Zamknij

Sen o ruszających się zębach brzmi niepokojąco! Sprawdź, co dokładnie oznacza

16.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 14:34

Zęby – twarde, białe, będące w stanie przetrwać nawet śmierć – to jeden z tych elementów naszego ciała, który ma ważne znaczenie symboliczne. Kojarzy się z siłą i pomyślnością, ale również z agresją i śmiercią. Chcesz poznać symbolikę snu o ruszających się zębach? Przeczytaj.

Ząb na niebieskim tle
fot. Shutterstock

Nie bez przyczyny Czerwony Kapturek pytał przebranego za babcię wilka, dlaczego ma takie wielkie zęby. Nie przypadkiem różne groźne istoty magiczne z ludowych wierzeń Europy (wampiry, wilkołaki) używają ich jako broni. W snach też często je widzimy. Czy sen o ruszających się zębach to zły znak? Sprawdź interpretację sennika

Sennik: zęby

Znaczenie snu o zębach jest, ogólnie rzecz biorąc, dwojakie. Albo ujawnia jakieś potrzeby w sferze seksualnej, albo zwiastuje zmiany w finansach. Może wskazywać, że czujemy się nie dość atrakcyjni i to nas frustruje. Czas popracować nad samooceną. Może też sięgać innych lęków. Warto po takim śnie spytać siebie: czego się boję? I spróbować to rozwiązać.

Zobacz także: Miałeś sen o kruszących się zębach? Warto sprawdzić, co to oznacza! 

Sennik: ruszający się ząb – proste wyjaśnienie

Umówmy się – chodzenie do dentysty nie należy do ulubionych zajęć. Nawet sen, w którym widzimy, jak rusza się nam ząb, powoduje dreszcze. Czy słusznie? Przede wszystkim, sen o ruszającym się konkretnym zębie może oznaczać, że – choć się bardzo tego boimy – czas zdobyć się na odwagę i umówić na wizytę u stomatologa. Niestety. To jednak najprostsze wyjaśnienie tego snu.

Sennik: sen o ruszających się zębach a finanse

Ruszający się we śnie ząb to zwiastun tego, że wkrótce czekają cię duże wydatki albo nawet straty pieniężne. Warto więc postępować rozważnie w tej strefie. Nie decyduj się pochopnie na duży zakup czy inwestycję, nie żyruj kredytu tylko z dobroci serca i pilnuj portfela na zakupach. Po co kusić los? Lepiej się wycofać przed podjęciem złej decyzji.

Sennik: ruszający się zdrowy ząb a zdrowie

Jeśli miałeś sen, że ząb się rusza, to może to być też sygnałem jakichś problemów zdrowotnych, niekoniecznie natury dentystycznej. Twoje ciało i twój umysł mówią ci, że powoli mają dość twego trybu życia. Kiedy ostatnio miałeś czas na przegląd stanu zdrowia? Kiedy bawiłeś na urlopie? Zdrowie – fizyczne i psychiczne – naprawdę jest najważniejsze, zadbaj o nie! Inaczej może zwyczajnie zabraknąć ci sił, by zrealizować swoje plany. Ten sen mówi także o tym. O porażce, którą możesz ponieść nie dlatego, że nie umiesz czegoś zrobić, a dlatego, że nie starczy ci sił, by dojść do celu. To byłoby szczególnie smutne, prawda?

W takim śnie nie musi jednak chodzić o ciebie. Sen o zębach, także ruszających się, od dawna uchodzi za fatalny omen, omen śmierci albo ciężkiej choroby kogoś bliskiego. Sen o ruszających się zębach może też informować o stracie innego rodzaju: o zerwaniu z kimś relacji. Pomyśl, czy jest w twoim życiu jakaś znajomość, która domaga się naprawy. Zawsze warto spróbować.

Zobacz także: Sen o nosie najczęściej odnosi się do pracy. Sprawdź w jakim kontekście! 

Sennik: ruszający się ząb chory

Gdy we śnie widzisz, że rusza ci się ząb, który i tak jest już chory to doskonale. Świadczy to o tym, że w pewnej ważnej dla ciebie sprawie zbliża się pozytywny przełom. To także dowód na to, że nie zawsze sen o zębach oznacza mniejsze czy większe nieszczęście.

Sennik: ruszający się ząb stały

Zęby i ich wypadanie określają kolejne etapy życia. W dzieciństwie wypadają nam zęby mleczne, a rosną stałe, które i potem – na starość - tracimy. A co gdy ząb stały rusza się we śnie? Sygnalizuje to, że w jakiejś sprawie zachowujesz się niedojrzale albo nie umiesz podjąć decyzji, której się od ciebie oczekuje. Czas skrócić okres wahania się i zmierzyć się z wyzwaniem.

Sen o ruszającym się zębie ma liczne szczegółowe znaczenia, ale ogólny sens jeden - jest przestrogą -  nie lekceważmy jej.

Zobacz także: Czy sen o czarnych zębach to zwiastun złych wiadomości? Przekonaj się!