Zamknij

Sennik: spodnie – znaczenie snu. Co oznaczają spodnie we śnie?

27.06.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 10:01

Według sennika spodnie widziane we śnie to symbol naszego skrytego sposobu bycia i prawdziwej natury. Sprawdź, co oznacza twój sen o spodniach.

Sennik: spodnie – znaczenie snu.
fot. Shutterstock

Spodnie to część garderoby, która skrywa nasze sfery intymne, dlatego interpretuje się je jako symbol tego, czego nie chcemy pokazać światu, naszego prawdziwego ja i drugiej twarzy. Nie bez znaczenia jednak jest to, jakie dokładnie spodnie widziałeś we śnie. Czy były one eleganckie czy dziurawe, brudne czy czyste oraz jaki miały kolor. Sprawdź, jak zinterpretować swój sen o spodniach.

Sen o spodniach – co oznacza?

Podstawowa interpretacja snu o spodniach mówi, że są one symbolem wszystkiego tego, czego nie chcemy pokazać światu, co chcemy ukryć, do czego boimy się przyznać lub czego się wstydzimy. Może także oznaczać tajemnice, które nie powinny wyjść na jaw, lub naszą drugą nieznaną nikomu naturę. Ich brak we śnie jest symbolem obawy przed kompromitacją. Krótkie spodnie zwiastują niezapowiedziane wydatki, które mocno nadszarpną twój budżet. Spodnie obcisłe czy za ciasne to znak, że w realnym życiu brakuje ci swobody, a ktoś nakłada na ciebie ograniczenia, przez które nie możesz żyć tak, jakbyś tego pragnął.

Zobacz także: Czy śni ci się biżuteria? Sennik podpowiada: nadchodzi udany okres w życiu

Sennik: spodnie czyste, brudne, stare, nowe, dziurawe

Jeśli spodnie twoim śnie były nowe i niezniszczone, to bardzo dobry znak. Możesz spodziewać się, że w twoim życiu niebawem nadejdzie lepszy czas – zdobędziesz nową, satysfakcjonującą pracę, poznasz ciekawych ludzi lub znajdziesz miłość swojego życia. Stare spodnie to znak, że na jawie zbyt kurczowo trzymasz się przeszłości, ciągle ją rozpamiętujesz, co nie pozwala ci ruszyć do przodu i żyć pełnią życia. Jeśli we śnie widziałeś brudne  lub poplamione spodnie to przestroga przed nieprzyjemnościami, które wkrótce cię czekają i których nie da się uniknąć. Złą wróżbą jest też sen o spodniach z dziurami. Oznacza on, że w twoim życiu brakuje jakiegoś ważnego elementu lub zwiastuje stratę czegoś, co kochasz i bez czego nie wyobrażasz sobie życia.

Zobacz także: Sennik: rękawiczki. Śniły Ci się rękawiczki? Sprawdź co oznaczają!

Sennik: spodnie białe, czarne, niebieskie, czerwone

Przy interpretacji snu o spodniach ważny jest także ich kolor. Białe spodnie widziane we śnie to bardzo dobry omen. Oznacza on, że będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem i nie będą imać się ciebie żadne choroby i dolegliwości. Będziesz w doskonałej formie fizycznej i będziesz po prostu cieszyć się życiem. Zupełnie przeciwną wróżbą jest sen o czarnych spodniach. To zapowiedź poważnych rozczarowań, zwłaszcza w miłości, a także porażek zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Jeśli we śnie widzisz niebieskie spodnie, to znak, że na jawie za bardzo bujasz w obłokach i brakuje ci racjonalizmu, przez co często pakujesz się w kłopoty. Czerwone spodnie są natomiast symbolem twojej energii seksualnej i ukrytych pragnień erotycznych, a także wyrazem tego, że pragniesz być pożądany.

Zobacz także: Śniła Ci się peruka? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

Sennik: spodnie eleganckie, jeansowe, dresowe, męskie, dziecięce

Bardzo istotną rzeczą w analizowaniu snu o spodniach jest też ich rodzaj. Sen o eleganckich spodniach oznacza, że wkrótce weźmiesz udział w jakimś ważnym wydarzeniu, które na zawsze odmieni twoje życie. Jeśli dodatkowo spodnie te były drogie i markowe może to oznaczać dwie rzeczy – szybkie wzbogacenie się i poprawę sytuacji materialnej lub… pecha w miłości. Spodnie jeansowe stanowią przestrogę przed zadzieraniem nosa i są wskazówką, by być bardziej pokornym – więcej słuchać, a mniej mówić. Spodnie dresowe to znak, że na jawie twoje zachowanie jest zbyt swobodne i często nie dostosowane do okoliczności. Męskie spodnie są symbolem zdecydowania i dumy. Jeśli we śnie widzi je kobieta, może to oznaczać, że niebawem będzie musiał przejąć typowo męskie role lub podjąć ważne i trudne decyzje, które na zawsze zmienią życie jej i jej bliskich. Spodnie dziecięce widziane we śnie to zapowiedź radości z niespodziewanego upominku, który wkrótce otrzymasz. Jeśli widzimy w nim spodnie dziecięce, na szelkach, taki sen zwiastuje radość z powodu podarunku, małego prezentu.

Zobacz także: W twoim śnie pojawiła się szafa? Sennik wyjaśnia, co to znaczy!

Sennik: zakładać, zdejmować, ściągać, zgubić, łatać spodnie

Analizując sen o spodniach, zwróć też uwagę, co robiłeś ze spodniami w swoim śnie. Zakładanie spodni to symbol bezpieczeństwa i spokoju. Jeśli jednak robisz to w pośpiechu, to znak, że możesz spodziewać się niezapowiedzianych odwiedzin, które nie sprawią ci przyjemności. Gdy założyłeś spodnie na lewą stronę może to być oznaka twojego wewnętrznego buntu, który szuka właśnie ujścia, a także zapowiedź gorącego romansu i wielkiej namiętności. Sen o łataniu spodni to zła wróżba. Niebawem czeka cię pogorszenie sytuacji finansowej i konieczność zaciśnięcia pasa. Jeśli we śnie ściągasz spodnie, to przestroga przed niemoralnym zachowaniem oraz folgowaniu swoim żądzom. Jeśli zaś śnisz o tym, że zgubiłeś spodnie, to znak, że obawiasz się kompromitacji i tego, że zostaniesz wyszydzony.

Zobacz takżeŚniło ci się, że jesteś nagi? Sprawdź, co to może oznaczać