Zamknij

Sennik okres – znaczenie snu. Co oznacza miesiączka we śnie?

27.06.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 09:58

Sen o okresie mówi o pewnym cyklu, który będzie powtarzał się w życiu śniącego i nie jest jednoznacznie ani złą, ani dobrą wróżbą. Sprawdź, co oznacza sen o miesiączce.

Sennik okres – znaczenie snu.
fot. Shutterstock

Sen o miesiączce może być symbolem zarówno pozytywnych, jak negatywnych emocji, które będą się powtarzać w twoim życiu  cyklicznie  i ciągle powracać. Interpretacja snu o okresie zależy jednak od kontekstu, w jakim on się pojawił.

Sen o okresie – co oznacza?

Jeśli śniło ci się, że masz miesiączkę to ostrzeżenia, że po okresie zadowolenia i radości, przyjdzie czas smutku, bólu i cierpienia, z którym będziesz musiał poradzić sobie sam bez pomocy innych. Jeśli we śnie dostałaś okres w miejscu publicznym takim jak szkoła czy praca, musisz uważać, bo niebawem padniesz ofiarę plotek, które mogą zniszczyć twoją reputację. To znak, że ktoś z twojego otoczenia cię obgaduje i psuje innym dobrą opinię o tobie. Sen ten może mówić także o tym, że na jawie masz poważne powody do wstydu i jak najszybciej powinieneś zająć się pewnymi sprawami. Jeśli we śnie jesteś na początku okresu to znak, że możesz spodziewać się nagłego spadku sił witalnych i uciążliwych, choć niegroźnych problemów ze zdrowiem. Koniec miesiączki symbolizuje odzyskanie sił witalnych i więcej optymizmu. Jeśli we śnie nie dostałaś miesiączki lub okres ci się spóźnia może to symbolizować twój strach spowodowany pewnymi bezmyślnymi decyzjami, które podjęłaś.

Zobacz także: Śniła Ci się toaleta? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

Sennik: okres – sen o podpasce

Każda kobieta wie, że nieodłącznym elementem okresu jest podpaska, dlatego ten motyw często występuje w snach o menstruacji. Sen o okresie, w którym pojawia się podpaska, to bardzo dobra wróżba – zapowiada bowiem podpisanie korzystnego dla ciebie kontraktu lub wejście w opłacalny układ. Podobnie jest, gdy zakładasz podpaskę lub jej używasz – możesz spodziewać się korzyści, zwłaszcza tych finansowych. Krew menstruacyjna widziana we śnie na podpasce, to zapowiedź szczęścia w życiu prywatnym, zwłaszcza w miłości. Uważaj jednak, jeśli we śnie kupujesz podpaski – to znak, że czekają cię nieprzyjemności i trudne sytuacje.

Sennik: okres – znaczenie snu dla kobiety i mężczyzny

Wbrew pozorom motyw miesiączki pojawia się nie tylko w snach kobiet, lecz także mężczyzn. Jeśli mężczyzna śni o okresie, to znak, że marzy o młodej, atrakcyjnej kobiecie, która będzie aktywna seksualnie i spełni jego fantazje erotyczne. Miesiączka we śnie kobiet starszych lub będących w okresie przekwitania jest symbolem poczucia straty młodych lat i tęsknoty za beztroską tego czasu, brakiem obowiązków i swobody. To znak, że na jawie bierzesz na siebie zbyt wiele i za bardzo się wszystkim przejmujesz.

Zobacz także: Sennik: ciąża. Koniecznie sprawdź znaczenie tego snu!

Sen okresie – bóle miesiączkowe, krew menstruacyjne

Przy interpretacji snu o okresie ważne jest także, jak w twoim marzeniu sennym przebiegała menstruacja. Jeśli odczuwałaś duże bóle miesiączkowe, to zły znak – musisz spodziewać się dużego rozczarowania lub cierpienia, zwłaszcza w sferze psychicznej. Wyjątkowo bolesny i kłopotliwy okres zwiastuje nadchodzący dla ciebie trudny czas. Jeśli jednak miesiączka w twoim śnie przebiega bez żadnych objawów, możesz liczyć na to, że w twoim życiu będzie teraz więcej radosnych chwil niż smutnych. Gdy we śnie masz ubranie poplamione krwią menstruacyjną, oznacza to, że na jawie są pewne sprawy, których się wstydzisz i nie chcesz o nich mówić. Ciekawym i zaskakująco częstym motywem w snach o okresie jest także picie krwi menstruacyjnej. To wyraz twojego pragnienia bycia pożądaną i adorowaną.

Zobacz także: Sennik: ciąża. Koniecznie sprawdź znaczenie tego snu!