Zamknij

Śni ci się dziadek? A może babcia? Sprawdź znaczenie takich snów

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 14:14
Dziadek i babcia na białym tle
fot. Shutterstock

Senniki wskazują, że sen o dziadku ma znaczenie pozytywne. Budzi skojarzenia z ciepłem, miłością, dobrą radą czy po prostu ze szczęściem. Jednak ogromną rolę odgrywają tu szczegóły. Chcesz je poznać? Sprawdź, jak to interpretuje nasz sennik.

Dziadek przychodzący do nas we śnie może być rozumiany na kilka sposobów. Jednym z nich jest wyjaśnienie psychologiczne. Jeśli śni ci się dziadek, który nie żyje, a strata ta miała miejsce niedawno, być może jest to twój sposób na jej przepracowanie, przeżycie bólu. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku snów o śmierci innych bliskich osób. Taki sen może budzić lęk, a po przebudzeniu możesz odczuwać głęboką tęsknotę, jednak wbrew pozorom to dobry objaw. Znak, że wszedłeś w proces leczenia ran i wychodzenia z żałoby.

Jeśli jednak śniący się dziadek jest żyjący lub przeciwnie – zmarł już bardzo dawno - sennik wskazuje na mocne symboliczne znaczenie snu o dziadku.

Sennik: dziadek

Sen o dziadku ma pozytywne znaczenie. Kojarzy się z bezpieczeństwem, dobrą radą i wsparciem. Wskazuje na łączność między pokoleniami, pomoc, jaką otrzymujemy od starszych. Symbolizuje także mądrość życiową, tę zdobywaną dzięki doświadczeniu i potwierdzoną własnym przykładem.

Sennik: dziadek radosny

Jak mówi sennik, dziadek ukazujący się w twoim śnie radosny i spokojny jest zapowiedzią długiej i szczęśliwej przyszłości. Nawet jeśli nie miałeś z tym członkiem rodziny zbyt ciepłej relacji, jego pojawienie się w twoim marzeniu sennym to oznaka aprobaty dla twych działań i symbol opieki.

Sennik: dziadek smutny

Jak odczytywać znaczenie snu, w którym dziadek jest zmęczony, biedny lub chory? Może to wskazywać na konieczność jakiejś zmiany w życiu, próby rozwiązania ciążących problemów. Może to być przestroga, ostrzeżenie albo rada, wskazówka. Warto się zastanowić, co jest powodem smutku i cierpienia dziadka ze snu, i spróbować odnieść to do własnej sytuacji życiowej. Niewykluczone, że właśnie ten aspekt twojego życia wymaga zadbania i większej uwagi.

Sennik: babcia i dziadek

Sen o zmarłej babci i dziadku wskazuje, że nadal opiekują się rodziną, służą radą. Jeśli dziadkowie pojawiają się we śnie razem, nieżyjący lub żyjący, symbolizuje to szczęśliwą, długotrwałą miłość, pełną szacunku i szczerości. Dla ciebie to podpowiedź, jak masz dbać o swój związek. Również sama śniąca się babcia jest zwykle pozytywnym symbolem.

Sennik: dziadek żyjący lub nieżyjący 

Jak podaje sennik, dziadek żyjący oznacza niezapowiedzianych gości, zaskakującą wizytę lub po prostu miłe odwiedziny. Zmarły dziadek to natomiast oznaka powodzenia jakiegoś ważnego projektu. 

W kategoriach duchowych sen o dziadku nieboszczyku może być prośbą o odwiedziny na cmentarzu.

Zobacz także: Masz ciarki na widok snu, w którym pojawia się duch?

Sennik: dziadek umierający

Zgodnie z sennikiem dziadek umierający widziany we śnie może być wyrazem naszej żałoby po śmierci bliskiej osoby. Jednakże może także wskazywać na poważne problemy, które wymagają rozwiązania, poszukania dobrej rady lub pomocy.

Sennik: rozmowa z dziadkiem

Rozmawiasz z dziadkiem? Sen taki oznacza, że być może twój los się odmieni, nastąpi pozytywna zmiana w życiu. Warto zapamiętać, czego dotyczyła rozmowa, może ukryte są tam rady, jak należy postąpić lub w jaki sposób podejść do rozwiązania trudnego tematu.

Rozmowa z nieżyjącym dziadkiem przy stole, zwłaszcza suto zastawionym smacznymi potrawami, jest wróżbą na długie i szczęśliwe życie.

Sennik: prezent od dziadka

Jak podaje sennik, dziadek wręczający ci we śnie prezent może zwiastować coś niespodziewanego, ale pozytywnego, na przykład spadek, nagrodę albo niespodziankę.

Sennik: poszukiwanie nieżyjącego dziadka

Nieboszczyk dziadek, którego szukamy we śnie, może być wyrazem tęsknoty za bliską osobą, ale też za opieką, miłością i ciepłem. Może również wskazywać na poważny, trudny do rozwiązania problem.

Sennik: osoba śniąca sama jest dziadkiem

Ten sen może być sygnałem od organizmu, że nadeszła pora, aby zadbać o własną kondycję psychofizyczną. Wskazuje na zmęczenie i wyczerpanie zasobów. Może być wyrazem lęku przed starością, ale także dowodzić, że należy wreszcie postarać się o odpoczynek i relacje z najbliższymi.

Podsumowując, dziadek we śnie to zwykle pozytywny sygnał. Znak, że przydarzy ci się coś dobrego lub nawet że czeka cię długie i szczęśliwe życie pełne miłości. Jeśli jednak we śnie o nieżyjącym dziadku pojawi się coś niepokojącego, to być może jest to wskazówką, co należy poprawić.

Zobacz także: Czy drzewo we śnie to dobry znak? Koniecznie sprawdź, co na ten temat mówi sennik