Zamknij

Śniła ci się róża? Koniecznie sprawdź, co to oznacza

16.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 14:35

Róże za dnia to piękne kwiaty, będące symbolem osób zakochanych. Co jednak oznaczają, gdy widzimy je w marzeniach sennych? To warto wiedzieć!

Zbliżenie na róże
fot. Shutterstock

Róża jest uważana za kwiat idealny, za symbol miłości, kobiecości i pożądania. Ma jednak wiele barw… i wiele znaczeń, także tych związanych ze śnieniem. Co oznacza sen o róży? Dowiedz się z sennika!

Symbolika róż

Róże są uważane za królowe kwiatów ze względu na ich doskonałe piękno, upajający zapach i mnogość odmian. Symbolizują kobiety, ich piękno, wdzięk, subtelność, ale też związane z nimi niebezpieczeństwo. Nie ma wszak róży bez kolców. Róża to także symbol krwi Chrystusa oraz dyskrecji. Poza tym róże - zwłaszcza te czerwone – są oznaką miłości, już od czasów starożytnych, gdy poświęcone były Afrodycie.

Jak ten skomplikowany supeł znaczeń przekłada się na sen o różach?

Sennik: róża czerwona

Jak mówi sennik, czerwona róża to zwiastunka miłości: pięknej, odwzajemnionej, spełnionej. Uosabia ważne, radosne wydarzenia w życiu osobistym. Jeśli widzisz we śnie czerwone róże i one kwitną, jest to znakiem tego, że wypełnia cię namiętne uczucie. Jeżeli we śnie widzisz czerwone róże, które zrywasz, stanowi to przestrogę, że być może zbyt mocno dążysz do szczęścia i że lepiej nieco odpuścić.

Otrzymanie czerwonej róży to… zaproszenie na ważną uroczystość rodzinną, ale też rozpoczęcie ważnej znajomości bądź przejście do nowego etapu związku. Jak podaje sennik, dostać róże we śnie wskazuje również na to, że wierność twojego partnera zwycięży nad nieszczerością. Istnieje też interpretacja mniej optymistyczna: jeszcze nie nadszedł twój czas na znalezienie szczęścia w miłości.

Jeśli natomiast widzisz zwiędłe czerwone róże, oznacza to, że jakieś uczucie nieuchronnie wygasa (chyba że mają one inny kolor, wtedy głoszą, że wprawdzie coś, na czym ci zależy, cię rozczaruje, ale szczęście przyjdzie z innej strony).

Zobacz także: Miałeś sen o tulipanach? To dobry omen! Sprawdź jaki

Sennik: róża różowa

Znaczenie snu o różowej róży zależy od twojego stanu cywilnego. Małżonkom taki sen sygnalizuje, że ich związek ma się dobrze. Singlom zwiastuje nową miłość, nowy związek na horyzoncie. Warto więc być uważnym!

Sennik: róża biała

Róże białej barwy to kwiaty niewinności, pokoju, niczym nieskalanej miłości, ale i śmierci. Białe róże sennik interpretuje następująco: kwitnące symbolizują problemy zdrowotne; jeśli już więdną bądź zwiędły, informują, że te problemy są poważne i mogą nawet zapowiadać śmierć. Białe róże widziane we śnie nad trumną oznaczają zakończenie jakiejś epoki w życiu, pożegnanie ze starym porządkiem.

Jednakże sen o zrywaniu białych róż świadczy o tym, że ukochana osoba pomoże ci osiągnąć szczęście.

Sennik: róża żółta

Żółta róża to znany symbol zazdrości, choć oznacza również niewierność oraz… przyjaźń bądź miłość tą nieromantyczną, lecz będącą głębokim przywiązaniem. Co symbolizuje w snach?

Sen o różach koloru żółtego oznacza chęć albo potrzebę socjalizacji, może także wskazywać na to, że potrzebujesz się komuś zwierzyć. Zrywanie żółtych róż to oznaka, że przesadzasz ze scenami zazdrości i mogą one w końcu zniszczyć twój związek. Zastanów się lepiej, jak go naprawić, nim będzie za późno. Może być też tak, że to twój partner przesadza z zaborczością, i to cię boli. Przeanalizuj waszą relację.

Jeżeli śni ci się zwiędła żółta róża, to – wbrew pozorom – nie zwiastuje to nic złego, tylko to, że poświęcisz więcej czasu swemu przyjacielowi.

Sennik: kolce róży

„Nie ma róży bez kolców”, jak głosi powiedzenie. Znajduje ono odbicie także w snach. Róża widziana we śnie z kolcami to sygnał problemów natury osobistej, męczących i utrudniających życie, czasem też po prostu – nieszczęśliwej miłości. Jeśli te kolce są szczególnie duże, zwiastuje to kłopoty miłosne, niełatwy związek.

Ukłucie się kolcem róży to symbol nadchodzącego pecha. Może się on przejawić tak, że kłopoty w miłości odbiją się negatywnie na twojej pracy i będziesz mieć przykrości na obu płaszczyznach. Natomiast róża bez kolców to zwiastunka tego, że szczęście samo do ciebie przyjdzie. Nic, tylko się cieszyć.

Jak to interpretuje sennik, czerwona róża, której kolcem ukłujesz się we śnie, spowoduje, że sprawy sercowe będą dla ciebie powodem do płaczu i cierpień.

Zobacz także: Sen o kwiatach budzi pozytywne skojarzenia, jednak czy zawsze oznacza coś dobrego? Sprawdź to!