Zamknij

Sennik wymioty – znaczenie snu. Co oznacza wymiotowanie we śnie?

17.05.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 10:36

Sen o wymiotowaniu możesz zwiastować zarówno dobre, jak i złe wydarzenia w twoim życiu. Jeśli śniło ci się, że wymiotujesz, koniecznie sprawdź, co to oznacza i czego się spodziewać.

wymiotujący mężczyzna
fot. Shutterstock

Sen o wymiotowaniu na pewno nie należy do najprzyjemniejszych. Wbrew pozorom jednak wymiotowanie we śnie może być nie tylko złą, lecz także dobrą wróżbą. Wszystko zależy od tego, w jakim kontekście przyśniło ci się wymiotowanie.

Sen o wymiotach - co oznacza?

Zanim zinterpretujemy sen o wymiotach, warto sobie uświadomić, czym są wymioty. To odruch obronny naszego organizmu, który chce się pozbyć czegoś, co mu nie służy lub mu zaszkodziło. Ta prosta fizjologiczna zasada jest punktem wyjścia do interpretacji snu o wymiotowaniu. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli śni Ci się, że wymiotujesz oznacza to, że nurtuje cię jakiś problem, który jest dla ciebie męczący i którego niebawem się pozbędziesz, ale w niezbyt przyjemny sposób. To zatem zarówno dobra wróżba – zapowiadająca koniec problemów, jak i zła jednocześnie – bo wiąże się z trudną drogą, którą będziesz musiał pokonać. Sen o wymiotowaniu może także być także wyrazem twoich podświadomych pragnień o tym, by oczyścić swoje wnętrze ze złych emocji lub swoje życie – z toksycznych relacji czy nałogów.

Przeczytaj także: Czy choroba we śnie zawsze musi oznaczać coś złego? Sprawdź, co podpowiada sennik!

Sennik – wymiotowanie we śnie

Jeśli to Ty wymiotujesz – spodziewaj się, że niebawem poniesiesz poważne straty lub ktoś wyrządzi ci nieodwracalne szkody. Wymiotowanie po alkoholu oznacza, że Twoje pokusy, którym ulegniesz oraz skryte pragnienia, które chcesz zrealizować, doprowadzą do bardzo niekorzystnej dla ciebie sytuacji. Jeśli wymiotujesz po posiłku, możesz spodziewać się, że pewne na pozór pozytywne i dobrze zapowiadające się sprawy, przybiorą niewłaściwy i niepomyślny dla ciebie obrót. Gdy wymiotujesz na czyjś widok, twoje relacje z tą osobą ulegną nagłemu pogorszeniu. Wymiotowanie krwią oznacza, że w twoich relacjach z najbliższymi nadchodzi kryzys. Jeśli zaś wymiotujesz żółcią oznacz to, że masz zadawnioną urazę i żal do kogoś, a te uczucia nie pozwalają ci normalnie funkcjonować. Wymiotowanie podczas podróży samochodem, autobusem lub statkiem oznacza natomiast, że zmiany, które nadchodzą nie będą dla ciebie korzystne.

Przeczytaj także: Sennik statek – znaczenie snu. Co oznacza statek tonący, pasażerki, piracki?

Widzieć, jak ktoś wymiotuje – interpretacja snu

Kiedy we śnie widzisz jak ktoś wymiotuje – bądź ostrożny – oznacza to bowiem, że ta osoba będzie chciała cię oszukać. Jeśli śniło ci się, że wymiotuje dziecko, musisz liczyć się z tym, że w twoim życiu nadejdzie trudny czas pełen zmartwień i trosk. Widzieć we śnie wymiotującego kota wróży plotki – usłyszysz je na swój temat lub staniesz się ich obiektem. Wymiotujący pies to zapowiedź dużej dawki wolności, która jednak sprawi, ze zachłyśniesz się nią i będziesz mieć z tego powodu poważne kłopoty. Jeśli widzisz, jak ktoś zjada wymiociny albo sam to robisz, jest to bardzo zła wróżba – wkrótce dosięgnie cię poważna choroba. Kiedy w swoim śnie sprzątasz czyjeś wymiociny, zrozumiesz, że popełniłeś błąd i za wszelką cenę będziesz starał się go naprawić.

Przeczytaj także: Śniło Ci się, że masz włosy na rękach? Koniecznie sprawdź, co to oznacza