Zamknij

Uważaj na balony we śnie! I koniecznie sprawdź w senniku, co to oznacza

31.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 13:25

Kolorowe baloniki na jawie kojarzą się z beztroską i zabawą. Ich znaczenie we śnie może być jednak zupełnie inne. Zgodnie z sennikiem balony stanowią zapowiedź straty i kres twoich nadziei. Ale czy tak jest zawsze? Sprawdź to.

Kolorowe balony na błękitnym tle
fot. Shutterstock

Balon nie jest najbardziej popularnym symbolem występującym w księdze snów. Co jednak oznacza, gdy już ci się przyśni? Warto poczytać, co mówi sennik o balonach dmuchanych, kolorowych i wielu innych.

Choć sny towarzyszą nam każdej nocy, w praktyce większości z nich nie zapamiętujemy. Tym jednak, które nie dają nam spokoju, dobrze przyjrzeć się nieco uważniej. Mogą być w nich ukryte ważne sygnały, które wysyła nam nasza podświadomość i które przegapiamy na jawie.

Sennik: balon 

Co do zasady balon we śnie jest zwiastunem niepomyślnych zdarzeń, nieszczęść wprawdzie drobnych, ale takich, które mogą zburzyć dotychczasowy porządek i harmonię w twoim życiu. Taki sen może również oznaczać utratę czegoś, co było dla ciebie cenne. Przyśnił ci się balon? Niewykluczone, że wkrótce stracisz coś, co dawało ci radość i siłę do działania. Jeśli kochasz sport, być może czeka cię niezbyt poważna kontuzja, która jednak utrudni ci codzienny wysiłek? Dlatego dobrze, abyś skupił się na docenieniu tego, co masz.

Zobacz takżeŚnił Ci się dywan? Koniecznie sprawdź znaczenie snu o dywanie

W innym kontekście sen o balonie może wiele powiedzieć o twoim charakterze. Według sennika duży, mocno nadmuchany balon symbolizuje arogancję i „rozdęte” ego śniącego. Zastanów się, czy przypadkiem nie jesteś ostatnio nadmiernie pewny siebie. I jak może odbierać to twoje otoczenie. Jeśli pojawi się w twoim śnie balon mały i oklapnięty,wskazuje to na to, że jesteś nieco przewrażliwiony i niepotrzebnie wyolbrzymiasz niektóre sytuacje.

Co jeszcze może symbolizować balon w twoim śnie? Twoje niespełnione pragnienia! Być może rozpiera cię entuzjazm, ale na co dzień zbyt twardo stąpasz po ziemi, aby sięgnąć po swoje marzenia? Przestań się bać i pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Kiedy, jeśli nie teraz?

Sennik: dmuchać balon

Jak powiada sennik, balony dmuchane helem lub własnymi ustami to ważny sygnał, który wysyła ci twoja podświadomość. Oznacza to, że skrycie chcesz uciec i oderwać się od codziennych, przyziemnych spraw i kłopotów. Warto, abyś wtedy rozpieścił swoje wewnętrzne dziecko i zrobił coś tylko dla siebie. Nie ma co odkładać przyjemności. Zawsze przecież zdążysz zejść na ziemię! Zafunduj sobie seans z ulubionym serialem albo pachnącą kąpiel.

Sennik: latać balonem

A co, jeżeli śni ci się, że latasz balonem? Według sennika taki sen pokazuje niestety, że oddalasz się od założonego celu i coraz trudniej będzie ci go zrealizować. Zastanów się, czy przypadkiem w twoim życiu nie ma teraz dążeń czy spraw, które stale odkładasz na później. Może warto pomyśleć o tym, by już teraz doprowadzić je do końca?

Sen, w którym wznosisz się w balonie coraz wyżej i wyżej, tracąc kontrolę nad lotem, jest symptomem twojej nieuwagi w codziennym życiu. Obudziłeś się z takiego snu? Zastanów się, co takiego możesz przegapiać czy to w kontekście relacji, życia miłosnego, czy pracy zawodowej. Może los właśnie podtyka ci jakąś szansę, z której nie skorzystasz, bo… jej nie zauważysz?

Sennik: kolorowe balony

Często się zdarza, że we śnie balony nie mają sprecyzowanego koloru. Jeśli jednak przyśnił ci się taki, którego barwę pamiętasz, jest to ważna wskazówka przy interpretacji twojego snu. Zgodnie z tym, co mówi sennik, balon w kolorze czarnym jest zapowiedzią nieszczęścia, które może niedługo cię spotkać. Poza tym nie najlepiej świadczy o twoim samopoczuciu i sygnalizuje, że prawdopodobnie od jakiegoś czasu masz gorszy nastrój. Za to czerwony balon świadczy o tym, że towarzyszy ci uczucie szczęścia i spełnienia, którego prawdopodobnie inni ci zazdroszczą. Być może czas, abyś przestał zadręczać się tym, żeby być coraz lepszym, i skupił się na tym, co masz!

Zobacz także: Śnią ci się osy? To znak wielkiej zmiany w relacjach