Zamknij

Jak sennik interpretuje znaczenie snów o torcie? Sprawdź wszelkie możliwe interpretacje

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 14:16

Tort to wypiek lub wręcz arcydzieło cukiernicze, które przygotowuje się na specjalne okazje, aby uświetnić uroczystość. Nic zatem dziwnego, że kojarzy się nam przyjemnie. Również tortom pojawiającym się w snach przypisuje się pozytywne znaczenie, ale czy zawsze? Zajrzyj do naszego sennika.

Trójwarstwowy tort Pavlova z bitą śmietaną
fot. Shutterstock

Jak wskazuje sennik, tort jest symbolem przyjemności w życiu, ukazuje nam słodką stronę egzystencji. W tej interpretacji jest bardzo podobny do ciasta, które ma zwiastować szczęście i liczne sukcesy. Jednakże sen o torcie znajduje się również niedaleko znaczenia snu o chlebie, który raczej ostrzega o nadchodzących dużych stratach.

Sennik: tort

Senniki utożsamiają znaczenie snów o torcie z przyjemnością w życiu. Oznacza to także spędzenie miłych chwil czy zdolność do ich przeżywania. Warto zatem nie tylko oczekiwać szczęścia, ale dać sobie na nie przyzwolenie, a czasem nawet nauczyć się je odczuwać na nowo. Sen o torcie symbolizuje pełen wachlarz rozkoszy, nie tylko podniebienia, ale także tych cielesnych czy pierwotnych, jak obcowanie z naturą.

Powiązanie w senniku znaczenia snu o torcie ze snem o chlebie wskazuje jednak na ukryte w podświadomym przekazie ostrzeżenie o dużych stratach. Być może ma to powstrzymać śniącego przed zbytnim oddawaniem się przyjemnościom.

Sennik: tort urodzinowy

W senniku tort urodzinowy jest interpretowany podobnie jak tort weselny. W obu przypadkach akcentowany jest on jako symbol celebracji ważnej uroczystości. Taki sen zwiastuje również powód do świętowania na jawie. Skoro wiesz już, co oznacza według sennika tort weselny, możesz teraz sprawdzić znaczenie samego snu o weselu.

Sennik: tort czekoladowy lub owocowy

Jak mówi sennik, tort czekoladowy jest potwierdzeniem, że cieszysz się dobrą opinią w towarzystwie. Inni postrzegają cię jako osobę pomocną i życzliwą. Może to być także przepowiednia na wyjątkowo udane spotkanie w gronie przyjaciół. Według sennika tort owocowy oznacza, że być może niedługo ktoś cię mile zaskoczy.

Sennik: brzydki tort

Torty pojawiające się w snach nie zawsze są eleganckie i słodkie. Niekiedy są brzydkie, rozpadające się i niesmaczne lub wręcz niejadalne. Niestety i na jawie oznacza to pojawienie się nieporozumień z przyjaciółmi.

Zobacz takżeCzy sen o górach oznacza coś pozytywnego? Oto popularne interpretacje!

Sennik: robić coś z tortem

W większości przypadków sny z tortem mają znaczenie pozytywne, jednak niektóre czynności wykonywane w związku z nim mogą wpływać na przesunięcie się symboliki.

Sennik: jeść tort

Jeśli śniło ci się jedzenie tortu, szykuj się na przyjęcie przebiegające w miłej atmosferze, cieszenie się życiem.

Sennik: piec tort

Taki sen o torcie nawiązuje do archetypu matki - karmicielki, opiekunki. Wskazuje na potrzebę i chęć utrzymania bliskich przy sobie. Może również oznaczać po prostu szczęśliwe i zgodne małżeństwo.

Sennik: zamawiać tort

Znaczenie przesuwa się, jeśli śnisz o torcie, który zamawiasz. Można to interpretować jako powodzenie w miłości.

Zobacz takżeMiałeś sen o morzu? Przekonaj się, czy zawsze oznacza coś pozytywnego!

Sennik: dostać tort

Także ten rodzaj snu o torcie nawiązuje do miłości. Wskazuje na powodzenie u płci przeciwnej.

Sennik: dawać tort

Jak mówi sennik, jeśli tort podaje osoba śniąca, niestety na jawie czeka ją zawód miłosny.

Sennik: kroić tort

To chyba jeden z bardziej negatywnych snów o torcie. Jeśli w swoim śnie kroisz tort lub patrzysz, jak jest krojony, sennik ostrzega przed kłótnią w rodzinie. Na szczęście prawdopodobnie będzie ona krótkotrwała. W tym śnie pojawia się też inny mocny symbol senny – nóż.

 

Sen o torcie zwykle jest przyjemnym marzeniem sennym. Również jego skutki na jawie mogą się przejawiać w pozytywny sposób. Za każdym jednak razem sny można interpretować odmiennie. Czasem pomagają nam zrozumieć to, co dzieje się w rzeczywistości. Dlatego inaczej odbierze taki sen osoba nieprzejmująca się kaloriami, a inaczej osoba będąca na diecie, dla której to, co mówi sennik o jedzeniu tortu, nie będzie przekonujące.

Możesz spojrzeć na sny jak na okazję do wglądu w przyszłość, ale nie zapominaj, że wpływa na nią tak wiele czynników, że takie wróżby nie zawsze się sprawdzają. Śnienie możesz też potraktować jak doświadczenie duchowe, proces twórczy, w którym sam wybierasz, co śnisz z nieskończonej sieci snu.

Zobacz także: Co oznacza sen o śmierci? Dowiedz się, jak interpretuje ten symbol sennik!