Zamknij

Miałaś sen o włamaniu do mieszkania? Sprawdź, co może oznaczać!

15.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:12

Jednym z najpopularniejszych motywów powracających w snach jest włamanie. Sen o włamaniu może być ostrzeżeniem, ale może być też metaforą stanu twojej psychiki. Bez względu na to, który wariant wyśniłaś, ważne, abyś potrafiła dobrze go zinterpretować. Sprawdź, jak możesz to zrobić!

Włamywacz próbujący dostać się do domu
fot. ---

Sen o włamaniu często jest ostrzeżeniem, bywa także wyrazem lęków. Nawet jeśli sam w sobie okaże się przykry, to może ci pomóc w rozwiązaniu problemów dręczących cię na jawie. Symbolika snów z włamaniem w roli głównej wiąże się z naruszeniem strefy komfortu i poczuciem zagrożenia, ale nawet jeśli obudzisz się zlana potem, postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Dzięki nim sennik podpowie ci, jak wybrnąć z kłopotliwej sytuacji. Przekonaj się sama!

Sen o włamaniu – znaczenie

Obawa przed włamaniem oznacza według sennika, że nie chcesz, by ktoś poznał twoje prawdziwe zamiary. Może też symbolizować lęk przed okazaniem zaufania w związku oraz obawy przed seksem. Jeśli to ty organizujesz we śnie włamanie lub włamujesz się osobiście, to znak, że obawiasz się problemów finansowych. Może to być też oznaka wyrzutów sumienia. Wiesz, że na co dzień nie postępujesz etycznie, więc twoja podświadomość próbuje ci w ten sposób przypomnieć, że droga na skróty nie zawsze popłaca. Szczególnie droga po trupach do celu.

Sennik włamanie, któremu we śnie zapobiegasz, interpretuje tak, że stoisz na straży tajemnicy i zależy ci, by nie wyszła na jaw, natomiast sen, w którym jesteś świadkiem włamania, zwiastuje gorący romans albo namiętną noc.

Zobacz też: Czy porwanie we śnie do zły znak?

Sennik: włamanie do domu lub mieszkania

Sny o włamaniach mogą dotyczyć różnych miejsc oraz form tej aktywności. Najczęstsze są sny o włamaniu do mieszkania.

Sen o włamaniu do mieszkania jest ostrzeżeniem przed zawiścią. Włamanie do domu pojawiające się we śnie to telegram od podświadomości: masz duże potrzeby seksualne i ogromną chęć na przygodę. Jeśli śnisz o włamaniu do twojego domu, powinnaś zadbać o zdrowie i wybrać się w najbliższym czasie na badania kontrolne, włamanie do kogoś symbolizuje zaś, że zazdrościsz tej osobie sytuacji finansowej. Jeżeli to ty włamujesz się we śnie, i to do własnego domu, to sygnał, że jesteś materialistką i powinnaś popracować nad swoim podejściem do dóbr materialnych. Sen, w którym zostałaś okradziona z drogocennych przedmiotów, także ma zwrócić twoją uwagę na zdrowie, tym razem psychiczne.

Sennik: inne rodzaje włamań

Włamanie do piwnicy to w senniku ostrzeżenie, że nie powinnaś żyć przeszłością, ponieważ koncentrując się na niej, przegapiasz teraźniejszość i zaprzepaszczasz swoją przyszłość. Włamanie do samochodu to ostrzeżenie przed nadmierną ufnością, a także przestroga, żebyś nie angażowała się w konflikty, a włamanie do sklepu informuje, że możesz zapomnieć o bogactwach. Czeka cię skromne życie pozbawione luksusów i wygód.

Sen o włamaniu internetowym do czyjejś poczty elektronicznej lub zhakowaniu konta w mediach społecznościowych przepowiada, że wkrótce będziesz próbowała ukryć coś przed innymi. Musisz bardzo uważać, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, by twoje otoczenie poznało prawdę.

Sennik: włamywacz

Sen o włamaniu z kradzieżą czasem wiąże się ze złapaniem na gorącym uczynku włamywacza. Sennik przestrzega cię wówczas przed zbyt lekkim podejściem do życia. Powinnaś postępować ostrożniej, ponieważ lekkomyślność może ci się odbić czkawką.

Włamywacz pojawiający się we śnie to metafora wewnętrznych konfliktów, szczególnie w sferze uczuciowej. Pochwycenie go sugeruje, że w najbliższym czasie uda ci się domknąć sprawę, która ciągnęła się za tobą od dawna i była przyczyną wielu zgryzot. Jeśli we śnie przekażesz złodzieja w ręce policji, na jawie czeka cię nagroda.

Sen o włamywaczu, który po włamaniu został w twoim domu, zwiastuje nadejście romantycznego uczucia. Poradzi sobie z zamkiem do twojego serca tak samo skutecznie, jak we śnie pokonał zamki do mieszkania. Bez klucza!

Czasami włamywacza nie widać, natomiast we śnie słyszysz powodowany przez niego hałas. Taki sen informuje, że musisz zachować ostrożność.

Zobacz także: Sen o morderstwie może być straszny. Sprawdź, co oznacza!