Zamknij

Sennik wiatr – znaczenie snu. Co oznacza wiatr we śnie?

27.06.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 09:59

Wiatr we śnie symbolizuje twoja utraconą energię wewnętrzną, którą trudno będzie odzyskać. Sen o wietrze nie jest najlepszą wróżbą. Sprawdź, jak jeszcze można interpretować to marzenie senne.

Sennik wiatr – znaczenie snu. Co oznacza wiatr we śnie?
fot. Shutterstock

Sen o wietrze choć wcale nie kojarzy nam się z koszmarem, nie ma zbyt pozytywnych interpretacji. Jest raczej ostrzeżeniem przed kłopotami i trudnościami, które pojawią się niebawem w twoim życiu. Sprawdź, jak zinterpretować swój sen o wietrze. 

Sen o wietrze – co oznacza?

Wiatr we śnie jest symbolem twojej wewnętrznej energii duchowej, która właśnie się wyładowuje i której niewiele zostało. Może to być wskazówka, że w twoim najbliższym otoczeniu znajdują się tzw. wampiry energetyczne, które drenują cię z dobrej energii, nie dając nic w zamian. Jeśli śnił ci się wiatr, koniecznie uważniej przyjrzyj się swoim znajomościom i relacjom, na jawie i upewnij się, że nie dajesz w nich więcej, niż sam otrzymujesz. Symbolem, który powinien zwrócić twoją uwagę, jest flaga łopocząca na wietrze widziana we śnie. To znak, że niebawem dotrą do ciebie ciekawe i zaskakujące informacje, które zupełnie zmienią twój sposób patrzenia na wiele spraw i rzucą nowe światło na stare kwestie. Uważaj także, jeśli we śnie słyszysz świszczący wiatr. To symbol pustych przyrzeczeń i niespełnionych obietnic, które ktoś ci składa. Gdy natomiast gonisz za rzeczą, którą porwał ci wiatr, oznacza to, że jesteś niepewny siebie, nie wierzysz we własne umiejętności i czujesz się bezsilny.

Zobacz także: Miałeś sen o lodzie? Koniecznie sprawdź, co to oznacza

Sennik: iść pod wiatr, wiatr w oczy, wiatr w plecy

Przy interpretacji snu o wietrze ważne jest także to, co robisz w swoim marzeniu sennym. Jeśli idziesz pod wiatr to zapowiedź licznych problemów i przeszkód, które pojawią się na twojej drodze do celu, ale także dobra wróżba mówiąca, że jeśli będziesz wystarczająco wytrwały i cierpliwy, to w końcu osiągniesz to, czego pragniesz.

Jeśli we śnie wiatr wieje ci w oczy lub twarz to symbol zahamować i ograniczeń w twoim życiu, które sam na siebie nałożyłeś, a które trzymają cię cały czas w tym samym miejscu i nie pozwalają ruszyć do przodu. Dobrą wróżbą jest natomiast wiatr wiejący w plecy. To symbol siły, która będzie popychać cię do działania i dzięki której uda ci się osiągnąć sukces na wielu płaszczyznach, zwłaszcza w sprawach zawodowych.

Zobacz także: W twoim śnie powiewają firanki? Sprawdź, co to znaczy!

Sennik – silny, słaby wiatr we śnie

Interpretując sen o wietrze, koniecznie zwróć też  uwagę na siłę wiatru. Jeśli w twoim marzeniu sennym wiatr był delikatny i przyjemny, to dobra wróżba. Oznacza bowiem, że będziesz zadowolony z efektów swojej pracy, choć przed tobą nadal będzie dużo rzeczy do zrobienia, by osiągnąć finalny cel, który sobie ustaliłeś. Słaby wiatr może symbolizować rychłe wygaśnięcie jakiegoś uczucia i zakończenie pewnej znajomości, która jeszcze niedawno była dla ciebie ważna. Gdy wiatr jest silny, uważaj – to zapowiedź poważnych, nagłych zmian w twoim życiu, a także dużych komplikacji w sprawach sercowych. Jeśli śniła ci się wichura – uważaj, to nie jest dobra wróżba. Gwałtowny i porywisty wiatr oznacza, że ulegniesz swoim namiętnościom, co może spowodować poważne kłopoty w relacji z partnerem. Podobnie interpretuje się sen o wietrze łamiącym drzewa – jest on zapowiedzią straty, zwłaszcza w sferze emocjonalnej, zdrady lub rozstania. Jeśli wichurze towarzyszy ulewa to znak, że ktoś bliski nie jest pewny uczuć, którymi cię darzy. Musisz być ostrożny także jeśli we śnie silny wiatr otwiera okna lub okiennice. To zapowiedź nagłych i niekorzystnych wydarzeń, które na zawsze zmienią twoje życie i po których już nic nigdy nie będzie takie samo.

Zobacz także: Sen o lotnisku to symbol zmian. Sprawdź, co mówi o tym sennik