Zamknij

Śnią ci się kamienie? Sennik zapowiada: przed tobą trudności. Sprawdź, co jeszcze znaczy sen o kamieniach

20.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 12:44

Sen o kamieniach może symbolizować nieczułość lub nienawiść. Często odnosi się on również do przeszkód, które przyjdzie nam pokonać, by odnaleźć upragnione szczęście. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź interpretację snu o kamieniach.

Kamienny mur
fot. Shutterstock

Sen o kamieniach zazwyczaj oznacza nadchodzące życiowe problemy. Oprócz tego ogólnego znaczenia - w senniku kamienie - mogą mieć także inną interpretację. Wszystko zależy od kontekstu, w którym się pojawiają. Warto poznać najważniejsze przesłania, jakie niosą ze sobą różne rodzaje snów o kamieniach.

Sny o oglądaniu kamieni. Co oznaczają?

Sen o kamieniach, w którym zbierasz je na plaży, oznacza, że niebawem otrzymasz spadek, który przerwie twoją trudną finansową passę. Jeśli śnią ci się kamienie milowe, sennik ostrzega: nie pożyczaj innym pieniędzy, bo niedługo sam możesz ich pilnie potrzebować. Pęknięty bądź roztrzaskany kamień symbolizuje, że dokonałeś jakiegoś ważnego postępu w sferze duchowej. Sen o kamieniach młyńskich może zapowiadać powiększenie rodziny, planowane bądź nie.

Rodzaje kamieni we śnie

Widziany we śnie kamień węgielny jest znakiem, że cechujesz się dużą wytrwałością. Oznacza on też, że cierpliwie dążysz do celu. Sen o kamieniach brukowych zapowiada rozrywki w towarzystwie. Prawdopodobnie niebawem weźmiesz udział w jakiejś hucznej imprezie. Gdy śnią ci się budowle z kamienia, sennik podaje, że jest to zwiastun dobrej i pewnej przyszłości. Z kolei sen o kamieniach użytych jako materiał budowalny to znak, że uda ci się zrealizować swoje zamierzenia. Ponadto stanie się tak z dużą korzyścią materialną! Wreszcie sen o stosie kamieni to znak od twojej podświadomości, abyś nie odkładał planów na przyszłość. To właśnie teraz jest dobry moment na ich realizację.

Sny o pracy z kamieniami Śniło ci się rozdrabnianie kamieni? Sennik podaje, że wkrótce uda ci się postawić na swoim w jakiejś ważnej sprawie. Jeśli miałeś sen o pracy w kamieniołomach, możesz spodziewać się zmiany miejsca zamieszkania lub nowego etapu w życiu. Motyw kamieni wskazuje, że nie będzie to łatwa zmiana, ale warto podjąć wyzwanie, które rzuci ci los.

Jeżeli we śnie rzeźbisz w kamieniu, sennik zaświadcza, że czeka cię jakaś niespodziewana przyjemność. Być może twoi bliscy postanowią zorganizować ci przyjęcie-niespodziankę? Sen o ociosywaniu kamieni to natomiast - według sennika - zwróceniu się ku swojemu wnętrzu. Być może zaczniesz patrzeć na życie z perspektywy wartości duchowych.

Zobacz także: Przyśniły ci się kwiaty? Sprawdź dlaczego.

Sny o kolorowych kamieniach

Zielony kamień to znak, że zaczniesz rozwijać ukryty talent. Sen o kamieniach w kolorze niebieskim zapowiada, że przeżyjesz w dobrym zdrowiu aż do późnej starości. Biały kamień? Sennik interpretuje to jako zapowiedź pomyślnego okresu w życiu.

Jeżeli w twoim śnie pojawia się kamień szlachetny, jest to sygnał, że niebawem otrzymasz od kogoś prezent. Widziany we śnie czarny kamień symbolizuje twój upór i egoizm. Warto się zastanowić nad tymi cechami własnej osobowości, które mogą się stać źródłem konfliktu.

Zobacz także: Śniły ci się płomienie? Sprawdź, co oznacza sen, w którym widzisz ogień.

Sny o kamieniach, które zwiastują kłopoty

Jeżeli we snie spacerujesz po kamieniach, sennik nie ma dobrych wieści: twoje zdrowie ulegnie pogorszeniu. Warto szczególnie się nad nim pochylić. Małe kamyczki oznaczają, że czekają cię drobne nieprzyjemności. Na szczęście szybko się z nimi uporasz. Sen o ogromnych kamieniach sennik interpretuje jako zwiastun utraty czegoś ważnego. Zastanów się, jak możesz jej uniknąć.

Kamień leżący na drodze zapowiada, że czekają cię bliżej niesprecyzowane trudności życiowe.

Jeżeli we śnie nosisz kamienie, sennik zaświadcza, że jest to znak, iż wkrótce będziesz musiał wykonać jakąś żmudną pracę. Niestety, tego wysiłku nie da się uniknąć, a na domiar złego nikt ci za niego nie podziękuje.

Przyśniły ci się spiętrzone w mur kamienie? Sennik interpretuje taki sen jako przestrogę przed spotkaniem na swojej drodze bardzo upartej osoby. Każda polemika z nią będzie skazana na porażkę.

Sen o rzucaniu kamieniami

Jeżeli śni ci się rzucanie kamieniami, sennik powiada, że czyjś upór wyprowadzi cię z równowagi i na dodatek zaostrzy długotrwały konflikt. Sen, w którym zostałeś ukamienowany, ma przewrotne znaczenie. Jest to symbol, że zachowałeś się samolubnie i teraz odczuwasz wyrzuty sumienia.

Śniło ci się rzucanie kamieniami? Sennik przestrzega w takim wypadku przed nadmierną pewnością siebie i wskazuje na zachowanie pokory oraz skromności. Także obrzucenie kamieniami wieszczy kłótnie w gronie rodzinnym.

Zobacz także: Śnił Ci się stół? Sprawdź co to oznacza!