Zamknij

Sen o tasiemcu? Nie możesz przejść koło niego obojętnie!

15.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:33
Tasiemiec
fot. Shutterstock

Sen o tasiemcu to zazwyczaj poważna sprawa. Istotne jest, czy śniłeś, że ty masz tasiemca, czy też miał go ktoś z twoich najbliższych. A może widziałeś tasiemca u innej osoby? Sprawdź, co znaczą różne warianty tego snu!

 

Gdy śni się tasiemiec, zwykle oznacza to niezbyt dobre rzeczy. Najbanalniejsze to te związane z naszym zdrowiem. Ale taki sen może mieć również ukryte znaczenie, jeśli we śnie na przykład się rozmnaża. Ty miałeś tasiemca, czy może widziałeś go u kogoś innego? Czy była to bliska ci osoba, czy ktoś, kogo nie znasz? Nie lekceważ snu o tasiemcu – koniecznie sprawdź w senniku - co on oznacza!

Sennik: sen o tasiemcu przy kłopotach ze zdrowiem

Jeśli kłopoty ze zdrowiem są codziennością twojego życia to sen o tasiemcu nie powinien być niczym szczególnym. Często śni się on osobom, które mają przewlekłe choroby. Jeśli jednak w twoim śnie nie dzieje się nic wyjątkowego, nie niepokój się. Nic nowego z twoim zdrowiem nie powinno się dziać. Niestety, również nie powinieneś oczekiwać znaczącej poprawy.

Zobacz także:  Czy choroba we śnie musi oznaczać coś złego? Przekonaj się

Sennik: tasiemiec we śnie? Jaki był?

Warto jednak zwrócić uwagę na szczególne wersje snów z tasiemcem w roli głównej, ponieważ mogą one nieść za sobą szczególną symbolikę. Jeśli przyśnił ci się wygłodniały tasiemiec, może to oznaczać chude lata w twoich finansach. Jeżeli nie masz oszczędności, jest to najwyższy czas, aby o nie zadbać. Warto być przygotowanym na nieprzewidzialne wydatki. Najpewniej nastąpią. Jeśli sen był krótki, wydatki nie będą zbyt duże, jeśli zaś był długi i męczący, może się nie obejść bez pomocy innych.

Sennik tasiemca, który wygląda jak martwy, interpretuje tak, że już niedługo u ciebie bądź u twoich bliskich nastąpi poprawa zdrowotna. Może nie od razu będzie zauważalna, ale jej znaczenie będzie długoterminowe. Oczywiście jest to znak, że sprawy idą ku lepszemu, ale nie należy przerywać dotychczasowego leczenia – to właśnie ono powinno dać w długim okresie widoczną poprawę.

Sennik: ty miałeś tasiemca we śnie czy ktoś inny?

Sen o tasiemcu u kogoś bliskiego to nie są przelewki. Zwykle oznacza on, że mocno zaniedbujesz relacje z kimś, kto jest dla ciebie naprawdę ważny i bliski. Zadbaj o swoje stosunki z otoczeniem. Przeanalizuj, komu w ostatnim czasie poświęcałeś zbyt mało uwagi. Możesz jeszcze wszystko naprawić – nie jest za późno. Trzeba się tylko postarać.

Jeśli w twoim śnie, to ty miałeś tasiemca, najprawdopodobniej dręczą cię jakieś wyrzuty sumienia! Niedobrze! Najwyższy czas albo z kimś o tym porozmawiać, albo, jeśli na pierwszy rzut oka nie wiesz, co to może być, zastanowić się nad swoimi ostatnimi poczynaniami. Na pewno nikogo nie skrzywdziłeś? Myślą, mową, uczynkiem lub zaniedbaniem? Przemyśl to.

Według sennika tasiemiec występujący u osoby nieznanej nie ma większego znaczenia, więc nie przejmuj się takim snem. Będzie się wokół ciebie sporo działo, ale nic z czym nie potrafiłbyś sobie poradzić. Trochę zamieszania, urwania głowy, ale potem wszystko powinno wrócić do normy.

Sennik: rozmnażający się tasiemiec

W przypadku snu o rozmnażającym się tasiemcu wcale nie oznacza to, że jesteś w ciąży lub będziesz ojcem. Niestety, sygnalizuje to, że w najbliższym czasie możesz zapaść na jakąś nową chorobę. Ale nie jest to przesądzone. Dbaj o siebie, rób badania, zdrowo się odżywiaj – może uda ci się obronić przed inwazją. Jeśli masz nadwagę, najwyższy czas o siebie zadbać. Może zrzuć zbędne kilogramy? Na pewno poczujesz się lepiej.

Sennik: olbrzymi tasiemiec

Sen, w którym pojawia się olbrzymi tasiemiec, to zwykle powód do zmartwień. Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, czeka cię zaostrzenie jej przebiegu. Ale nie martw się – to nie będzie nic - z czym nie potrafiłbyś sobie poradzić. Jeżeli na nic nie chorujesz, koniecznie zrób sobie badania. Mogą ci pomóc szybko wykryć chorobę i odpowiednio zareagować.

Sennik: tasiemiec, którego nie widać

Jeżeli śni ci się, że masz tasiemca, ale go nie widzisz, oznacza to, że twoją troską w najbliższym czasie mogą być pieniądze. Poszukaj okazji do dodatkowego zarobku, przyda się mieć coś odłożone na czarną godzinę.

Sen o tasiemcu, który z ciebie wyłazi, to symptom, że chyba już najwyższy czas, aby podjąć decyzję, którą dawno powinieneś był podjąć. Nie ma na co czekać! Nie pozwól, aby to za ciebie decydowano. Wówczas będziesz tylko biernym obserwatorem, bez wpływu na to, co się dzieje. Co będzie to będzie! Uważaj tylko, aby nie skrzywdzić przy tym innych.

Zobacz także: Co znaczy sen o robakach? Poznaj jego symbolikę