Zamknij

Sen o pożyczaniu pieniędzy to nie zawsze dobry znak. Zobacz, co mówi o tym sennik

14.01.2021 10:30
Kobieta wrzucająca monety do słoika
fot. Shutterstock

Pojawiające się we śnie pieniądze zwykle są odczytywane jako dobry omen i nadejście pozytywnych informacji. Jak się okazuje, może to być błędne założenie. W każdym śnie najważniejsze są szczegóły. Sprawdź, jak odczytywać sny o pożyczaniu pieniędzy!

 

Pieniądze pożyczane we śnie pojawiają się bardzo często. My pożyczamy, nam pożyczają. Duże i małe kwoty. Banknoty i monety. Zaciągamy kredyty, pożyczki. Innym razem spłacamy raty bądź całość zadłużenia. Czasami nie wiemy, dlaczego oddajemy ani na co wydaliśmy pożyczone pieniądze. Zdarza się, że potrzebujemy pożyczyć, ale nie ma chętnych do udzielenia nam pomocy. Bywa, że inni chcą pożyczyć od nas, ale my nie jesteśmy skorzy do zaufania im. Czasami pieniądze we śnie po prostu są. Każda z tych sytuacji oznacza co innego. Co dokładnie? Sprawdź to w naszym senniku.

Sennik: pożyczać pieniądze komuś

Wbrew pozorom sen o pieniądzach wcale nie musi oznaczać, że będzie ci się dobrze wiodło. Znaczenie tego snu jest dość proste i mówi o tym, że ktoś w twoim otoczeniu będzie próbował cię oszukać. Niekoniecznie ktoś z twoich najbliższych, ale ktoś, kogo całkiem dobrze znasz. Miej się więc na baczności! Nie odmawiaj jednak pomocy wszystkim po kolei. Po prostu zachowaj zwiększoną czujność.

Sen, w którym ktoś koniecznie chce od ciebie pożyczyć pieniądze, powinien zwrócić twoją uwagę na zdrowie lub zachowanie. Jeśli to jakaś większa suma, przyjrzyj się baczniej swojemu samopoczuciu, ponieważ może to oznaczać, że trawi cię jakaś choroba i nie do końca jest jasne czy sam sobie z nią poradzisz. Jeżeli kwota, jaką ktoś chce od ciebie uzyskać, nie zubaża zbytnio twojego portfela, to uważaj na to, co robisz. Istnieje ryzyko, że w najbliższym czasie okryjesz się hańbą.

Sennik: pieniądze

Czasami pieniądze we śnie po prostu są. Nic szczególnego się z nimi nie dzieje, ale pamiętasz, że je miałeś i było ci z tym dobrze. Jeśli twoja sytuacja finansowa jest stabilna, to nie ma powodów do zmartwień. Podświadomość daje ci znać, że czujesz się bezpiecznie. Jeżeli jednak cierpisz na niedobór gotówki w codziennym życiu, może to oznaczać, że w niedługim czasie pojawi się okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Bądź uważny, bo możesz dużo zyskać!

Zobacz także: Śnił Ci się złodziej? Sprawdź co to oznacza!

Sennik: kredyt we śnie

Jeżeli prowadzisz biznes i we śnie zaciągasz kredyt, to przyjrzyj się dokładniej funkcjonowaniu swojej firmy. Niewątpliwie jest to ostrzeżenie od twojej podświadomości przed podjęciem pochopnych decyzji. Jeśli nie prowadzisz biznesu i zaciągasz we śnie kredyt, oznacza to, że twoje relacje z kimś dla ciebie ważnym będą wystawione na próbę.

Gdy śnisz o tym, że spłacasz jakiś bliżej nieokreślony kredyt, oznacza to, że ktoś, na kim ci zależy, może w niedługim czasie potrzebować twojej pomocy. Nie będzie to jakaś duża sprawa, ale twoja pomocna dłoń okaże się w tej sytuacji bardzo ważna. Jeśli śnisz o spłacie kredytu, który bardzo dobrze znasz z życia na jawie, to jest to wyraz pragnienia pozbycia się takiego zobowiązania. Niestety, bynajmniej to nie oznacza, że ktoś spłaci za ciebie długi.

Sennik: pożyczać pieniądze od kogoś

Według sennika pożyczanie pieniędzy od kogoś we śnie ma pozytywne znaczenie. Gdy we śnie masz nagłą potrzebę finansową, ale wokół nie ma nikogo, kto mógłby i chciał ci pomóc, oznacza to, że czeka cię jakaś trudność życiowa, ale doskonale sobie z nią poradzisz. Wierz we własne siły i nieograniczone możliwości, a będzie dobrze!

Taki sen może również oznaczać, że przed tobą ważna decyzja. Zastanów się dobrze, zanim ją podejmiesz, gdyż będzie ona miała dla ciebie długotrwałe konsekwencje. Rozważ wszystkie za i przeciw, poradź się kogoś, komu ufasz: mamy, partnera, przyjaciela. Wysłuchaj okazanych rad z uwagą, ale decyzję podejmij sami. Nie patrz tylko na doraźne korzyści, bo mogą być zwodnicze.

Sennik: monety i banknoty we śnie

Zwykle, kiedy śnią ci się monety, nie powinieneś mieć powodów do niepokoju. Oznacza to, że masz kontrolę nad tym, co dzieje się dookoła ciebie. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka tak to nie wygląda.

Banknoty we śnie to dobry znak. Co więcej łatwo zinterpretować taki sen. Jeżeli widzisz we śnie banknoty, spodziewaj się w najbliższym czasie przypływu gotówki.

Zobacz też: Lew we śnie? Co to znaczy? Interpretacja.