Zamknij

Chociaż pioruny są groźne, sen o piorunie to naprawdę dobry znak. Dowiedz się, co oznacza

04.01.2021
Aktualizacja: 26.08.2021 11:28
Burza z piorunami na na morzu
fot. Shutterstock

Piorun uderzający w człowieka to w rzeczywistości istny koszmar i potencjalna przyczyna bolesnej śmierci, ale sen, w którym zostaniesz trafiona piorunem, to niezwykle pozytywny symbol. Aby poznać interpretację snów o piorunie, obowiązkowo przeczytaj nasz sennik!

Pioruny, czyli błyskawice i grzmoty, to manifestacje potężnych sił natury. Sił, z którymi człowiek nie ma żadnych szans. Wiele osób obawia się burzy, towarzyszących jej wichur oraz wyładowań elektrycznych. Powód jest prosty – gdy piorun uderza w człowieka - ryzyko śmierci jest ogromne. Co ciekawe, sen dotyczący tego samego wydarzenia jest naprawdę dobrą wróżbą. A co dokładnie oznacza? Sprawdź w senniku!

Sennik: piorun uderzył we mnie!

Sen, w którym widzisz uderzenie pioruna, to metafora zachodzących w tobie zmian. Będą pozytywne, ale jednocześnie zaskakujące. W najbliższym czasie dowiesz się o sobie czegoś nowego.

Choć najbardziej makabrycznym wariantem snu o piorunie jest ten, w którym piorun uderza w ciebie, to jest on najbardziej pozytywną wróżbą i oznacza, że przezwyciężysz wszystkie trudności. Piorun uderzający w kogoś to w senniku zapowiedź  erotycznych przeżyć związanych z tą osobą.

Zobacz także:  Jakie jest znaczenie snu o trąbie powietrznej? Przekonaj się!

Sennik: uderzenie pioruna – miejsce ma znaczenie

W przypadku snu o piorunach, tak jak w wielu innych, ważne jest, żebyś zapamiętała szczegóły. Jeśli śnisz o piorunie, który uderza w drzewo, spotka cię coś koszmarnego, na przykład rozwód lub rozstanie. Piorun uderzający w dom oznacza niezapowiedziane wydatki, a sen o piorunie, który uderza tuż nad twoją głową, jest zwiastunem finansowego powodzenia. Gdy piorun uderzy tuż obok ciebie, pora przygotować się do przeprowadzki, a uderzenie pioruna w ziemię zapowiada, że wkrótce poznasz kogoś ważnego, kto mocno wpłynie na twoje życie.

Znaczenie ma też, gdzie dokładnie uderza. Sen o piorunie, który uderza blisko ciebie, zwiastuje otwarcie nowego rozdziału w życiu, w którym nie będziesz miała powodów do martwienia się o sytuację finansową. Piorun uderzający daleko zapowiada spełnienie marzeń.

Sennik: strach przed piorunem

Strach przed piorunem to według sennika tylko przypomnienie, że w życiu zdarzają się dobre i złe chwile , i choć tych drugich nie da się uniknąć, zawsze pamiętaj, że po burzy wychodzi słońce. Może też zdarzyć się sen, w którym nie odczujesz strachu przed piorunami, a sama burza nie będzie niszcząca, będzie po prostu pięknym zjawiskiem na niebie. To zapowiedź ważnych wydarzeń, które mocno wpłyną na twoje życie.

Sennik: burza, grzmot

Burza z piorunami pojawiająca się we śnie zapowiada sukces – im więcej błyskawic widzisz na niebie - tym większe będziesz mieć szczęście. Jeśli, śniąc, nie widzisz błyskawic, ale słyszysz grzmoty, możesz się spodziewać paskudnej wiadomości, która pokrzyżuje ci wszystkie plany.

W przypadku snów o burzy z piorunami ważne jest także, jak często się one powtarzają. Powracające sny oznaczają, że jesteś sfrustrowana i nie potrafisz sobie poradzić z kłębiącymi się w tobie emocjami. Ponieważ te nie znajdują ujścia za dnia, prześladują cię w nocy.

Sennik: błyskawica, piorun

Jak wiele innych zjawisk lub przedmiotów, piorun we śnie może przybierać rozmaite kolory. Niebieski oznacza przypływ energii i dobry humor, zielony i czerwony są natomiast ostrzeżeniem. Zielona błyskawica to znak, że zbyt często postępujesz egoistycznie, a czerwona, że rozsiewasz fałszywe plotki, i lada dzień ten fakt może się wydać.

Znaczenie może mieć także to, gdzie właściwie zaobserwowałaś pioruny: północ zapowiada, że na drodze do celu czeka cię sporo niewielkich przeszkód, a południe – mnóstwo niepowodzeń. Błyskawice uderzające na wschodzie lub na zachodzie to wróżba, że wszystko zmierza ku dobremu.

Pojawienie się we śnie pioruna kulistego sygnalizuje, że twoje problemy wkrótce doczekają się rozwiązania, choć w zupełnie szalonych okolicznościach.

Zobacz także:  Śnił ci się śnieg? Sprawdź, co to może oznaczać!