Zamknij

Sennik szerszeń – znaczenie snu. Co oznacza szerszeń we śnie?

27.06.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 09:58

Szerszeń we śnie symbolizuje wroga lub przeciwnika, który chce nam zaszkodzić. To jednak nie jedyna interpretacja tego dnu. Sprawdź, co jeszcze może oznaczać sen o szerszeniu.

Sennik szerszeń – znaczenie snu. Co oznacza szerszeń we śnie?
fot. Shutterstock

Sen o szerszeniu nie należy do  najprzyjemniejszych. Wbrew jednak temu, co mogłoby się wydawać, może mieć zarówno pozytywną, jak i negatywną interpretację. Czego zatem możesz się spodziewać, jeśli ujrzałeś szerszenia we śnie?

Sen o szerszeniu – co oznacza?

Najczęściej szerszeń widziany we śnie symbolizuje naszego silnego i niebezpiecznego wroga lub przeciwnika, który zrobi wszystko, by nam zaszkodzić i nas pokonać. To ostrzeżenie, by być ostrożnym i zapobiegawczym oraz by nie udać nikomu zanadto. Sen ten może być także interpretowany jako odzwierciedlenie negatywnych emocji, zwłaszcza zazdrości i zawiści, które odczuwa śniący w stosunku do kogoś w jego życiu. To z kolei sygnał, że jak najszybciej należy zająć się tymi emocjami, aby one nie zapanowały nad naszym życiem.

Szerszeń we śnie może także symbolizować sytuacje, których lękasz się na jawie i być zapowiedzią tego, że wkrótce poniesiesz poważne szkody lub straty. To oznaka niebezpieczeństwa, przed którym jednak możesz się uchronić, jeśli będziesz wystarczająco ostrożny i zapobiegliwy.

Zobacz także: Sennik zwierzęta – znaczenie snu. Co oznaczają zwierzęta domowe, dzikie, leśne, morskie i w klatce?

Sennik: gniazdo szerszeni, zabić szerszenia, zostać ugryzionym przez szerszenia

Złą wróżbą jest gniazdo szerszeni widziane we śnie. Oznacza ono bowiem, że wśród twoich przyjaciół znajduje się fałszywa osoba, która chce ci zaszkodzić. Może być także symbole kogoś, kto ci zazdrości lub chce się na tobie dotkliwie zemścić. Im więcej szerszeni w gnieździe, tym więcej takich podstępnych i nieszczerych osób w twoim otoczeniu. Sen ten jest ostrzeżeniem oraz sygnałem, byś jak najszybciej zweryfikował swoje znajomości.

Uważaj także, jeśli we śnie zostałeś ukąszony przez szerszenia – to ostrzeżenie przed dotkliwą porażką lub wrogiem, który knuje przeciwko tobie i nie zawaha się posunąć do najbardziej perfidnych metod, by ci zaszkodzić.

Jeśli we śnie odczuwasz lęk przed szerszeniem, nie martw się – to bardzo dobra wróżba. Możesz spodziewać się, że niebawem zyskasz szacunek w oczach innych osób ze swojego otoczenia, zostaniesz uznany za autorytet lub fachowca w jakiejś dziedzinie

Gdy we śnie udało ci się zabić szerszenia to także nie masz powodu do niepokoju. Sen ten oznacza bowiem, ze niedługo uda ci się pokonać wroga lub… własne słabości. Pozbędziesz się lęku oraz zaczniesz pracować nad swoimi wadami. To symbol siły twojego charakteru, która drzemie w tobie, a którą musisz po prostu wypuścić na światło dzienne.

Zobacz także: Śniło ci się pogryzienie przez psa? Sennik wyjaśnia, co to znaczy!

Sennik – szerszeń we śnie

Bądź ostrożny, jeśli we śnie próbujesz złapać szerszenia. To zwiastuje liczne kłótnie i nieporozumienia w twoim najbliższym otoczeniu, których na dodatek nie da się w żaden sposób uniknąć. Szerszenie latające nad twoją głową to z kolei ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem czyhającym na ciebie ze strony wroga lub kogoś, kto podaje się za twojego przyjaciela, ale tak naprawdę w ogóle nim nie jest.

Złą wróżb jest także sen, w którym szerszenie pojawiają się w domu. To znak, że w twoim najbliższym otoczeniu są fałszywe osoby, które źle ci życzą i które wykorzystają przeciwko tobie swoją wiedzą na twój temat. To także przestroga, by mówić o sobie innym jak najmniej i nie wyjawiać nikomu swoich tajemnic oraz nie być zbyt ufnym, nawet w stosunku do najbliższych osób.

Zobacz także: Przyśniły ci się muchy? Koniecznie sprawdź, co oznacza taki sen