Zamknij

Co to oznacza, gdy śni ci się warkocz? Sennik odpowiada na to pytanie

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 14:16
Obfity warkocz rudowłosej kobiety
fot. Shutterstock

Warkocz to bardzo częsty symbol pojawiający się w snach. W jego interpretacji niezwykle przydatny jest sennik. Jakie jest znaczenie snu o warkoczu? Co oznacza splatanie warkocza we śnie? Sprawdź, co zwiastuje sen o warkoczu.

By zrozumieć znaczenie snu, warto sięgnąć po sennik. Warkocz, czyli splecione włosy kobiety, to symbol, który można interpretować na różne sposoby. Konkretne znaczenie snu zależy od wyglądu włosów, czynności przy nich wykonywanych oraz płci tego, kto śni. Chcesz wiedzieć, co wróży twój inny sen? Zajrzyj do naszego sennika.

Sennik: warkocz – co oznacza dla mężczyzny?

Jeśli to mężczyźnie śni się warkocz, sennik podpowiada następujące możliwe wyjaśnienia:

 •  Widzieć warkocz ukochanej – sennik tłumaczy, że taki sen to ostrzeżenie przed nadchodzącymi problemami w związku. Zapowiada on podejrzenie zdrady lub oszustwa. Tego typu wizja ostrzega mężczyznę, że jego lepsza połówka ukrywa przed nim coś istotnego bądź prowadzi podwójne życie.
 • Jeśli warkocz widziany we śnie należy do nieznanej kobiety, śniący może się spodziewać korzyści finansowych. Jeżeli włosy są czarne, zysk ten będzie wyjątkowo łatwy i szybki.
 • Sen o uciętym warkoczu? Z pomocą przychodzi sennik. Warkocz ścinany bądź już ścięty oznacza, że mężczyznę czeka kompromitacja towarzyska, po której przez pewien czas nie będzie się mógł pokazywać znajomym na oczy. Zalecana jest ostrożność.
 • Przyśnił ci się wyjątkowo okazały, lśniący i długi warkocz? Sennik twierdzi, że to oznaka rychłego zysku.
 • Warkocz rozpleciony oznacza w senniku wizytę niezapowiedzianych gości albo dalekich krewnych.

Sennik: warkocz – co oznacza dla kobiety?

Jesteś kobietą? Sny, w których pojawia się warkocz, sennik kwalifikuje przeważnie jako pozytywne. Oczywiście są wyjątki. Trzy pasma splecione w jedno oznaczają mistyczną jedność ciała, umysłu i ducha. We śnie warkocz często symbolizuje sprawy związane z kobietą i sprawy jej bliskie.

 • Jeśli śnił ci się wyjątkowo piękny warkocz, sennik mówi, że w życiu spotkasz tylko dobrych i życzliwych ludzi, którym warto bez wahania zaufać. Taki sen oznacza brak zagrożenia podłością bądź zdradą.
 • Mieć warkocz – sennik twierdzi, iż jest to zapowiedź tego, że jeden z twoich przyjaciół wkrótce zaprosi cię na spotkanie towarzyskie.
 • Widzisz we śnie małą dziewczynkę, która ma włosy splecione w warkocz? Sennik potwierdza, że zapowiada to pomyślne wiadomości.
 • Jeśli w twojej wizji sennej mężczyzna zaplata warkocz kobiecie, oznacza to, że wkrótce narazisz się na grube nieprzyjemności.  
 • Sen o mnóstwie cienkich warkoczyków na głowie twojej bądź kogoś innego sygnalizuje, że niepotrzebnie komplikujesz sobie życie.
 • Miałaś sen o dwóch warkoczach? To bardzo interesujący symbol – oznacza niemożność wyboru wielbiciela. Być może o twoje względy starają się dwaj bardzo różni mężczyźni, a ty wahasz się co do wyboru, mimo że w głębi ducha dobrze wiesz, którego z nich warto obdarzyć względami. Taki sen o dwóch warkoczach to komunikat od podświadomości, która zaleca, byś wsłuchała się w głos intuicji i podjęła właściwą decyzję.
 • Wyśniłaś wyjątkowo okazały, piękny warkocz? Sennik potwierdza, że wszystko w życiu ułoży się zgodnie z twoimi oczekiwaniami.
 • Włosy schludnie splecione w warkocz były niegdyś symbolem schludności i uporządkowania. Jeśli śnisz, że twój warkocz jest potargany i nierówny, oznacza to, że ważne sfery twojego życia zostały zaniedbane i wymagają szczególnej uwagi.
 • Warkocz tworzący koronę wokół głowy symbolizuje ważne duchowe osiągnięcie. Taki sen zapowiada też, że jeśli wstąpisz na drogę duchowego rozwoju, wkrótce znajdziesz się pod czyimś silnym wpływem.

Zobacz takżeDeszcz we śnie. Czy to dobry znak?

Sen o splataniu lub rozplataniu warkocza – znaczenia

 

 • Pleść warkocz  sennik kwalifikuje sen o splataniu włosów dwojako: może on oznaczać, że spotkasz kogoś, kogo pokochasz, albo rychły ślub.
 • Warkocz rozpleciony symbolizuje obmowę i plotki oraz utratę wiarygodności wśród przyjaciół.
 • Pleść warkocz – sennik podaje także drugą interpretację, wyjaśnia, że sen o splataniu własnego warkocza zwiastuje piętrzące się przed tobą trudności i przeszkody. Jeżeli we śnie twoje włosy są wyjątkowo oporne, możesz spodziewać się poważnych przeciwności losu.
 • A co, jeśli wyśniłaś, że splatasz cudzy warkocz? Sennik nie pozostawia wątpliwości: oznacza to, że opierasz się w życiu na starych, nieaktualnych już przekonaniach i niepotrzebnie stawiasz opór zmianom, które mogłyby przynieść ci korzyść.

Zobacz także: Widziałeś burzę w swoim śnie? Nie zawsze musi oznaczać coś złego!