twoim śnie pojawia się okrągły stół, to znak, że najwyższy czas poszukać porozumienia z bliskimi. Należy zapomnieć o wcześniejszych sytuacjach i przeprowadzić rozmowę wyjaśniającą i przedyskutować pewne kwestie. Okrągły stół jest symbolem harmonii więc we śnie wskazuje on na pojednanie z bliskimi. Okrągły stół, który się przesuwa zwiastuje nadejście zmian w Twoim życiu.

 

Sennik: widzieć stół

 

Gdy we śnie widzimy stół, oznacza on, że nasze życie towarzyskie nabierze rozpędu i rozkwitnie w niedalekiej przyszłości.

 

Sennik: nakrywać do stołu

 

Sen w którym nakrywamy do stołu zwiastuje wizytę gości, są to osoby, których bardzo długo nie widziałeś.

 

Sennik: sprzątać ze stołu

 

Jest to odwrotność symboliki snu w którym widzimy stół, sen w którym sprzątamy ze stołu oznacza problemy w sferze towarzyskiej, jesteśmy zamknięci na nowe relacje. Sprzątanie ze stołu może być również wróżbą, że ominie nas jakaś szansa na zysk bądź coś stanie na jej drodze.

 

Sennik: stół zastawiony jedzeniem

 

Jeśli w Twoim śnie pojawia się stół suto zastawiony jedzeniem oznacza to, że ktoś hojnie Cię obdaruje, powinieneś mu za to należycie podziękować.Gdy widzisz dużo jedzenia na stole jest to znak szczęścia i powodzenia w życiu.

 

Sennik: pusty stół

 

Pusty stół jest oznaką skromnego życia oraz zbliżającymi się nieuchronnie wydatkami.

 

Przeczytaj również: Sennik: matura. Co oznacza sen o maturze? Sprawdź!

 

Sennik: stół bez krzeseł

 

Stół bez krzeseł pojawiający się we śnie oznacza, że wziąłeś na swoje barki zbyt dużo pracy, jesteś przemęczony wyczerpującą Cię pracą.

 

Sennik: czysty obrus na stole

 

Czysty obrus na stole we śnie oznacza, że wiedziemy poukładane życie.

 

Sennik: brudny obrus na stole

 

Brudny obrus na stole oznacza konflikt, być może pokłócisz się z kimś z rodziny bez powodu. Może to być również zapowiedź kłótni z osobami, które Cię odwiedzą.

 

Przeczytaj także: Sennik: czekolada - co oznacza sen o czekoladzie?