Zamknij

Sennik statek – znaczenie snu. Co oznacza statek tonący, pasażerki, piracki?

15.05.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 10:36

Sen o statku może być zarówno dobrą, jak i złą wróżbą. Jeśli śni ci się statek oznacza to, że w twoim życiu nadciągają poważne zmiany, w obliczu których możesz czuć się niepewnie, zwłaszcza jeśli woda jest zmącona.

Sennik statek – znaczenie snu. Co oznacza statek tonący, pasażerki, piracki?
fot. Shutterstock

Sen o statku może wróżyć Ci zarówno pomyślność, jak i zwiastować nadchodzące kłopoty. Wszystko zależy od tego, jaki statek ci się przyśnił oraz w jakich okolicznościach. Sprawdź, jak zinterpretować sen o statku i dowiedz się, co cię czeka.

Sen o statku - co oznacza?

Ogólnie rzecz biorąc, sen o statku oznacza zmiany nadchodzące w Twoim życiu, w obliczu których możesz czuć się niepewnie, zwłaszcza jeśli woda, po której pływa statek jest wzburzona. Jeśli we śnie widzisz statek oznacza to pewną cezurę w twoim życiu, która wyznacza nowy początek i zwiastuje odmianę twojego losu. Jeśli natomiast sam jesteś na statku oznacza to, że zmiany, które zaplanowałeś powinieneś jeszcze raz przemyśleć i zastanowić się, czy na pewno są słuszne i czy przyniosą ci korzyść. Jeśli natomiast widzisz odpływający statek, niebawem będziesz musiał się rozstać z jakąś osobą, miejscem lub sprawą. Gdy we śnie spóźniasz się na statek, oznacza to, ze przegapisz swoją życiową szansę.

Interpretacja snu o statku zależy też od tego, jakiego rodzaju statek ci się przyśnił. Jeśli w marzeniu sennym widzisz okręt wojenny oznacza to niekorzystny dla ciebie obrót spraw, konflikty lub kłotnie z kimś. Prom z kolei symbolizuje wzrost wiary we własne możliwości oraz porzucenie wewnętrznych lęków, które cię blokują. Barka sugeruje, że twoja sfera emocjonalna i uczuciowa jest zaniedbana i że powinieneś dopuścić emocje do głosu. Statek towarowy to dobra wróżba, która zwiastuje powodzenie w interesach. Parostatek to metafora pozytywnych zmian w życiu, które będą zachodzić powoli. Kuter rybacki oznacza, że wkrótce czeka cię ciężka, wytężona i niewdzięczna praca do wykonania. Jacht jest natomiast zapowiedzią krótkiej, ale bardzo przyjemnej podróży.

Sennik – płynąć statkiem

Jeśli w swoim śnie płyniesz statkiem, na którym nie ma kapitana, to bardzo zła wróżba. Oznacza to, że stracisz kontrolę nad ważnymi dla ciebie sprawami i nie będziesz mógł nimi pokierować tak jak sobie tego życzysz. Jeśli natomiast sam jesteś kapitanem statku, możesz spodziewać się, że niebawem będziesz musiał chronić kogoś bliskiego lub stać się dla tej osoby oparciem i po części wziąć na siebie jego problemy. Pływanie statkiem we mgle sygnalizuje, że nie masz wyznaczonych precyzyjnie celów i w wielu sprawach błądzisz po omacku. To także zła wróżba, która zwiastuje niezapowiedziane niebezpieczeństwo.

Zobacz także: Co oznacza, kiedy śni ci się podróż? Sen o podróżach może zwiastować różne rzeczy!

Statek na morzu

Jeśli morze, po którym płynie statek w twoim śnie jest spokojne, oznacza to, że w twoim życiu nadchodzi czas stabilizacji i spokoju. Może jednak też symbolizować marazm i bezczynność. Jeśli natomiast morze jest wzburzone czeka cię niespokojny i nieprzyjemny czas w życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Pływanie statkiem podczas sztormu we śnie to ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem, którego się nie spodziewasz, natomiast sztorm, który ustaje, zwiastuje wyprostowanie twoich spraw i rozwiązanie problemów. Statek pływający po rzece to podpowiedź, by bardziej zainteresować się swoim zdrowiem i pójść do lekarza.

