Zamknij

Śniły ci się włosy na nogach? Koniecznie sprawdź, co to oznacza według sennika!

15.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:11

Włosy należą do najczęstszych motywów występujących w naszych snach. Zwykle takie sny odzwierciedlają stan ciała i duszy. Co jednak, gdy marzenie dotyczy włosów na nogach? Jak interpretuje to sennik?

Kobieta zdejmująca rajstopy z włosami
fot. Shutterstock

Według sennika włosy na nogach oznaczają nasze dążenie do zaspokajania podstawowych potrzeb, także seksualnych. Mogą też symbolizować tęsknotę za prostym życiem blisko natury. Duże znaczenie przy interpretacji ma to, czy śnią się one mężczyźnie, czy kobiecie. Również ilość włosów na nogach w naszym śnie wpływa na odczytywanie jego symboliki. Jak zawsze bardzo istotny jest również kontekst. Jeśli zastanawiasz się, co oznacza sen o włosach na nogach, koniecznie sprawdź nasz sennik.

Sennik: włosy na nogach

Włosy na nogach często interpretowane są przez sennik jako dążenie do zaspokajania najbardziej podstawowych potrzeb i uleganie pierwotnym instynktom. Włosom we śnie nadaje się symbol popędów seksualnych, siły i męskiej energii. Nogi również są silnie związane z erotyką i zaspokajaniem potrzeb seksualnych. Jednak jeśli chodzi o sen, w którym występują włosy na nogach, jego symbolika zależy od płci śniącej osoby. Kiedy śnią się kobiecie, prawdopodobnie nie czuje się ona spełniona w roli kochanki. Taki sen może też oznaczać silną potrzebę uzewnętrznienia swoich fantazji erotycznych i podążania za pierwotnym instynktem. Jeśli natomiast włosy na nogach śnią się mężczyźnie, chce on dominować w towarzystwie, a jego wyobrażenie męskości mija się z oczekiwaniami innych.

Zobacz także: Śniły ci się długie włosy? Sprawdź, co to oznacza! 

Sennik: włosy na stopach

Według sennika włosy na stopach są bardzo silnie związane z życiem erotycznym i uczuciowym. Same stopy pojawiające się we śnie odnoszą się do twoich wartości i przekonań. Natomiast stopa w bucie ma konotacje seksualne i symbolizuje akt płciowy. Kiedy śnią ci się włosy na stopach, oznacza to, że Twój partner nie spełnia twoich oczekiwań w sferze uczuciowej. Być może nie jest równie mocno zaangażowany w budowanie relacji, co ty, i czujesz, że nie ma przed wami przyszłości. Sen o owłosionych stopach oznacza również brak satysfakcji seksualnej. Prawdopodobnie głęboko skrywasz fantazje, o których wstydzisz się lub boisz się mówić. Jeśli nie ujawnisz swoich oczekiwań wobec partnera, twoja frustracja i przygnębienie mogą doprowadzić do zakończenia związku.

Sennik: długie włosy na nogach

Jeżeli we śnie masz długie włosy na nogach, sennik opisuje to jako chęć podążania za pierwotnymi potrzebami. Może to być związane z potrzebą nowych doznań seksualnych, a także z poszukiwaniem nowego partnera. Inne znaczenie tego snu związane jest z pragnieniem życia bliżej natury. Jeśli męczą cię życie w mieście i nadmiar obowiązków, zadbaj o czas dla siebie, a na odpoczynek wybieraj miejsca takie jak lasy, łąki czy jeziora. Możliwe, że niedługo pojawi się propozycja wyjazdu, a nawet przeprowadzki z dala od zgiełku. Tylko od ciebie zależy, czy odważysz się skorzystać z tej propozycji.

Sennik: golić włosy na nogach

Golenie włosów na nogach to według sennika zwiastun nadchodzącej zmiany. Możliwe, że jesteś niezadowolony z sytuacji, w której się znajdujesz. Działania, jakie podejmiesz, żeby uzyskać poprawę, zakończą się sukcesem. Sen o goleniu włosów na nogach zwykle odnosi się do sfery uczuciowej, więc zmiana dotyczyć będzie twojej relacji z partnerem. Jeśli obecnie jesteś w związku, może on ulec rozpadowi, jeśli zaś jesteś singlem, być może z kimś się zwiążesz.

Sennik: widzieć włosy na nogach

Kiedy we śnie widzisz włosy nogach, oznacza to, że tęsknisz za romantycznym związkiem. Jeśli akurat jesteś w stałej relacji, taki sen może świadczyć o twoich niezaspokojonych potrzebach. Inna interpretacja snu, w którym widzisz włosy na nogach, mówi o zazdrości, jaką czujesz wobec innych. Jeśli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, która jest obecnie w szczęśliwym związku i czuje się spełniona, możesz żywić wobec niej negatywne uczucia. Twoja zazdrość może być również spowodowana twoim rozczarowaniem dotyczącym życia erotycznego. Jeśli jednak nie ulegniesz tym negatywnym uczuciom, uda ci się odbudować swoją relację z partnerem i nie zepsuć stosunków ze znajomymi.

Zobacz także: Co oznacza sen o nosie? Sprawdź jego możliwe interpretacje