Zamknij

We śnie spóźniasz się do pracy? Sprawdź, co to oznacza i czy masz powody do niepokoju!

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:05
Mężczyzna zaglądający do biura, w którym sa dwie kobiety i jeden mężczyzna
fot. Shutterstock

Spóźnienie się do pracy nie jest niczym przyjemnym, na dodatek może się przytrafić każdemu, nic więc dziwnego, że ten motyw często pojawia się w snach. Sen o zaspaniu może oznaczać wiele rzeczy. Chcesz wiedzieć jakie? Sprawdź w senniku.

 

Sen o spóźnieniu do pracy można odczytywać na wiele sposobów. Czasami odnosi się do wydarzeń minionych, kiedy indziej – niesie ostrzeżenie o przyszłości. Najważniejsze to umieć go dobrze przeanalizować i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Intrygują cię twoje powracające sny, w których się spóźniasz? Dowiedz się, co na temat mówi sennik.

Sennik: sen o spoźnieniu 

Spóźnienie sennik odczytuje jako odbicie twoich lęków i słabości. Takie sny mogą oznaczać, że czegoś żałujesz lub masz poczucie, że straciłaś znakomitą okazję. Mogą też być symbolem tego, że znalazłaś się w sytuacji, w której czujesz się niekomfortowo. Czasami sny o spóźnieniach mają bardzo prosty przekaz – z jakiegoś powodu jesteś z siebie niezadowolona.

Oczywiście w sennikach znajdziemy informacje o różnych rodzajach spóźnień. Gdy spóźniasz się na spotkanie z konkretną osobą, najprawdopodobniej jest ona dla ciebie ważna i chcesz przed nią wypaść jak najlepiej. Spóźnienie na pociąg, autobus czy samolot symbolizuje obawę przed wydarzeniami z niedalekiej przyszłości, a spóźnienie na randkę wskazuje na to, że masz wątpliwości związane z ukochaną osobą. Szczególnie ważna symbolika dotyczy snów o spóźnieniu się do pracy lub na egzamin.

Sennik: sen o zaspaniu

Szczególnym rodzajem snów o spóźnieniach są sny o zaspaniu. Są one przestrogą lub ostrzeżeniem – oznaczają rychłe niepowodzenie albo konfrontację z oszustem. Zaspać do pracy sennik interpretuje następująco: dajesz z siebie zbyt mało, ignorujesz dobre rady bądź też twoje oczekiwania są zbyt wygórowane.

Jeśli ktoś zaspał na spotkanie z tobą, to znaczy, że między wami są niewyjaśnione sprawy, a sytuacja będzie się komplikować z czasem, dlatego lepiej rozwiązać ją jak najszybciej.

Zobacz też: Sennik – znaczenie snów. Dowiedz się, co oznaczają twoje sny.

Sennik: spóźnienie do pracy 

Powtarzający się sen o spóźnieniu się do pracy oznacza, że cały czas siebie oceniasz, stresujesz się tym, jak zostaniesz odebrana przez szefa oraz współpracowników. Możliwe też, że po prostu nie lubisz swojej pracy – przykrość sprawia ci sama myśl o niej, a to ma odbicie w męczących cię snach. Powinnaś zastanowić się nad tym, czy naprawdę robisz w życiu to, co chcesz. Może masz umiejętności, które pozwoliłyby ci robić coś naprawdę satysfakcjonującego, a może w okolicy są organizowane interesujące kursy? Praca to miejsce, w której spędzasz jedną trzecią swojego dorosłego życia, powinnaś więc dążyć do tego, aby było ono dla ciebie jak najbardziej komfortowe.

Sen o spóźnieniu się do pracy – ostrzeżenia

Powracające we śnie spóźnienie do pracy sennik często tłumaczy jako ostrzeżenie – zwraca twoją uwagę na coś, co już się wydarzyło, a co mogłaś przegapić. Taki sen może oznaczać, że w twoim życiu pojawił się ktoś istotny, kogo kompletnie zignorowałaś, może też wskazywać na to, że właśnie przegapiłaś niepowtarzalną okazję. Jeśli prowadzisz sennik i zaobserwujesz, że sny o spóźnieniach regularnie się w nim powtarzają, dobrze, żebyś się przyjrzała ostatnim wydarzeniom i przeanalizowała, na które z nich twoja podświadomość próbuje cię nakierować.

Zastanów się, czy nie jesteś zbyt przepracowana – jeśli źródłem męczących snów jest stres związany z rutyną czy wypaleniem zawodowy - rozwiązanie problemu sprawi, że sny znikną. Po prostu pamiętaj, że praca to tylko praca, nie jest ona warta całodziennego rozpamiętywania, i nie powinnaś być jej niewolnicą.

Zobacz też5 znaków, że powinieneś zmienić pracę!

Sen o spóźnieniu się do pracy – wskazówki na przyszłość

Jeśli do pracy chodzisz z radością, a po przeanalizowaniu ostatnich wydarzeń masz pewność, że nie przegapiłaś żadnej ważnej okazji, na przykład szansy na znajomość, sennik spóźnienie się potraktuje jako wydarzenie odnoszące się do przyszłości. Przekaz jest następujący: wkrótce wydarzy się coś ważnego! Czujnie więc obserwuj otoczenie – los ma dla ciebie coś w zanadrzu. Takie sny oznaczają też, że powinnaś nauczyć się cieszyć małymi rzeczami. Możliwe, że wyczekując jakiejś wielkiej szansy, ignorujesz te małe, które są tu i teraz – realne i w zasięgu ręki.

Istnieje wreszcie wyjaśnienie najbardziej zwyczajne – jeśli już kilkakrotnie spóźniłaś się do pracy - taki sen oznacza po prostu, że obawiasz się konsekwencji. W takim przypadku koniecznie nastaw budzik kwadrans wcześniej lub wymień na głośniejszy!

Zaspać, spóźnić się sennik tłumaczy rozmaicie, warto więc poznać wszelkie możliwe interpretacje i znaleźć tę właściwą.

Zobacz też: Co twój znak zodiaku mówi na temat twojej kariery?