Zamknij

Przyśniła ci się małpa? To znak, że warto posłuchać dobrych rad

20.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 12:36

Miałeś sen o małpie? Sennik kwalifikuje to jako problemy z uświadomieniem sobie, że w pewnej kwestii jesteś w błędzie, toteż lepiej byłoby posłuchać przestróg innych.

 

Małpka chowająca się za liśćmi
fot. Shutterstock

Sen o małpie ma wiele odmiennych znaczeń. Sennik często objaśnia ten symbol jako kłopoty z dojrzałością emocjonalną. Pojawienie się małpy we śnie może również wskazywać na budzące się w nas pierwotne instynkty.

Sennik: małpa - znaczenia pozytywne

Małpa we śnie może pojawić się na wiele rozmaitych sposobów. Które z nich odnoszą się do pozytywnych znaczeń? Jeśli przyśniła ci się więcej niż jedna małpa, sennik zapowiada, że czeka cię spotkanie towarzyskie pełne humoru i śmiechu. Podobnie, jeśli miałeś sen o małpie, która tańczyła– jest to znak, że wkrótce będziesz się doskonale bawił. Gdy w twoim śnie pojawiła się małpa, sennik potwierdza, że zakończysz pozytywnie pewne ważne przedsięwzięcie i doznasz z tego powodu sporej ulgi. Małpa jedząca banana to zapowiedź spełnienia długo odkładanych marzeń.

Co oznacza sen, w którym pojawiła się małpa dla osób zakochanych? Sennik podpowiada, że widok wspinającej się małpki to zwiastun czekającej cię pomyślności w sferze uczuciowej. Sen o małpie, która została zabita, choć może się wydawać nieprzyjemny, zapowiada, że wkrótce uda ci się całkiem samodzielnie i bez niczyjej pomocy pokonać swoich wrogów. A może przyśniła ci się małpka kapucynka? Sennik zapowiada, że oznacza to niespodziankę, coś spontanicznego.

Zobacz także: Przyśnił ci się koń? Sprawdź, co ten sen oznacza

Sennik: małpa - znaczenia niepomyślne

Śni ci się otoczona dziećmi małpa? Sennik interpretuje taki sen jako sygnał ostrzegawczy od podświadomości. Na jawie jakaś nieżyczliwa ci osoba próbuje cię poróżnić z dobrymi przyjaciółmi. Jeżeli we śnie to ty jesteś małpą, uważaj. To znak, że bezmyślnie naśladujesz innych, zachowujesz się dziecinnie i złośliwie.

Widziałeś we śnie stado małp? Liczne małpy sennik interpretuje jako znak, że masz w swoim najbliższym otoczeniu pochlebców, którzy nie życzą ci zbyt dobrze. Uważaj, komu się zwierzasz. Jeżeli we śnie widzisz skaczącą małpę, wskazuje to na to, że na jawie częściej wdajesz się w przepychanki słowne, niż spokojnie rozmawiasz z ludźmi, używając logicznych argumentów i pozwalając rozmówcy w pełni rozwinąć swoją myśl. Być może warto popracować nad nerwami.

Miałeś sen o małpie w garniturze? To sygnał, że spróbujesz zrobić z kogoś głupca. Powściągnij swoją złośliwość i niskie instynkty, bo skończy się to źle.

Sennik: konflikt z małpą - znaczenia

Śniła ci się atakująca małpa? Sennik radzi, byś dobrze się zastanowił, dlaczego to, co najważniejsze, idzie ci najbardziej opornie. Sen o małpie, przed którą musisz uciekać, zwiastuje, że droga do awansu w pracy jest przed tobą zamknięta, ale zamiast przyjąć to do wiadomości, naśmiewasz się z biorących udział w „wyścigu szczurów”. Zrewiduj swoje nastawienie, bo nie przynosi ci ono korzyści.

Jeśli śniło ci się, że walczyłeś z małpą na ringu i przegrałeś, taki sen o małpie to ostrzeżenie przed poważną chorobą. Z kolei, jeśli śni ci się, że denerwujesz małpę, na jawie zapowiada to, że wkrótce wyrządzisz sporą przykrość przyjacielowi. Postaraj się powściągnąć niewyparzony język. Relacji z przyjaciółmi dotyczy również ugryzienie przez małpę – sen tego rodzaju wieszczy - że niepotrzebnie zaczniesz się wtrącać w sprawy przyjaciół.

Inne sny o małpie - możliwe interpretacje

Jeżeli śni ci się uciekająca małpa, której nie możesz złapać, pożałujesz podjętych pochopnie decyzji. Siedząca na drzewie małpa? Sennik potwierdza, że ten sen symbolizuje pragnienie wolności. Masz w życiu zbyt wiele ograniczeń. Dla odmiany sen o małpie w klatce to oznaka strachu przed tym, co powiedzą o tobie inni. Przestań się tak przejmować opinią ludzi, którym i tak na tobie nie zależy.

Przyśniła ci się biała małpa? Sennik podaje, że wieszczy to trudności w pozostaniu ekspertem w pasjonującej cię dziedzinie.

Sennik: małpa jako zwierzę domowe 

Jeżeli we śnie karmisz małpę, oznacza to, że twój szef za dużo od ciebie wymaga, a za mało płaci. Jeśli we śnie dostałeś w podarunku małpę, sennik przestrzega: unikaj plotek i niepotwierdzonych informacji. Małpa siedząca ci na ramieniu symbolizuje, że zostaniesz okradziony.

Sennik – sny o gorylu

Sen o gorylu na wolności oznacza, że masz pełną swobodę działania. Odmiennie jest, jeśli śniłeś o gorylu zamkniętym w zoo: to sygnalizuje, że czujesz się więźniem we własnym ciele. Sen o zabiciu goryla zwiastuje, że ktoś nie będzie z tobą szczery w ważnej sprawie. Bądź czujny i roztropny.

Zobacz także: Czy sen o lataniu może zapowiadać podróż? Przekonaj się!