Zamknij

Sennik: sklep - co oznacza sen o sklepie?

13.12.2020
Aktualizacja: 27.08.2021 12:00
Sennik: sklep - co oznacza sen o sklepie?
fot. Shutterstock

Symbolika sklepu pojawiającego się we śnie jest nowa, określoną ją stosunkowo niedawno. Sen o sklepie może oznacza nawiązanie do naszych sytuacji życiowych. Ważnym aspektem jest również rodzaj sklepu o którym śnimy. Co tak naprawdę oznacza sklep według sennika?

Sklep we śnie oznacza najczęściej nasze potrzeby ale i możliwości życia, z których niekoniecznie korzystamy w stu procentach. W sklepie możemy widzieć dużo produktów, za które musimy zapłacić, oznaczać to może obawę o nasze sprawy finansowe. Sklep pojawiający się we śnie może również świadczyć o naszym emocjonalnym  napięciu. Śniąc o sklepie warto zapamiętać jego asortyment, oraz czy jest to sklep spożywczy, z butami, sklep z ubraniami, czy może sklep z mięsem? Zazwyczaj sny o sklepie mają znaczenie, które w dużym stopniu zależy od wielu czynników, na przykład od kontekstu sytuacji, wielkości, sklepów czy czynności związanych ze sklepem.

 

Zobacz także: Sennik: remont - sprawdź znaczenie snu o remoncie

 

Sennik: sklep - podstawowa symbolika snu

 

Zazwyczaj sny odzwierciedlają nasze obawy lub chwile, które przeżyliśmy w naszym prawdziwym życiu, są one interpretacją tego, co znajduję się w naszej podświadomości. Sklep to dość nietypowy i niepozorny sen, który według sennika ma konkretne znaczenie. Sen o sklepie kojarzyć się może z wydawaniem pieniędzy, jeśli nie mamy czym zapłacić we śnie za rzeczy, które chcemy kupić, oznacza to, że najprawdopodobniej boimy się o swoje finanse. We śnie możemy również zwracać daną rzecz do sklepu, będzie to oznaczało, że uchronimy się przed spiskiem złowrogich osób. Jeżeli w tym sklepie tylko jesteśmy, oznacza to trudny początek nowego przedsięwzięcia będzie początkiem jego szczęśliwego zakończenia. Istnieje możliwości wielu snów o tym miejscu – we śnie można być posiadaczem sklepu, można coś w sklepie kupić lub tylko się w nim znajdować lub można przechodzić obok sklepu, widzieć sklep pusty czy zamknięty. Każdy z tych snów powiązany jest wydatkami lub pokusami, jednak każda sytuacja, w jakiej się w śnie znajdziemy może zwiastować co innego.

 

Przeczytaj także: Śniła Ci się ucieczka sprzed ołtarza? Koniecznie sprawdź znaczenie tego snu!

 

Sennik: sklep spożywczy

 

Sen o sklepie spożywczym zwiastuje sytuacje bez poważnych skutków. Zapowiada również problemy finansowe oraz trudności w zdobyciu pieniędzy. We śnie bardzo ważne jest zaopatrzenie sklepu, oznacza ono że istnieją w realnym życiu pewne potrzeby, które bardzo chcemy zaspokoić. A skalę tych potrzeb doskonale odzwierciedla zaopatrzenie sklepu. 

 

Sennik: sklep mięsny

 

Sen w którym znajdujemy się w sklepie mięsnym nie jest zapowiedzią niczego dobrego dla nas. Zwiastuje on nadchodzące złe wiadomości i zmartwienia. Jest on również wskazówka do rezygnacji z uczucia, które przynosi Ci cierpienie.

 

Zobacz także: Śnił Ci się były mąż? Sprawdź znaczenie snu o byłym mężu!

 

Sennik: sklep obuwniczy

 

Ogólnie rzecz ujmując sklep obuwniczy we śnie jest zachętą do odważnego, lecz przemyślanego zachowania. Jest również symbolem bogactwa. Jednak zagłębiając się w niego, symbolika zależy od wielu czynników. W przypadku kiedy śnimy o mierzeniu butów, sen taki oznacza nowy etap w życiu oraz podjęcie ważnych i daleko idących decyzji. Jeśli widzimy wystawę sklepu obuwniczego, zwiastuję ona osobę która wejdzie w nasze życie nieproszona i będzie dla nas nieprzychylna.

 

Sennik: sklep ogrodniczy

 

Sen o sklepie ogrodniczym  oznacza, że Twoją głowę najprawdopodobniej zaprzątają niepotrzebne myśli. Próbujesz posprzątać swoje myśli i dokonać remanentu swoich celów i życiowych pragnień.

 

Sennik: sklep odzieżowy

 

Sklep odzieżowy we śnie ma wiele znaczeń. Jeżeli kupujemy część garderoby, której nie mogliśmy się oprzeć, w życiu realnym ma to zupełnie odwrotną sytuacje, oznacza, że uda nam się oprzeć dużej pokusie. Jeżeli we śnie posiadamy sklep odzieżowy, jego znaczenie zależne jest od asortymentu – sklep pełen ubrań symbolizuje korzyści materialne, zaś pusty sklep zwiastuje wydatki i straty.