Zamknij

Sen o smacznych owocach – upewnij się, czy wróży pomyślność

13.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 12:06
Owoce w misce
fot. Shutterstock

Owoce symbolicznie łączą się z erotyczną sferą życia człowieka, ale także z pomyślnością i dostatkiem. Dla interpretacji snu o owocach ma znaczenie to, czy widziałeś pojedynczy okaz, czy też ich nagromadzenie. W wyjątkowych przypadkach owoce w senniku zwiastują nadchodzącą chorobę bądź wyszydzenie. Zobacz, które znaczenie najpełniej tłumaczy twój sen o owocach.

Słodycz owoców, ich atrakcyjny kolor i soczystość od zawsze kojarzyły się ludziom z obfitością, pomyślnością i dostatkiem. Jednocześnie symbolicznie jest to silny akcent erotyczny, który swoje źródła ma nawet w historii Ewy, która skusiła Adama jabłkiem lub, jak twierdzą niektórzy, pomarańczą.

Większość snów o owocach niesie ze sobą pomyślny wydźwięk. Ich jedzenie we śnie może symbolizować mądrość, wspaniale zrealizowany projekt lub nagrodzony trud. Inne zaś bywają ostrzeżeniem, jak sen o zepsutych czy niedojrzałych owocach. Sprawdź, który sen dotyczy ciebie.

Sennik: owoc

Według sennika owoc jest symbolem obawy o sukces, chociaż te wątpliwości najczęściej dotyczą sfery seksualnej. Jednakże jedzenie owocu we śnie symbolizuje mądrość, a jego zerwanie, korzyści. Również obserwowanie różnych owoców we śnie jest pozytywnym znakiem. Zwiastuje to szczęśliwy koniec kłótni i długotrwałych waśni. Jedynie widok zepsutego owocu jednoznacznie wskazuje na straty i przeciwności losu.

Zobacz także: Przyśniła ci się gruszka? Koniecznie sprawdź, co to znaczy! 

Sennik: owoce

Jeśli śniło ci się wiele owoców, również można to odczytać jako wyrazisty, silnie akcentowany symbol erotyczny. Najmocniej seksualnym podtekstem są według sennika owoce czerwone. Symbolizują one męskość i namiętność. Jednak sen o owocach niesie również wiele innych znaczeń. W twoim śnie podziwiałeś owoce na drzewach? To zdecydowanie pomyślny znak. Jeżeli miało to miejsce w  sklepie lub na straganie, jest to sygnał, że nawiążesz korzystne kontakty w interesach. A może owoce były prezentowane w misach, koszach albo innych pojemnikach? Przygotuj się na odwiedziny  gości lub siebie samego na wizytę u kogoś.

Owoce piękne i dojrzałe sygnalizują sukcesy – zwłaszcza miłosne - ale także pomyślność i obfitość w innych dziedzinach. Według sennika owoce egzotyczne również są zapowiedzią radości, najczęściej wywołanej niespodziewanie korzystnym wydarzeniem. Ujrzenie owoców popsutych, nadgniłych, otoczonych muchami jest przestrogą przed marnowaniem swojej energii, a także wskazówką, iż swoim postępowaniem możesz się narazić na śmiech i wykpienie.

Sennik: jeść owoce

Jedzenie słodkich, smakowitych owoców zwiastuje udane zrealizowanie planu, projekt zakończony sukcesem. Gorzkie owoce ostrzegają przed trudnościami w urzeczywistnieniu pomysłu. Według sennika jedzenie owoców niedojrzałych wieszczy chorobę.

Sennik: zbierać owoce

Jeżeli we śnie strząsasz owoce z drzewa, oznacza to, że musisz zdobyć się na więcej zdecydowania i energicznych działań, aby sprawa, na której ci zależy, przebiegła pomyślnie. Jeśli zaś próbowałeś strząsnąć owoce z drzewa bezskutecznie, uważaj, gdyż przemocą nic nie wskórasz, a jedynie możesz stracić.

Sowitej nagrody powinieneś się spodziewać nawet za niewielki trud, jeśli śniło ci się zbieranie owoców z ziemi. Częstowanie kogoś owocami we śnie uzmysławia, że zabiegasz o czyjąś życzliwość. Być może przebieg snu przepowie ci z jakim skutkiem? Z kolei być częstowanym jest ostrzeżeniem przed uwiedzeniem lub pokusą.

Zobacz także: Jak sennik interpretuje truskawki?

Sennik: konfitury owocowe

Widok słoiczków pełnych dżemów, konfitur i marmolad zwiastuje, że odpowiednio się zaopatrzysz na nadchodzące trudne czasy. Przygotowywanie przetworów wróży zyski na nowej drodze życia, jeśli zaś we śnie smażysz owocowe konfitury, jest to znak, że uchronisz się przed zbędnym wydawaniem pieniędzy.

Znaczenie snów analizowano i spisywano przez stulecia. Porównywano senniki różnych narodowości czy kultur i znajdowano zaskakujące zbieżności, warto jednak pamiętać o tym, że język snów jest w dużej mierze osobisty. Nie każdy sen da się wytłumaczyć za pomocą sennika i nie wolno niewolniczo trzymać się przedstawionych w nim interpretacji. Twoje sny mogą mieć specyficzne, tylko tobie właściwe znaczenie. Dobrze jednak porównać je ze znaczeniem snów innych osób, gdyż można w ten sposób dowiedzieć się o sobie jeszcze więcej.

Sprawdź także: Co mówi sennik na temat wilka