Zamknij

Śnią ci się słodycze? Sennik radzi: odpuść i ciesz się chwilą

21.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 12:03

Sen o słodyczach bywa wyrazem ludzkich pragnień i słabości oraz potrzeby hedonistycznego czerpania z życia. Alternatywnie oznacza chęć podążania naprzód. Chcesz wiedzieć, co wróży twój sen? Czytaj dalej.

Kolorowe słodycze
fot. ---

By zrozumieć znaczenie snu o słodyczach, warto sięgnąć po sennik. Słodycze to w nim symbol odpustu, zmysłowości, zakazanych przyjemności oraz zadowolenia z życia. Czasami trzeba po prostu poddać się losowi i nie martwić zanadto o konsekwencje własnych czynów. Sny o słodyczach wskazują też na spokój i harmonię, które zapanują w domu rodzinnym i pomiędzy bliskimi.

Sen o słodyczach - znaczenia pozytywne

Śni ci się, że widzisz słodycze? Sennik zaświadcza, że mimo spiętrzonych trudności sytuacja wkrótce odmieni się na twoją korzyść. Nie trać nadziei na lepsze jutro. Jeżeli w marzeniu sennym podarowałaś komuś słodycze, sennik interpretuje to tak, że niedługo sprawisz tej osobie ogromną radość. A może we śnie to ty jesteś obdarowywana słodyczami? Sennik wyjaśnia, że może to wskazywać na potrzebę odpuszczenia kontroli nad własnym życiem. Tęsknisz za dobrą zabawą.

Być może przyśnił ci się miód, który również zaliczany jest do grona słodyczy? Sennik interpretuje sny o miodzie jako przepowiednie czerpania radości z życia, dobrego zdrowia i kondycji. Jeśli sen o słodyczach przyśnił się mężczyźnie, może to być zapowiedź miłej znajomości i romantycznego związku z uwodzicielską kobietą.

Sennik jedzenie słodyczy interpretuje różnie, wszystko zależy od ich rodzaju. Sen o zajadaniu się czekoladą może oznaczać, że twoja kariera niedługo obierze nowy kierunek, a ty zaczniesz się piąć po szczeblach drabiny sukcesu. Sen o kupowaniu czekoladek może być zwiastunem nowego pomyślnego przedsięwzięcia o charakterze biznesowym. Gdy śnisz, że częstujesz kogoś cukierkiem, zapowiada to, że będziesz chciała pokazać się tej osobie z jak najlepszej strony.

Zobacz także: Przyśniła ci się mysz? Czytaj dlaczego.

Pozytywne sny o jedzeniu słodyczy

Przyśniło ci się, że jesz słodycze? Sennik tłumaczy znaczenie tego snu jako zapowiedź nawiązania nowej obiecującej przyjaźni. Gdy we śnie jesz lub pijesz czekoladę, wróży to dobrobyt, siłę fizyczną i zdrowie. Taki sen o słodyczach jest bardzo pomyślny; zapowiada też, że wrócisz do równowagi po okresie wypełnionym problemami.

Co to oznacza, gdy śniłaś, że jesz cukierki? Jest to znak, że czekają cię przyjemności natury zmysłowej… o ile na to pozwolisz.  A może przyśniło ci się, że beztrosko jesz słodycze? Sennik wyjaśnia, iż oznacza to, że twoje długotrwałe starania wreszcie zostaną zauważone i docenione. Z kolei sny o jedzeniu ciastek wskazują na powodzenie w interesach i przypływ gotówki, który na pewno ucieszy śpiącego.

Negatywne sny o jedzeniu słodyczy

Sen, w którym przejadasz się słodyczami symbolizuje narcyzm, a także nadmierną troskę o własne korzyści. Takie podejście nie przysporzy ci nowych przyjaciół. Gdy we śnie boli cię brzuch po jedzeniu słodyczy, jest to znak, że czeka cię długi okres osłabionej kondycji fizycznej.

Przyśniło ci się, że znalazłaś gdzieś i zjadłaś gorzkie słodycze? Sennik przepowiada, iż wróży to pochopne zauroczenie, a potem szybkie rozczarowanie. Nie daj się zaślepić „motylom w brzuchu”; w każdej sytuacji zachowaj krytyczne spojrzenie i rozwagę.

Jeśli śniło ci się słodkie ciasto, może to oznaczać, że jesteś naiwną osobą, skłonną do fantazjowania i śnienia na jawie.

Sny o słodyczach, które zapowiadają konfrontację

Niestety, sen o słodyczach nie zawsze stanowi dobry omen. Według pewnych interpretacji sny o jedzeniu łakoci oznaczają, że osoba śniąca będzie musiała w prawdziwym życiu stawić czoła jakiejś przykrej i trudnej sytuacji. Ale nie przejmuj się, poradzisz sobie ze wszystkim, co przyniesie ci los, a przy okazji zyskasz szacunek w oczach najbliższych.

Jesteś kobietą? Sen o słodyczach może oznaczać, że nie masz wystarczającej uwagi bliskich oraz że potrzebujesz ich opieki i miłości. Być może nadszedł czas, by otwarcie zacząć się ich domagać?

Jeśli śnisz o chowaniu, gromadzeniu czy kamuflowaniu słodyczy, sygnalizuje to, że ludzie będą oburzeni twoim zachowaniem. Być może twoje egoistyczne postępowanie stanie się przyczyną skandalu, a słodka pokusa zakończy dotkliwą porażką.

Przeczytaj, co to znaczy, gdy śni ci się niemowlę.

Sny o kupowaniu słodyczy

Miałaś sen o kupowaniu słodyczy na prezent? Oznacza to, że ktoś będzie próbował wkupić się w twoje łaski. Tylko od ciebie zależy, czy ulegniesz jego zabiegom.

Jeżeli śni ci się, że musisz patrzeć na słodycze, które są niedostępne, na przykład za szybą cukierni, oznacza to, że osiągnięcie celu znacznie się przedłuży, a być może będziesz zmuszona przemyśleć swoje priorytety i zamiary.

Co, jeśli śnisz, że kupujesz słodycze? Sennik nie pozostawia wątpliwości: poświęcasz zbyt wiele czasu mało ważnym sprawom. To sygnał od podświadomości, byś nie dała się podejść ludziom serwującym ci nieszczere komplementy.

Zobacz także: Śnił Ci się pies? Koniecznie sprawdź co to oznacza!