Zobacz także: Śniła ci się powódź? Dowiedz się, co oznacza!

Statek w porcie

Jeśli śni Ci się statek stojący w porcie oznacza to, że w twoim życiu zapanuje teraz spokój, a twoje sprawy zaczną układać się po Twojej myśli. Statek wpływający do portu zwiastuje rychłe spotkanie z kimś bliskim lub z kimś, kogo dawno nie widziałeś. Jeśli statek w twoim śnie wpływa do portu, możesz spodziewać się, że niebawem osiągniesz cel, na którym ci bardzo zależy i o który długo zabiegałeś. Gdy widzisz statek, który stoi w porcie, ale dopiero jest budowany lub załadowywany to bardzo dobra wróżba – oznacza, że możesz spodziewać się dużych korzyści lub zysków, nie tylko materialnych. Statek, który zawraca do portu zwiastuje poważne zmiany w życiu uczuciowym. Jeśli natomiast statek w twoim śnie ma trudności z wypłynięciem z portu, jest to zapowiedź trudności i przeszkód w realizacji twoich celów i planów.

Sennik – tonący statek

Jeśli we śnie widzisz tonący statek, to niestety nie jest dobra wróżba. Oznacza bowiem, że niebawem los okrutnie z ciebie zadrwi i otrzymasz silny cios od życia. Będziesz musiał przejść przez bardzo trudne chwile lub znajdziesz się w sytuacji bez wyjścia. Jeśli z kolei widzisz wrak statku musisz liczyć się z tym, że twoje interesy lub sprawy zawodowe nie będą szły tak dobrze jak dotychczas. Jeśli jesteś świadkiem tego, jak statek rozbija się lub sam jesteś na takim statku, musisz spodziewać się, że niebawem stracisz coś, co jest dla ciebie bardzo ważne. Sen ten zwiastuje niebezpieczeństwo, ból i cierpienie.

Zobacz także: Śniły ci się wzburzone fale? Zobacz, jak to zinterpretować

Statek piracki

Statek piracki może zwiastować zarówno dobre, jak i złe rzeczy w naszym życiu. Jeśli widzisz we śnie statek piracki, oznacza to, że chcesz zrobić coś złego lub nieprzyzwoitego, ale boisz się konsekwencji. Jeśli jesteś na statku pirackim jako jeniec, sygnalizuje to, że w twoim życiu są rzeczy, które trzymają Cię w miejscu i uniemożliwiają dalszy rozwój, a od których nie umiesz się uwolnić. Gdy natomiast jesteś na statku pirackim jako kapitan lub członek załogi, może to oznaczać, że niebawem zrobisz coś bardzo złego, czego będziesz potem żałował, lub symbolizować wyrzuty sumienia z powodu jakichś przeszłych złych uczynków.

Statek kosmiczny

Statek kosmiczny we śnie jest zazwyczaj dobrą wróżbą. Jeśli widzisz statek kosmiczny, który startuje, oznacza to, że niebawem rozpoczniesz pewnie duże i opłacalne dla ciebie projekty i przedsięwzięcia. Bycie na statku kosmicznym jako pasażer lub członek załogi zwiastuje duże, ale pozytywne zmiany w Twoim życiu. Lądowanie statku kosmicznego to natomiast zapowiedź rychłego pozytywnego zakończenia ważnych lub trudnych dla ciebie spraw. Podróż statkiem kosmicznym może natomiast sugerować, że jesteś za bardzo oderwany od rzeczywistości i powinieneś mocniej skupić się na sprawach związanych z codziennym życiem.

Przeczytaj także: Znaczenie snów - interpretacja według Zygmunta Freuda