Zamknij

We śnie ukazała ci się fala tsunami? Zobacz, co o tsunami mówi sennik

15.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:30

Tsunami to zagrożenie i niepokój, piękno i groza nieprzewidywalnego żywiołu. Na jawie powstaje w wyniku podwodnego trzęsienia ziemi, wybuchu wulkanu, osunięcia się lodowca lub upadku meteorytu. A co, jeśli to sen zsyła ci tsunami? Sam się przekonaj.

Wzburzone fale
fot. Shutterstock

Tsunami to fala oceaniczna (dosłowne tłumaczenie z japońskiego to fala portowa), poruszająca się z ogromną prędkością, aż do 900 km/h. Gdy dociera do brzegu lądu, staje się szczególnie niebezpieczna: ulega tam spiętrzeniu, tak że ściana wody może osiągnąć nawet kilkadziesiąt metrów wysokości, po czym się łamie – bo przecież każda fala musi w końcu się złamać – i z niszczącą siłą zalewa nadbrzeżnie miejscowości. Zjawisko to, przerażające na jawie, może ci się także objawić we śnie. Jak należy rozumieć sen o tsunami? Zobacz w senniku.

Sennik: fala tsunami

Jeśli miałeś sen o falach tsunami, to prawdopodobnie instynktownie czujesz się zagrożony. Z takiego snu trudno się otrząsnąć, twój system alarmowy szaleje.

Spienione fale morskie symbolizują zmienne koleje losu. Jeśli masz kłopoty, mogą być dla ciebie sygnałem otuchy; jeśli czujesz się w swoim życiu komfortowo, przestrzegają przed nadmiernym poczuciem bezpieczeństwa. Mogą ponadto wskazywać na głębokie poruszenie emocjonalne, które wprawia cię w niepokój.

Zobacz także: Co znaczy widok wody we śnie? Oto najczęstsze interpretacje!

Sennik: tsunami - morski huragan

Przeżyte we śnie tsunami albo sztorm na morzu mogą być wyrazem wstrząsu psychicznego, którego doświadczasz, być może spowodowanego trudnymi przeżyciami bądź lękami. Jeśli porządnie go nie przepracujesz, będzie on zaburzał i rozchwiewał twoją wewnętrzną równowagę. Nadciągające tsunami sennik interpretuje jako przysłowiowe ciemne chmury, które nad tobą zawisną. Jeśli zostałeś we śnie poszkodowany przez tsunami, to znak, abyś wyjaśnił pewne sprawy, które tego wymagają.

W przypadku snu o tsunami senniki staroindyjskie przestrzegają przed niezgodą, zwłaszcza w rodzinie. Jest tak szczególnie wtedy, jeśli w swoim śnie starasz się uciec przed nadciągającym tsunami. Tsunami, przez są nieprzewidywalność i siłę, sennik wiąże również z przykrymi wypadkami losowymi. Słowem, w jakiejkolwiek formie śniłoby ci się tsunami – bądź ostrożniejszy. Noga z gazu, uwaga na słowa, gesty i czyny!

Sen o tsunami – napięcie rośnie

Tsunami sennik interpretuje przede wszystkim jako narastający stres i napięcie. Nie lekceważ tego ostrzeżenia. Każdy wie, że stres to cichy i bardzo groźny zabójca. Badania dowodzą, że większość współczesnych chorób cywilizacyjnych ma w swej podstawie przede wszystkim stres, a dopiero za nim plasują się niezdrowy tryb życia czy złe odżywianie. Stres potrafi nawet „włączyć” geny, które przesądzają o twoich chorobach! Dobra wiadomość jest taka, że z kolei dobrostan i dbanie o jakość swego życia owe geny dla odmiany „wyłączają”. Dlatego ze wszech miar warto potraktować poważnie tę wskazówkę od swojej podświadomości, jaką jest sen o tsunami i podarować sobie nieco psychicznego odpoczynku. Twoje ciało i umysł będą ci za to bardzo wdzięczne!

Sen o tsunami – przykre rozczarowania

Tsunami we śnie może też zwiastować brak drobnych przyjemności, na które liczyłeś. W interpretacji tego snu ważne jest także to, co tsunami zalewa. Jeśli ofiarą żywiołu padają imponujące wieżowce, to zyski, których się spodziewałeś - nie nadejdą – czeka cię finansowe rozczarowanie. Z kolei tsunami zalewające plażę oznacza oddalającą się od ciebie wizję urlopu. Wreszcie: zalany przez tsunami las, las tropikalny czy też dżungla przekazują wiadomość, że na pewien czas staniesz się samotnikiem.

Tsunami we śnie – niekoniecznie negatywny znak

Przeżycie tsunami sennik najczęściej tłumaczy jako duży problem natury osobistej, lecz uwaga: sen o tsunami może również oznaczać ogromną siłę, którą być może masz, a może zyskasz ją za chwilę i powinieneś dobrze wykorzystać ją w swoim życiu. Spróbuj zachować się wobec tego potencjału jak surfer: nie lekceważąc żywiołu, lecz ustawiając się tak, aby pozostać „na fali”.

Zobacz także: Widziałeś burzę w swoim śnie? Nie zawsze musi oznaczać coś złego!