Zamknij

Sennik: brat – co oznacza, gdy śnisz o bracie? Zobacz interpretacje sennika

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 14:59

Kiedy nie wiesz, co oznacza twój sen, z pomocą przychodzi nasz sennik. Brat ma w nim wiele interesujących znaczeń. Sprawdź jakich.

 

Dwoje krzyczących na siebie chłopców
fot. Shutterstock

Przyśnił ci się brat? Sen o bracie może sygnalizować twój stosunek do niego w rzeczywistości. Co o tego typu marzeniach sennych mówi sennik? Brat może też symbolizować drugą, alternatywną stronę twojej osobowości, którą na co dzień akceptujesz albo tłumisz. Sen o bracie bywa również komunikatem od podświadomości, zwracającym twoją uwagę na ignorowane dotąd zaburzenia psychiczne czy wewnętrzne konflikty. Co jeszcze oznacza taki sen? Brat to wieloznaczny symbol, dlatego sprawdź, co mówi o nim sennik.

Sennik: brat – znaczenia pozytywne

 • Brat jest symbolem braterstwa broni, jak również męskich aspektów twojej osobowości.
 • Sen, w którym występuje twój nadal żyjący brat, to zapowiedź pomyślnego zrządzenia losu bądź pomyślnych wiadomości.
 • Przyśnił ci się starszy brat rodzony? Sennik wyjaśnia, że może on występować we śnie w charakterze szczerego doradcy. Figura starszego brata wyraża szacunek, bezpieczeństwo i emocjonalne ciepło, których potrzebujesz do rozwoju.
 • Młodszy brat – taki sen o bracie to znak, że masz potrzebę doradzania innym i chronienia ich przed trudami codzienności. Może też symbolizować częściową niedojrzałość twojej osobowości.
 • Przyśniła ci się kłótnia z bratem? Sennik jednoznacznie stwierdza, że jest to zapowiedź pomocy od innych – o ile najpierw powściągniesz burzliwe emocje i postarasz się sam sobie poradzić.
 • Jeśli kobieta widzi we śnie swojego brata, zwiastuje to, że wkrótce otrzyma ważne i pomyślne wiadomości.
 • Przyśniło ci się, że go żegnasz? Tego rodzaju sen o bracie to znak, że masz szansę osiągnąć swoje życiowe cele, ale zależy to tylko od twojej własnej, wytężonej pracy.
 • Sen o nieżyjącym bracie, oglądanym np. na katafalku, wieszczy ci długie życie.
 • Śnisz, że wita cię brat? Sennik interpretuje to jako nadchodzący szczęśliwy przypadek.

Sennik: brat – znaczenia negatywne

Brat widziany we śnie często symbolizuje bliską więź i zaufanie w relacjach. Bardzo często przyjmuje również znaczenie religijne, związane z problemami natury duchowej.

 • Jeśli w swoim śnie się z nim żegnasz, jest to znak, że znalazłeś się w sytuacji, w której możesz liczyć już tylko na siebie.
 • Ciężko chory bądź umierający brat? Sennik ostrzega, że taki sen zapowiada pogorszenie twojej sytuacji życiowej.
 • Przyrodni brat – sennik przestrzega - do twojego życia wkrótce wkradną się niepokój i chaos.
 • Jeśli przyśniło ci się spotkanie z dziećmi brata, oznacza to, że w najbliższym otoczenia masz nieuczciwe albo nieprzychylne ci osoby.
 • Sen o żonie brata to komunikat, że niepotrzebnie interesujesz się cudzymi sprawami. Powściągnij wścibstwo albo spotkają cię przykrości.
 • Przyśnił ci się nieżyjący już brat? Sennik wyjaśnia, że wróży to długie życie, pełne burzliwych niespodzianek i interesujących zwrotów akcji.
 • Umierający brat? Sennik interpretuje taką wizję jako sygnał, że właśnie tracisz przyjaciela – celowo bądź nie. Tego typu sen oznacza też, że wkrótce zerwiesz z przeszłością i rozpoczniesz nowy etap w swoim życiu.

Zobacz także: Przyśnił ci się pożar? Sprawdź, co oznacza taki sen

Kłótnie albo konflikty z bratem – znaczenie snów

Przyśniła ci się kłótnia z bratem? Sennik przychodzi z pomocą! Sny o konflikcie tego rodzaju zdarzają się dosyć często i są symbolem niezgody. Pojawiający się we śnie brat zwiastuje nieporozumienia z jakąś inną, bliską ci osobą. Warto taki sen potraktować także jako wskazówkę, by zastanowić się nad relacjami, jakie łączą cię z rodzeństwem. Sny o kłótni z bratem sennik interpretuje odmiennie w zależności od autorytetu, jakim brat jest dla ciebie w realnym życiu. Starszy brat kojarzy się z opoką, jest symbolem bezpieczeństwa i spokoju. Kłótnia z nim zwiastuje zachwianie duchowej równowagi. Młodszy brat to metafora lekkoduchostwa i nieodpowiedzialnego podejścia do życia. Kłótnia z bratem, który jest od ciebie młodszy, zwiastuje wybuch długo skrywanych emocji albo lęk o przyszłość.

Przyśnił ci się agresywny, pijany brat? Sennik nie pozostawia wątpliwości: sen o pijanym bracie jest oznaką tęsknoty za życiem bez odpowiedzialności, problemów i reguł. Pijany brat wskazuje również na twoje uzależnienie od aprobaty rodzeństwa i ślepe podążanie za jego opiniami. To marzenie senne często zdarza się osobom, które mają problemy z samooceną.

Widziany we śnie brat błagający o pomoc może zwiastować śmierć albo bolesne straty dla całej twojej rodziny.

Zobacz także: Czego się spodziewać, gdy śni ci się dom