Zamknij

Sen o pracodawcy – czy jest się czego obawiać? Sprawdź, co to znaczy!

23.12.2020
Aktualizacja: 27.01.2021 14:46
Mężczyzna w okularach siedzący przy biurku
fot. Shutterstock

Wezwanie na dywanik do szefa może budzić grozę u najodważniejszych, a sen o pracodawcy może się zakończyć pobudką z krzykiem. Co to jednak oznacza? Zapamiętaj szczegóły snu i sprawdź!

 

Sen o szefie może być po prostu odbiciem twoich uczuć względem pracodawcy, ale może też zapowiadać zmiany w twoim życiu. Te mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. A czy muszą one dotyczyć sfery zawodowej? Niekoniecznie! Zobacz, co na to sennik.

Sen o szefie: znaczenie ogólne

Sen, w którym po prostu spotykasz swojego szefa i obserwujesz go, zapowiada kłopoty. Czekają cię problemy, przede wszystkim na stopie zawodowej, w dodatku nikt ci nie pomoże w uporaniu się z nimi. Będziesz zdana sama na siebie.

Snem o szefie twoja podświadomość może też przypominać ci, że brak ci cierpliwości i odwagi, a na co dzień nie przykładasz się do swoich obowiązków – nie tylko tych zawodowych, ale też rodzinnych. To ostrzeżenie, że zbyt łatwo ulegasz impulsom i chętnie uchylasz się od odpowiedzialności.

Zobacz też: Sennik – znaczenie snów. Dowiedz się, co oznaczają twoje sny!

 

Sennik: rozmowa z szefem

We śnie o szefie najczęstszym motywem jest rozmowa z nim. Choć ta może być stresująca, to w marzeniu sennym jest symbolem czegoś pozytywnego. W najbliższym czasie możesz się spodziewać albo podwyżki, albo realizacji zawodowych celów. Wyjątkiem jest sen, kiedy w rozmowie z szefem masz zwieszoną głowę – to znak, że zbliża się zwolnienie z pracy.

Sen o kłótni z szefem wcale nie zapowiada problemów w pracy, ale to nie znaczy, że powinnaś się z niego cieszyć. To zwiastun kłopotów w twoim związku lub sygnał od podświadomości, że jesteś rozczarowana partnerem. Jeśli sen o pracodawcy wygląda tak, że zamiast kłócić się z nim, obserwujesz, jak na niego krzyczysz, to możesz oczekiwać dobrych wiadomości.

Sennik: romans z szefem

Specyficznym rodzajem snów o pracodawcy są sny o romansie z szefem. Nie wróżą one niczego dobrego. Taki sen oznacza, że twoje uczucia są źle ulokowane i najprawdopodobniej nieodwzajemnione, w dodatku zakochałaś się w osobie, która ma nad tobą przewagę. Grozi ci, że wykorzysta ona twoje uczucie, by tobą manipulować. Jeśli jesteś w związku, sen o romansie z szefem przestrzega przed groźbą rozstania. Ze strony twojego partnera mogą cię spotkać przykrości.

Zobacz też: Związek w pracy – czy ma szansę przetrwać?

Sen o byłym szefie

Szczególną odmianą snów o szefie są te, w których wracasz myślami do dawnych pracodawców. Można je odczytywać na różne sposoby. Pierwszy to zapowiedź zmian. Jak wyjaśnia sennik, były szef pojawiający się we śnie często oznacza większe pieniądze, premię lub awans. To też sygnał pozytywnych wydarzeń, które wkrótce nastąpią. Sen o kłótni z byłym szefem również sygnalizuje zmiany, ale tym razem będą ono typowo zawodowe. Oznacza on… rychłą zmianę pracy – to twój obecny szef wkrótce stanie się „byłym”.  Często powtarzające się sny, w których śni się były pracodawca, sennik interpretuje natomiast jako zbyt mocne życie przeszłością. Najprawdopodobniej jesteś osobą, która nie potrafi się zmierzyć z minionymi wydarzeniami i rozpamiętuje je, zamiast zrobić krok naprzód. Takie sny znaczą, że powinnaś mniej rozmyślać o rzeczach, na które nie masz wpływu.

Jak widzisz, znaczenie snu: szef obecny, były, rozmowa, kłótnia czy romans z pracodawcą mogą mieć rozmaite znaczenie. Dlatego tak ważne są szczegóły twojego marzenia sennego, bo tylko dzięki temu dowiesz się, co szykuje dla ciebie los.

 

Zobacz też: Po czym poznać, że już czas na zmianę pracy? Sprawdź, jak rozpoznać, czy pracujesz w toksycznym środowisku!