Zamknij

Co to znaczy, gdy śnią się nam brwi? Sennik podaje kilka znaczeń

19.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 12:58

Brwi sennik zwykle uważa za dobry znak, choć to zależy od tego, jakie dokładne brwi ci się śniły. Sprawdź znaczenie swojego snu o brwiach.

Kobieta z pomalowaną brwią
fot. Shutterstock

Sen o brwiach wskazuje przede wszystkim na twój stan zdrowia, ale nie tylko. Bardzo ważne dla jego interpretacji jest to, jak brwi wyglądały, jaki miały kolor i w jakim były stanie.

Sennik: sen o brwiach ciemnych i jasnych

Sennik brwi jasne we śnie tłumaczy tak, że możesz się uśmiechnąć. Masz bowiem niesamowite szczęście! I będzie ci ono sprzyjało przez dłuższy czas, możesz więc podejmować się działań, których zawsze się obawiałaś, ryzykować, spełniać marzenia. I cieszyć się tym.

Ciemne brwi natomiast to oznaka, że jesteś w świetnym zdrowiu. To także powód do radości. Sennik - czarne brwi interpretujez kolei jako dowód altruizmu – niebawem zrobisz coś dobrego dla innych.

Zobacz także: Dziwny sen na nietypowy temat? Spokojnie, tu znajdziesz jego wyjaśnienie!

Sennik: brwi różnego typu

Sen o brwiach bujnych i zdrowych również jest wyśmienitym proroctwem, zwłaszcza w przypadku kobiet. Zdaniem sennika brwi takie zapowiadają, że wszystko pójdzie po twojej myśli, drobne niepowodzenia cię nie zniechęcą i zrealizujesz swoje plany. Twoja pracowitość i samozaparcie doprowadzą cię do wymarzonego celu. Mocne brwi to także oznaka zdrowia i powodzenia.

A bujne włosy – czy to też dobry znak? Dowiedz się!

Trzeba jednak być czujnym i odróżnić brwi bujne od krzaczastych. Te drugie bowiem zwiastują zbliżające się zagrożenie. Jeśli we śnie masz rzadkie i słabe brwi, sennik jest zdania, że to niedobrze. Ich ujrzenie oznacza straty i ciąg niepowodzeń.

Sennik: brwi niskie i wysokie

Brwi nisko osadzone, podobnie jak krzaczaste, oznaczają nadchodzące niebezpieczeństwo.

Sennik brwi wysokie interpretuje natomiast jako wskazanie na ważną zaletę, jaką jest umiejętność trafnej oceny sytuacji i wyciągania z niej wniosków. Możesz być z siebie dumny.

Sennik: brak brwi

Brak brwi, nawet we śnie, to widok niecodzienny i powodujący pewien dyskomfort. Sennik brak brwi wyjaśnia tak, że – choć przykro to pisać – jesteś nijaki, brak ci wyrazistości, niczym się nie wyróżniasz z tłumu. Nie masz w sobie pasji, ikry do działania, chęci szaleństwa. Popracuj nad indywidualizmem. 

Jeśli śnisz o tym, że sam wyrywasz sobie brwi, to możesz się spodziewać poznania nowych faktów na interesujący cię temat.

Sennik: golenie brwi

Gdy we śnie golisz sobie brwi, to niedobry znak. Musisz liczyć się z tym, że za przyczyną osób trzecich twoje inwestycje okażą się chybione i stracisz dużo pieniędzy albo cenne przedmioty. Uważaj!

Inaczej należy interpretować sen o regulowaniu sobie brwi. Nadal nie jest to jednak nic miłego. Taki sen o brwiach wskazuje, że ktoś lub coś cię blokuje i nie pozwala ci na bycie sobą. A przecież bycie sobą to klucz do bycia szczęśliwymi! Przeanalizuj swoje bliskie znajomości i zastanów się, czy któraś bardziej ci nie szkodzi, niż pomaga.

Sennik: zrośnięte brwi

Na jawie brwi zrośnięte doczekały się nawet swojej nazwy: synophrys. Według sennika zrośnięte brwi to smutny motyw, częsty zwłaszcza u kobiet po przebytej ciąży i porodzie. Świadczą o niezadowoleniu z własnego ciała, nieakceptowaniu jego wyglądu, wstydzeniu się go. Jeśli czujesz, że ta interpretacja jest słuszna, poświęć temu zagadnieniu dłuższą chwilę. Szkoda życia na niską samoocenę.

Jest też inny kierunek tego, jak sennik tłumaczy zrośnięte brwi. Mogą one nieść informację o tym, że jesteś oziębły, skrywasz swoje uczucia, chowasz się za maską osoby niewzruszonej. Dusisz w sobie emocje, co szkodzi przede wszystkim tobie samemu. Te uczucia kiedyś będą musiały znaleźć ujście i mogą to zrobić z mocą huraganu. Czy chcesz ryzykować?

Sennik: malowanie brwi

Malować brwi we śnie... To powinno ucieszyć przede wszystkim kobiety, bo to dla nich doskonała wróżba: przed nimi pasmo sukcesów, głównie w interesach, a po interesach – liczne przyjemności.

Ale… Taki sen o brwiach może również oznaczać, że ktoś próbuje coś przed tobą ukryć. To już gorsza sprawa.

Zobacz także: Sen o chlebie? Czy to dobrze? Sprawdź