Zamknij

Sennik: zabić kogoś – znaczenie snu. Co oznacza zabicie kogoś we śnie?

28.06.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 10:02

Według sennika sen o zabiciu kogoś nie jest dobrą wróżbą. Zwiastuje nieszczęścia i trudny okres w twoim życiu. Jego interpretacja zależy też od tego, kogo zabiłeś w swoim śnie: człowieka, psa, koda czy szczura. Poznaj znaczenie swojego marzenia sennego.

Sennik: zabić kogoś – znaczenie snu
fot. Shutterstock

Sen o zabiciu kogoś nie należy do najprzyjemniejszych. Jego interpretacja zależy od tego, czy we śnie zabiłeś człowieka, czy jakieś wierzę, na przykład psa, kota czy szczuta. Inne znaczenie ma też sen o tym, że ktoś próbuje zabić ciebie w twoim marzeniu sennym. Sprawdź, jak właściwie zinterpretować swój sen o zabijaniu.

Sen o zabijaniu – co oznacza?

Zabicie kogoś we śnie nie jest dobrą wróżbą. W ogólnym znaczeniu zwiastuje bardzo trudny czas w twoim życiu, pełen bólu, lęku i nieprzyjemnych wydarzeń. To także znak, że próbujesz uciec spod czyjegoś wpływu, ale bezskutecznie. Nie potrafisz wyzwolić się spod czyjejś władzy. Zabijanie we śnie to także wyraz twoich stłumionych, negatywnych i bardzo silnych uczuć, które na jawie ukrywasz, bo nie chcesz lub boisz się je pokazać. One jednak nadal w Tobie są i powoli drenują twoją duszę, symbolicznie zabijając ją. Sen o zabijaniu kogoś jest też skrajną reakcja na poważny problem, dla którego nie widzisz rozwiązania. Oznacza to, że aby się go pozbyć, posuniesz się do ostatecznych rozwiązań, które mogą przynieść ci więcej szkody niż pożytku. Jeśli zaś jesteś świadkiem zabójstwa, uważaj – to bardzo zła wróżba. Zapowiada wielkie zmiany w twoim życiu spowodowane jakimś ogromnym nieszczęściem, które spadnie na ciebie nieoczekiwanie.

Zobacz także: Sennik nieboszczyk – znaczenie snu. Jak interpretować sen o trupie?

Sennik – zabicie człowieka 

Interpretacja snu o zabijaniu zależy także od tego, kto został zabity w twoim śnie. Jeśli zabiłeś człowieka, zwłaszcza obcego, możesz się spodziewać, że niebawem wrócą do ciebie przykre wspomnienia z przeszłości oraz emocje, których nadal nie przepracowałeś. Zbliża się dla ciebie trudny emocjonalnie czas. Gdy we śnie zabiłeś bliską ci osobę, to wskazówka, byś dokładniej przyjrzał się waszej relacji. Ta osoba ma na ciebie bardzo zły wpływ, a Ty tego nie dostrzegasz. Zabicie przyjaciela zwiastuje, że niebawem bliscy znajomi zaczną na tobie wywierać silną presję, byś jak najszybciej podjął pewną ważną decyzję.  Zabicie siostry jest zaś przestrogą w sprawach uczuciowych. To znak, być uważał, przed kim otwierasz swoje serce, bo możesz źle ulokować uczucia i nieszczęśliwie się zakochać. Zabicie dziecka we śnie to zapowiedź poważnych kłopotów w twoim wnętrzu. Będziesz odczuwał wiele sprzecznych emocji, z którymi nie będziesz umiał sobie konstruktywnie poradzić, wskutek czego podejmiesz kilka złych decyzji. Sytuacja, w której się znajdziesz, będzie wydawała ci się bez wyjścia.

Zobacz także: Sennik: strach – znaczenie snu. Co oznacza strach we śnie?

Sennik – zabić psa, kota, szczura, węża

Zupełnie inaczej interpretuje się sen, w którym we śnie zabijasz nie człowieka, lecz zwierzę. W takim przypadku wiele zależy od tego, jakie zwierzę zostało zabite w twoim marzeniu sennym. Częstym motywem w snach jest zabicie psa. Oznacza to, że coś umrze w twoim wnętrzu. Najprawdopodobniej będą to uczucia do kogoś lub jakaś twoja relacja z kimś bliskim. Zabicie kota natomiast to sygnał, że na jawie źle postępujemy lub że powinniśmy jak najszybciej wyzwolić się spod wpływu osób, które są toksyczne. Sen ten można interpretować także jako zapowiedź triumfu nad wrogami. Złą wróżbą jest zabicie szczura we śnie. To zwiastuje poważne problemy w miłości. Możesz spodziewać się wielkich kłótni z ukochaną osobą, a nawet rozstania.

Dobrym znakiem jest natomiast sen o zabiciu pająka. Możesz spodziewać się, że niebawem pokonasz swoich wrogów i to w równej i sprawiedliwej walce. Podobnie interpretuje się sen o zabiciu szerszenia – oznacza on, że rozprawisz się z osobami, które nie są ci życzliwe lub pozbędziesz się własnych słabości. Triumf nad wrogami symbolizuje także sen o zabiciu żmii oraz skorpiona. Dobrym omenem jest również zabicie węża we śnie. Oznacza ono bowiem, że niebawem osiągniesz nad kimś dużą przewagę, dzięki której uda ci się osiągnąć to, czego pragniesz. Zabicie myszy we śnie jest zaś przestrogą, by zwracać większą uwagę na swoje zachowanie, bo możesz sprawić nim wielką przykrość komuś, kto bardzo cię kocha.

Uważaj jednak, gdy we śnie zabijasz wilka. Wbrew pozorom to wcale nie jest dobra wróżba. To marzenie senne zwiastuje, że padniesz ofiarą perfidnego podstępu. Nieszczęście wróży też sen o zabiciu wszy – musisz przygotować się na wielką stratę, bo wkrótce ktoś z twoich bliskich odejdzie z tego świata.

Zobacz także: Sennik strzelanina – znaczenie snu. Co oznacza strzelanina we śnie?

Sennik – ktoś próbuje zabić ciebie

Bardzo częstym motywem w marzeniach sennych jest też próba zabicia osoby śniącej. To znak, że powinieneś uważniej podejmować swoje decyzje, bo w przeciwnym razie możesz wpaść w poważne kłopoty, z których trudno będzie ci się wykaraskać. Sen o tym, że ktoś próbuje cię zabić, można interpretować także jako symbol twoich słabości, z którymi nie umiesz sobie poradzić, a które inni wykorzystują przeciwko tobie. Gdy w swoim śnie giniesz, oznacza to, że na jawie jesteś pod pewnymi wpływami nieżyczliwych ci osób, które niszczą cię od wewnątrz. Jeśli we śnie ktoś próbuje cię zabić, ale finalnie to ty zabijasz tę osobę w obronie własnej, to dobry znak. Możesz spodziewać się, że niebawem uda ci się pokonać wszystkie trudności i przeciwności losu i zaczniesz żyć pełnią życia.

Zobacz także: Widziałeś śmierć matki we śnie? Koniecznie sprawdź, znaczenie tego snu!