Zamknij

Czy sen o tygrysie musi być złą wróżbą? Wcale nie! Sprawdź, co oznacza

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:01
Zbliżenie na twarz tygrysa
fot. Shutterstock

Tygrys oswojony, biały tygrys, tygrys atakujący, tygrys w klatce… Sen o tygrysie może przybierać wiele form, a z każdą z nich wiąże się inne znaczenie. Chcesz je poznać? Sprawdź, co zapowiadają!

Tygrysy to wyjątkowe zwierzęta, łączą w sobie piękno z dzikością i bezwzględnością. Sen o tygrysie symbolizuje tę dzikość. Nawet jeśli zwierzę od urodzenia będzie wychowywane przez człowieka, wciąż będzie stwarzało dla niego zagrożenie, ponieważ instynkt drapieżcy jest zbyt silny. Oznacza to, że choć piękny i szlachetny, tygrys zawsze będzie niebezpieczny. Ta dwoista natura tygrysa znajduje odzwierciedlenie w senniku.

Sen o tygrysie – znaczenie podstawowe

W senniku tygrys symbolizuje siłę, zarówno tę budującą, jak i niszczącą. Sen o tygrysie oznacza, że w twoim życiu coraz większą rolę odgrywają instynkty – twoje lub innych osób. Jeśli śnisz o tym, że jesteś tygrysem, podświadomość radzi, byś częściej przejmował inicjatywę i nie bał się przebojowości.

Jeżeli we śnie widzisz tygrysa, to znak, że powinieneś się obawiać zemsty – ktoś właśnie planuje cię skrzywdzić. Jeśli jednak widzisz tygrysa w klatce, to sen dodający otuchy, to, czego właśnie się podjąłeś, może wydawać się niewykonalne, ale osiągniesz sukces, jeśli tylko się nie poddasz. Co ciekawe, sen o tygrysie, w którym zwierzę cię nie zauważa, to znak, że wkrótce poznasz wspaniałą osobę, z którą połączy cię wieloletnia przyjaźń.

Wyjątkowo nieprzyjemne jest znaczenie snu: tygrys i lew występujące jednocześnie. Dwa drapieżniki symbolizują podwójne zagrożenie i oznaczają, że przytrafią ci się kłopoty w więcej niż jednej sferze życia, np. zarówno w związku, jak i w pracy. Interesującą interpretację podaje sennik na temat tygrysa, który przyśni się mężczyźnie. Taki sen świadczy o tym, że śniący pragnie się związać z kobietą dominującą i niebezpieczną.

Sennik: tygrys atakuje! – interakcje z tygrysem we śnie

Jak mówi sennik, tygrys, który atakuje, to ostrzeżenie, że ktoś życzy ci źle i planuje zemstę. Musisz się mieć na baczności. Najbardziej negatywną wróżbą jest sen, w którym zostajesz pożarty przez tygrysa. Oznacza on, że spotka cię wiele przykrości, a neutralizowanie szkód potrwa sporo czasu.

Lepiej śnić o pokonaniu tego dzikiego zwierzęcia – owszem - czeka cię zagrożenie, ale poradzisz sobie z nim i pokrzyżujesz plany niechętnych ci osób. Najbardziej pozytywne przesłanie masen o uciekającym tygrysie. To symbol pokonania przeszkód, które napotkasz na swojej drodze. Spotkanie martwego tygrysa oznacza, że problemy rozwiążą się same, bez twojej ingerencji.

Zobacz także : Czy sen o żmii zawsze ostrzega o niebezpieczeństwie?

Sennik: tygrys oswojony – jakie tygrysy można spotkać we śnie?

Jak powiada sennik, tygrys oswojony to znakomita wiadomość, to znak, że ktoś niezwykle ci sprzyja. Tygrys na wolności zapowiada albo egzotyczną podróż, albo odzyskanie wiary w siebie. Biały tygrys w senniku symbolizuje cnoty, a także długowieczność. Sen o białym tygrysie to zapowiedź pozytywnych wydarzeń, szczególnie związanych z pieniędzmi, np. premii czy wygranej na loterii. Kolejnym z pozytywnych symboli jest w senniku tygrys mały i oswojony. Pręgowane kociątko zapowiada, że uda ci się wypracować kompromis z kimś, kto do tej pory stanowił zagrożenie.

Zobacz takżeKuzynem tygrysa jest kot. Co znaczy, jeśli to on pojawi się we śnie