Zamknij

Sen o ruszających się zębach brzmi niepokojąco! Sprawdź, co dokładnie oznacza

16.01.2021
Aktualizacja: 03.02.2021 10:25
Ząb na niebieskim tle
fot. Shutterstock

Zęby – twarde, białe, będące w stanie przetrwać nawet śmierć – to jeden z tych elementów naszego ciała, który ma ważne znaczenie symboliczne. Kojarzy się z siłą i pomyślnością, ale również z agresją i śmiercią. Chcesz poznać symbolikę snu o ruszających się zębach? Przeczytaj.

Nie bez przyczyny Czerwony Kapturek pytał przebranego za babcię wilka, dlaczego ma takie wielkie zęby. Nie przypadkiem różne groźne istoty magiczne z ludowych wierzeń Europy (wampiry, wilkołaki) używają ich jako broni. W snach też często je widzimy. Czy sen o ruszających się zębach to zły znak? Sprawdź interpretację sennika

Sennik: zęby

Znaczenie snu o zębach jest, ogólnie rzecz biorąc, dwojakie. Albo ujawnia jakieś potrzeby w sferze seksualnej, albo zwiastuje zmiany w finansach. Może wskazywać, że czujemy się nie dość atrakcyjni i to nas frustruje. Czas popracować nad samooceną. Może też sięgać innych lęków. Warto po takim śnie spytać siebie: czego się boję? I spróbować to rozwiązać.

Zobacz także: Miałeś sen o kruszących się zębach? Warto sprawdzić, co to oznacza! 

Sennik: ruszający się ząb – proste wyjaśnienie

Umówmy się – chodzenie do dentysty nie należy do ulubionych zajęć. Nawet sen, w którym widzimy, jak rusza się nam ząb, powoduje dreszcze. Czy słusznie? Przede wszystkim, sen o ruszającym się konkretnym zębie może oznaczać, że – choć się bardzo tego boimy – czas zdobyć się na odwagę i umówić na wizytę u stomatologa. Niestety. To jednak najprostsze wyjaśnienie tego snu.

Sennik: sen o ruszających się zębach a finanse

Ruszający się we śnie ząb to zwiastun tego, że wkrótce czekają cię duże wydatki albo nawet straty pieniężne. Warto więc postępować rozważnie w tej strefie. Nie decyduj się pochopnie na duży zakup czy inwestycję, nie żyruj kredytu tylko z dobroci serca i pilnuj portfela na zakupach. Po co kusić los? Lepiej się wycofać przed podjęciem złej decyzji.

Sennik: ruszający się zdrowy ząb a zdrowie

Jeśli miałeś sen, że ząb się rusza, to może to być też sygnałem jakichś problemów zdrowotnych, niekoniecznie natury dentystycznej. Twoje ciało i twój umysł mówią ci, że powoli mają dość twego trybu życia. Kiedy ostatnio miałeś czas na przegląd stanu zdrowia? Kiedy bawiłeś na urlopie? Zdrowie – fizyczne i psychiczne – naprawdę jest najważniejsze, zadbaj o nie! Inaczej może zwyczajnie zabraknąć ci sił, by zrealizować swoje plany. Ten sen mówi także o tym. O porażce, którą możesz ponieść nie dlatego, że nie umiesz czegoś zrobić, a dlatego, że nie starczy ci sił, by dojść do celu. To byłoby szczególnie smutne, prawda?

W takim śnie nie musi jednak chodzić o ciebie. Sen o zębach, także ruszających się, od dawna uchodzi za fatalny omen, omen śmierci albo ciężkiej choroby kogoś bliskiego. Sen o ruszających się zębach może też informować o stracie innego rodzaju: o zerwaniu z kimś relacji. Pomyśl, czy jest w twoim życiu jakaś znajomość, która domaga się naprawy. Zawsze warto spróbować.

Zobacz także: Sen o nosie najczęściej odnosi się do pracy. Sprawdź w jakim kontekście! 

Sennik: ruszający się ząb chory

Gdy we śnie widzisz, że rusza ci się ząb, który i tak jest już chory to doskonale. Świadczy to o tym, że w pewnej ważnej dla ciebie sprawie zbliża się pozytywny przełom. To także dowód na to, że nie zawsze sen o zębach oznacza mniejsze czy większe nieszczęście.

Sennik: ruszający się ząb stały

Zęby i ich wypadanie określają kolejne etapy życia. W dzieciństwie wypadają nam zęby mleczne, a rosną stałe, które i potem – na starość - tracimy. A co gdy ząb stały rusza się we śnie? Sygnalizuje to, że w jakiejś sprawie zachowujesz się niedojrzale albo nie umiesz podjąć decyzji, której się od ciebie oczekuje. Czas skrócić okres wahania się i zmierzyć się z wyzwaniem.

Sen o ruszającym się zębie ma liczne szczegółowe znaczenia, ale ogólny sens jeden - jest przestrogą -  nie lekceważmy jej.

Zobacz także: Czy sen o czarnych zębach to zwiastun złych wiadomości? Przekonaj się!