Zamknij

Sen o węglu kamiennym może być ostrzeżeniem. Przed czym? Sprawdź nasz sennik

15.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:13

Węgiel kamienny związany jest symbolicznie ze sferą finansową, ale znaczenie snu o węglu można również powiązać z relacjami małżeńskimi czy planami na przyszłość. Widok węgla kamiennego we śnie jest zwykle pozytywnym sygnałem, o ile nie jest to przesadnie wielka czy przytłaczająca ilość. W tym wypadku jest to raczej ostrzeżenie przed nadchodzącymi wydatkami. Odczytaj znaczenie swojego snu o węglu.

Zbliżenie na węgiel
fot. Shutterstock

Węgiel jest rodzajem skały, którą człowiek nauczył się wykorzystywać dla własnych potrzeb. Pod względem symbolicznym stoi w tym samym rzędzie co złoto, srebro i inne wartościowe metale czy minerały. W sennikach węgiel kamienny lub miał węglowy odpowiada więc ludzkim obawom o bogactwo i finanse. Ważne dla odczytania znaczenia snu jest określenie, czy jedynie obserwowałeś czy też coś robiłeś, na przykład przerzucałeś, węgiel. Sennik rozróżnia także, czy węgiel się pali, tli, czy dymi. Sprawdź, przed czym ostrzega cię sen o węglu.

Sennik: węgiel

Według sennika, jeśli widzisz we śnie węgiel zwiastuje to szczęście. Może to oznaczać stabilną sytuację życiową oraz finansową, brak powodów do zmartwień oraz harmonię w rodzinie. Jak mówi sennik, węgiel w piwnicy jest natomiast swoistym ostrzeżeniem – myśl o bogactwie tkwi w twojej podświadomości. I choć na co dzień o nim nie myślisz, to jednak wypływa to na twoje działania i decyzje. Być może blokuje poczucie dostatku lub pcha do ryzykownych działań, które nie zawsze przynoszą pozytywne rezultaty. A może niepotrzebnie uzależniasz swoje poczucie szczęścia od pieniędzy.

Twoją uwagę powinien również przyciągnąć sen, w którym widziałeś dużą ilość węgla. Sennik interpretuje to jako przestrogę przed wielkimi wydatkami lub stratą finansową. Nadchodzące wydarzenia mogą przynieść lub już przynoszą irytację i rozczarowanie. Zwłaszcza jeśli sam podczas snu miałeś wrażenie przytłoczenia ogromną hałdą węgla.

Zobacz także: Śnią ci się kamienie? Sennik zapowiada: przed tobą trudności

Sennik: rodzaje węgla

Wydaje się, że znaczenie snów o węglu kamiennym, miale węglowym, węglu brunatnym czy koksie jest zbliżone. Jak mówi sennik, węgiel kamienny jest cenniejszy. W związku z tym sen o nim z całą pewnością zwiastuje dobrobyt. Jeśli śnił ci się węgiel miał, sennik określa to jako znak, że dostatek finansowy zostanie roztrwoniony.

Według sennika czarny węgiel również oznacza szczęście. Ponadto warto również sprawdzić symbolikę koloru czarnego w snach. Jednym z jego znaczeń jest odniesienie do erotycznej sfery życia, choć nie jest to jedyne wytłumaczenie.

Sennik: znaczenie snów o węglu palącym się

Jak mówi sennik, ujrzeć węgiel, który się żarzy, jest oznaką nieoczekiwanego szczęśliwego wydarzenia. Jasno palący się węgiel także jest dobrym znakiem. Czeka cię przyjemne zdarzenie, które cię zachwyci. Świecące, żarzące się bryłki węgla są więc z całą pewnością pozytywnym sygnałem szczęścia i zadowolenia.

Niestety, jeśli we śnie węgiel pali się kiepsko, dymi się szaroburymi kłębami, zwiastuje to zagrożenie dla planów lub smutek w rodzinie. Również wygasłe, spopielone węgle oznaczają coś negatywnego, na przykład pojawienie się żalu w twojej relacji z partnerem. Mogą też symbolizować wygaśnięcie uczucia.

Sennik: robić coś z węglem

Jeśli w czasie snu trzymałeś bryłkę węgla kamiennego w garści, to znak, że nic nie będzie w stanie wydrzeć ci tego, co osiągnąłeś, ani zniszczyć twojego szczęścia. W odniesieniu do relacji jest to oznaka ich siły i trwałości. Również inne czynności związane z węglem: przerzucanie, ładowanie sennik interpretuje dla śniącego korzystnie, jako symbol bezkresnej radości lub dobrobytu.

Niestety, palenie węglem ma znaczenie niekorzystne. Jest to ostrzeżenie przed stratami lub nieszczęściem. Siedzenie na węglu we śnie jest zaś znakiem, że czekasz na coś z niecierpliwością.

Znaczenie snu o węglu może więc diametralnie się różnić w zależności od tego, czy jest on zimny, płonący czy dymiący. Sam typ węgla nie ma aż takiego znaczenia. Podobnie zatem można odczytywać zarówno sny o węglu kamiennym, brunatnym, grubym czy typu orzech. Symbolika przesuwa się lekko jedynie w przypadku snu o miale węglowym oraz węglu drzewnym. Duże znaczenie mają czynności, jakie śniący wykonuje w związku z węglem. Skrajnie niekorzystnym sygnałem jest palenie go w trakcie snu lub obserwowanie jego złego rozpalania się.

Zobacz także: Jakie znaczenie sennikowe ma sen o drzewie lub drewnie?