Zamknij

Sennik nieboszczyk – znaczenie snu. Jak interpretować sen o trupie?

18.05.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 10:36

Sen o trupie jest zazwyczaj złą wróżbą. Gdy śni ci się nieboszczyk możesz spodziewać się trudnego czasu pełnego bólu i cierpienia. Jak interpretować sen o zmarłym?

Nieboszczyk w kostnicy
fot. Shutterstock

Sen o trupie jest jednym z najbardziej nieprzyjemnych koszmarów nocnych. Jego interpretacja też zazwyczaj nie napawa optymizmem. Gdy śni ci się nieboszczyk, musisz liczyć się z tym, że los nie będzie ci sprzyjał. Czego możesz więc się spodziewać? Jak interpretować sen o trupie? Jego znaczenie może być bardzo różne w zależności od kontekstu.

Sen o nieboszczyku – co oznacza?

Sen o nieboszczyku zazwyczaj zwiastuje kłopoty. Może oznaczać, że nosisz w sobie ból lub urazę z powodu czegoś, co wydarzyło się w przeszłości i z czym nie możesz sobie poradzić. Trup może także symbolizować twoje ideały, które głosisz, ale według których nie postępujesz. Sen ten wskazuje tweedy na obłudę i cynizm, które są częścią twojego życia. Nieboszczyk może być także ucieleśnieniem twojego poczucia winy z powodu błędów, które popełniłeś kiedyś, a których nie zdążyłeś naprawić i im zadośćuczynić. W jednym z najgorszych przypadków trup może oznaczać twoje podświadome pragnienie śmierci kogoś, kogo nienawidzisz.

Przeczytaj także: Czy pogrzeb we śnie zawsze oznacza coś złego? Przekonaj się!

Sennik nieboszczyk: widzieć zmarłego jako żywego

Jeśli trup w twoim śnie zabiera Ci ubranie lub pieniądze – bądź ostrożny – może to zwiastować śmierć twoją lub bliskiej ci osoby. Strzeż się także, jeśli zmarły we śnie coś ci daje – zwiastuje to niepowodzenie ważnych dla ciebie spraw oraz cierpienie. Jeśli we śnie jesteś świadkiem tego, jak nieboszczyk ożywa, spodziewaj się poważnych kłopotów lub strat, zwłaszcza materialnych. Gdy dawno zmarła osoba w twoim śnie umiera jeszcze raz, oznacza to, że na jawie czeka cię bolesna rozłąka z kimś bliskim, strata i tęsknota.

Sen o nieboszczyku ma jednak także pozytywne interpretacje i może być dobrą wróżbą. Jeśli trup w twoim śnie jest zakrwawiony, Twoje sprawy idą w bardzo dobrym kierunku i niebawem znajdą swój szczęśliwy finał. Płaczący nieboszczyk to także powód do radości – oznacza bowiem, że w twoim życiu niebawem wydarzy się coś pozytywnego i będziesz mieć powody do świętowania. Trup w wodzie jest natomiast zapowiedzią dobrej passy finansowej, zysków lub intratnych interesów. Może jednak być także zwiastunek kryzysu emocjonalnego i marazmu. Pozytywną interpretację ma także sen, w którym rozmawiasz z trupem – możesz spodziewać się, że na jawie ktoś pomoże ci rozwiązać twoje problemy i da dobrą radę lub że otrzymasz dobre wieści.

Przeczytaj także: Czy choroba we śnie zawsze musi oznaczać coś złego? Sprawdź, co podpowiada sennik!

Sen o nieboszczyku – co oznacza widzieć własnego trupa i trupa innych osób?

Sen o tym, że sami siebie widzimy jako trupa, może być jednym z najstraszniejszych koszmarów. Wbrew pozorom jednak to bardzo dobra wróżba. Oznacza bowiem, że niebawem uwolnisz się od zmartwień i kłopotów, które obecnie masz w życiu. Jeśli zaś nieboszczyk, którego widzisz we śnie, jest obcą ci osobą, wróży to narodziny w kręgu twoich najbliższych. Jeśli jednak jest kimś znajomym, uważaj – niebawem oddali się od ciebie, zerwie kontakt lub zachowa się nielojalnie. Gdy w twoim śnie zmarła osoba jest kimś z twojej rodziny może to wieszczyć konflikt w rodzinie, utratę zaufania i lojalności tej osoby, a także jej rychłą śmierć. Jeśli trup w twoim śnie jest kobietą, to przestroga przed tym, byś uważał, komu ufasz i nie zadawał się z podejrzanymi osobami. Mężczyzna nieboszczyk z kolei zapowiada serię nieszczęśliwych zdarzeń, wskutek których możesz stracić to, co dla ciebie cenne. Martwe zwierzę zaś wskazuje na to, że przedsięwzięcia, których chcesz się podjąć nie są pewne i mogą przysporzyć ci sporo problemów i zmartwień. Gdy twój przyjaciel śni ci się jako trup, nie panikuj – to dobra wróżba, która oznacza długie i spokojne życie dla twojego przyjaciela.

Przeczytaj także: Sen o cmentarzu. Nie zawsze oznacza coś złego!

Sen o trupie – trup w trumnie, trup w grobie, trup w domu, trupiarnia

Trup widziany we śnie w trumnie oznacza zmartwienia – bieżące lub te, które mają dopiero nadejść, zmarły leżący w grobie to z kolei dobry znak zwiastujący ślub z bogatą osobą. Gdy nieboszczyk, którego widzisz, jest ubrany na czarno – wróży to śmierć kogoś bliskiego lub zapowiada, że wplączesz się w jakąś ryzykowną sytuację. Zmarły, który jest ubrany niezwykle elegancko to z kolei zapowiedź otrzymania dużego spadku lub powodzenia w sprawach finansowych. Jeśli śniło ci się, że znalazłeś trupa w swoim domu, wróży to wesele w twojej rodzinie. Jeśli czujesz we śnie trupi zapach, wróży to troski i zmartwienia – bezpodstawne lub realne. Trupiarnia lub kostnica widziana we śnie, zwłaszcza z nieboszczykiem oznacza zawiedzione nadzieje, niezrealizowane plany i porzucone projekty. Jeśli balsamujesz zwłoki lub przygotowujesz zmarłego do pogrzebu, oznacza to, że w twoim życiu jest stagnacja i marazm, które nie pozwalają ci ruszyć do przodu. Gdy we śnie kładziesz monety na oczach zmarłego możesz spodziewać się, że wkrótce twoi wrogowie dadzą ci się we znaki. Przeciwną, bo dobrą wróżbą, jest sen o tym, że kładziesz monetę tylko na jedno oko nieboszczyka – to zapowiedź odzyskania utraconych pieniędzy.  

Przeczytaj także: Co oznacza sen o śmierci? Dowiedz się, jak interpretuje ten symbol sennik!