Zamknij

W twoim śnie pojawił się wózek dziecięcy? Sennik wyjaśnia, co to znaczy!

16.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 14:33

Gdy śni ci się dziecko w wózku, jest to uznawane za pozytywny sen. Możesz przyjąć, że to znak, iż w twoim życiu wydarzy się coś dobrego. Czy aby na pewno nie ma wyjątków od tej reguły? Sam się o tym przekonaj.

Dziewczynka w wózku
fot. Shutterstock

Jeśli przyśni ci się dziecko w wózku zwróć uwagę na dodatkowe elementy, przede wszystkim na okoliczności, w jakich pojawia się wózek dziecięcy we śnie, na jego wygląd, zachowanie dziecka, a także ogólne tło. Jak mówi sennik, niemowlę w wózku uosabia twoje wnętrze: uczucia, odczucia i emocje, może też być odzwierciedleniem twoich aktualnych planów, marzeń czy projektów.

Sennik: wózek dziecięcy - co oznacza?

Wózek dziecięcy we śnie najczęściej wskazuje na ucieczkę od codziennych problemów lub dość dziecinne spojrzenie na rzeczywistość. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na pragmatyczną sferę życia. Bardzo prawdopodobne, że motyw ten będzie wskazywać na powiększenie rodziny. Jeśli wózek dziecięcy we śnie jest pusty, to sygnał, że ktoś czeka na twoje potknięcie i zechce to wykorzystać. Czasami, jak głosi sennik, wózek może symbolizować trudności, które na co dzień napotykasz. Sen, w którym go pchasz, wieszczy, że czekają cię niespodziewane trudności i nieprzyjemności. Inne marzenie interpretowane przez sennik to wózek dziecięcy z dzieckiem, które oznacza, że wpadniesz na pomysł wart realizacji. Gdy we śnie ty sam znajdujesz się w takim wózku, stanowi to przestrogę przed ucieczką w zgubny świat dziecięcych marzeń.

Zobacz także: Przyśnił ci się wózek inwalidzki? Ten sen powie wiele o twoich relacjach

Sennik: dziecko w wózku

Niemowlę widziane we śnie często może świadczyć o twojej niedojrzałości emocjonalnej, może także dotyczyć projektów rozpoczętych przez ciebie. Jeśli widzisz we śnie dziecko w wózku, to twoje działania, plany, projekty wymagają czyjejś pomocy. Inne wyjaśnienie jest takie, że poruszasz się po omacku, poszukując rozwiązań, nie mogąc samodzielnie podjąć decyzji, świadczy to jednak również o rozwoju, dążeniu ku lepszemu.

Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów takiego snu. Pierwszym z nich jest wygląd i zachowanie niemowlęcia siedzącego w wózku. Jeśli jest ono zdrowe, roześmiane i szczęśliwe, istotnie możesz liczyć na radosne chwile w życiu, a podejmowane przez ciebie działania z całą pewnością zakończą się pozytywnie. Możesz też oczekiwać spełnienia marzeń, nawet tych najskrytszych.

Sennik: chore dziecko w wózku

Jak podaje sennik, dziecko w wózku, które jest chore lub niepełnosprawne, zapłakane, pozbawione kończyn albo ma zdeformowaną głową, sygnalizuje, że powinieneś baczniej się przyjrzeć swojej obecnej sytuacji, zwrócić uwagę na podejmowane przez ciebie działania i przeanalizować swoje emocje. Taki sen może bowiem oznaczać nieoczekiwane kłopoty.

Sennik: wózek dziecięcy - jego wygląd jest niezwykle ważny

Kolejną kwestią jest wygląd i stan wózka. Nowy oznacza nowe cele, wartości, działania i dobrą energię - zniszczony lub zepsuty - świadczy o nadchodzących problemach, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć. Jeśli to ty pchasz we śnie wózek z dzieckiem, to wiadomość senna jest przeznaczona właśnie dla ciebie. Być może pewne kłopoty zaczną cię przerastać, a ty nie otrzymasz wsparcia ze strony najbliższych. Jeśli natomiast wózek pcha ktoś inny, możesz przypuszczać, że problemy będą dotyczyć tamtej osoby, jednak w jakiś sposób zostaniesz w nie zaangażowany. Jeżeli śnisz o naprawie wózka, może to oznaczać, że czeka cię naprawa pewnych błędów z przeszłości, które teraz wychodzą na światło dzienne.

Analizując sen o dziecku w wózku, postaraj się zapamiętać nie tylko fabułę, ale i rolę, jaką odgrywasz w tym śnie, oraz to czyje jest dziecko. Jak zawsze ważne jest również ogólne tło marzenia sennego. Jeśli akcja rozgrywa się w ciągu dnia, a wszystko spowija spokojna, jasna aura, możesz być pewien, że jest to sen całkowicie pozytywny i przekazuje dobre wiadomości. Jeżeli sytuacja ma miejsce w nocy lub w godzinach wieczornych, podczas burzy, ulewy bądź wichury, w życiu twoim oraz twoich bliskich mogą się pojawić kłopoty, którym będziesz musiał stawić czoła.

Zobacz także: Sen o dziecku to na ogół pozytywny znak. Sprawdź jego różne interpretacje