Zamknij

Śni ci się ulewa? Sennik podpowiada, że czas na emocjonalne oczyszczenie. Co jeszcze znaczy sen o ulewie?

15.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:17

Jeśli nie wiesz, czemu śni ci się ulewa, sennik śpieszy z pomocą. Sny o gwałtownym deszczu symbolizują obmycie z niepotrzebnych już bądź szkodliwych myśli, ale nie tylko. Co jeszcze zapowiada sen o ulewnym deszczu?

Intensywny deszcz w mieście
fot. Shutterstock

Deszcz ma bardzo bogatą symbolikę. Od wieków kojarzony jest z błogosławieństwem, oczyszczeniem i płodnością. Spadająca z nieba woda oczyszcza ziemię, spłukując nieczystości, dlatego sen o ulewnym deszczu zapowiada, że pozbędziesz się dręczących cię myśli i uleczysz zranione emocje. Co ważne, niekoniecznie będzie to przyjemny proces. Zajrzyj do naszego sennika.

Sennik: ulewa – sen o ulewie może zapowiadać, że coś zyskasz

W greckim micie Zeus przybiera postać złotego deszczu, by zapłodnić Danae, przyszłą matkę półboga Perseusza. Jak podaje sennik, ulewny deszcz powiązany jest również z płodnością i ciążą. Taki sen może zwiastować upragnione potomstwo.

Przyśnił ci się ciepły ulewny deszcz? Sennik potwierdza, że taka wizja zapowiada nadejście radosnych dni – szczególnie jeśli towarzyszy jej tęcza. Jej pojawienie się oznacza, że niebawem zdarzy się coś dobrego, co odmieni twoje życie.

Śnił ci się ulewny deszcz? Sennik podpowiada, że wkrótce czekają cię niespodziewane i gwałtowne przeżycia emocjonalne – szczególnie jeśli śniłaś też o grzmotach. Nie musisz się jednak obawiać. Zmiany, które z tego wynikną, mogą być trudne, ale dzięki nim zaczniesz żyć pełnią życia.

Śni ci się, że ulewa przemoczyła cię do suchej nitki? Być może musisz zmienić nastawienie w stosunku do czekających cię wyzwań. Wszystko ułoży się pomyślniej, niż sądziłaś. Jak zaświadcza sennik, ulewny deszcz padający na wysuszoną, nagą ziemię zwiastuje odrodzenie pewnych relacji albo odbudowę psychiczną.

Zobacz także: Co znaczy widok wody we śnie? Oto najczęstsze interpretacje!

Sennik: ulewa zapowiada, że coś oddasz lub stracisz

Śniło ci się, że zdążyłaś uciec przed ulewą? Sennik ma dobre wieści: taki sen przepowiada, że niewielkim kosztem wykupisz się od poważnych kłopotów. Oznacza to także, że w pewnej sprawie będziesz mieć więcej szczęścia niż rozumu. Jeżeli w twoim śnie świeciło słońce, ale nagle spadła gwałtowna ulewa – sennik ostrzega przed niespodziewanymi wydatkami.

Istnieje jeszcze jedna interpretacja snu o ulewnym deszczu. Sennik podaje, że jeżeli w takim śnie pojawiły się strugi zimnej wody, oznacza to, że powinnaś ponownie przemyśleć ważne decyzje, które zamierzasz podjąć w najbliższym czasie. Być może warto przełożyć ślub albo przeprowadzkę na później. 

Sennik: ulewa – znaczenia niepomyślne

Śniłaś o niespodziewanej, ogromnej ulewie? Sennik podpowiada, że nie potrafisz zapanować nad emocjami. Być może dokucza ci przewlekły, nieuświadomiony stres? Z kolei sen o przemoknięciu na deszczu ostrzega, że grozi ci przeziębienie. Warto zainwestować w dobre witaminy.

Śnił ci się deszcz ze śniegiem? Ten sen sugeruje, że masz w otoczeniu kogoś, kto mocno działa ci na nerwy. Ulewny deszcz przeplatany słońcem oznacza natomiast, że ktoś postawi cię w niejasnej sytuacji.

Sennik: ulewa widziana zza okna – co oznacza?

Przyśniła ci się ulewa za oknem? Sennik interpretuje taką wizję również jako znak, że grozi ci depresja. Porozmawiaj z bliskimi albo wygospodaruj nieco czasu na przyjemności, nim sprawa stanie się poważna.

Sennik podpowiada: jeśli za oknem trwa ulewa, a ty obserwujesz krople deszczu spływające po szybie, oznacza to tęsknotę bądź ponury nastrój. Sennik interpretuje to tak, że w twoim życiu zaszły ostatnio jakieś zmiany, z którymi nie zdołałaś się jeszcze pogodzić.

Za twoim oknem szaleją porywisty, silny wiatr i ulewa? Sennik interpretuje taką wizję jako zapowiedź rewolucyjnych zmian w twoim życiu. Niezależnie od tego, czy ich chcesz, czy nie – warto się należycie przygotować.

Co, gdy przyśni ci się ulewa za oknem? Sennik potwierdza, że może to też być zapowiedź zysków w sferze materialnej. Obfitość opadów przekłada się na powodzenie w finansach. To dla ciebie dobry czas na podpisywanie nowych umów, zawieranie interesów lub inwestowanie. Warto wykorzystać sprzyjający ci okres, twoje plany biznesowe mogą bowiem zakończyć się sukcesem.

Nietypowe sny o ulewie – znaczenie

A co, jeżeli śnił ci się ulewny deszcz, ale kamieni? Może to symbolizować wyrzuty sumienia z powodu popełnionej nieuczciwości. Być może nadszedł czas, by skonfrontować się z tym, co zrobiłaś, i zadośćuczynić ofiarom swojego postępowania. Oberwanie chmury może także być symbolem erotycznej beztroski mającej poważne konsekwencje. Zatem jeśli akurat nie marzysz o dziecku, a wyśniłaś ulewę – sennik podpowiada: zrób test ciążowy.

Miałaś sen, w którym w pomieszczeniu nagle spadł ulewny deszcz? Sennik interpretuje taki sen jako zapowiedź tego, że wyzwolisz się ze starych, nieaktualnych już sposobów myślenia o sobie i świecie.

Zobacz także: Widziałeś burzę w swoim śnie? Nie zawsze musi oznaczać coś złego!