Zamknij

Sen o pijawkach bywa ostrzeżeniem. Dowiedz się przed czym!

13.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 12:00
Pijawki na plecach kobiety
fot. Shutterstock

Interpretacja niektórych snów zależy od kondycji śniącego i od emocji, jakie wiąże on z tym marzeniem sennym. Do tej grupy należy także sen o pijawce. Co innego będzie znaczył, jeśli oglądałeś to stworzenie we śnie z odrazą, a co innego jeśli z zaciekawieniem. Inne przesłanie niesie taki sen dla osób zdrowych, inne dla chorych. Przeczytaj, które wyjaśnienie pasuje do twojej sytuacji.

Sen o pijawkach można rozważać na kilka sposobów. Dwa główne to interpretacja psychologiczna, według której sny pozwalają nam lepiej rozumieć to, co przeżywamy na jawie, oraz interpretacja wróżebna, w której sen może stanowić przestrogę lub pozwalać na zajrzenie w przyszłość. Sprawdź, które znaczenie według sennika jest ci bliższe 

Sennik: pijawki – znaczenie wróżebne

W najczęstszym ujęciu pijawki to przewrotny symbol, który ludziom zdrowym niesie zapowiedź choroby, a chorym uzdrowienie. Na szczęście choroba, którą zwiastują pijawki, będzie krótkotrwała, zaś odzyskanie zdrowia bardzo szybkie. Jeśli śni ci się przystawianie pijawek w celach medycznych, również rekonwalescencja po chorobie przebiegnie sprawnie.

Jeśli widzisz we śnie pojedynczą pijawkę może to symbolizować złe przeczucia i wrogów, którzy podkopują twoje interesy. Jeśli zaś pijawka cię gryzie, musisz uważać! Najprawdopodobniej w przedsięwzięciu, które rozważasz, czai się niebezpieczeństwo, a pochopne działania mogą przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego. Jak mówi sennik, pijawki na nogach wysysające twoją krew symbolizują, że w najbliższej przyszłości ktoś cię moralnie obrazi.

Zobacz także: Czy choroba we śnie to zapowiedź kłopotów? Przekonaj się

Sennik: pijawki na ciele, kupowanie pijawek

Według sennika pijawki na ciele to negatywny znak. Jeśli widzisz je pełzające lub wysysające krew chorego, jest to zapowiedź oszustwa, którego padniesz ofiarą. Również kupowanie pijawek jest w senniku odczytywane jako zły znak. W najbliższej przyszłości spotkasz wrogo do siebie nastawionych ludzi, których działania odbiją się na twojej sytuacji.

Sennik: pijawki – znaczenie psychologiczne

Zdarza się, że analiza snów wykorzystywana jest w pracy terapeutycznej. Dzięki nim ujawniają się skrywane lęki i tłumione emocje. Jeśli czujesz, że może ci to pomóc, warto udać się do specjalisty. Jednakże w sennikach również zawarta jest część tej gromadzonej wiekami wiedzy o ludzkiej psychice.

Sen o pijawkach może symbolizować obrzydzenie do własnego ciała. Coś, czego możesz być świadomy albo co może funkcjonować w zupełnej nieświadomości, ale i tak wpływa na twoją egzystencję. Może to być efekt doświadczeń życiowych, ale też przekonań na temat własnego ciała, które wtłoczyli ci do głowy rodzice i społeczeństwo. Przykładami na tego typu przekonania jest tabu miesiączki, które nakazuje pokazywać w reklamach krew miesiączkową jako niebieską.

Sennik: pijawki – symbol natrętnych myśli i ludzi

Według senników pijawki wskazują również na takie cechy charakteru jak powierzchowność i trywialność. Mogą też być sygnałem od nieświadomości, że otaczamy się przyjaciółmi, którzy mają na nas zły wpływ, którzy – na podobieństwo pasożytów – wysysają z nas energię i inne zasoby, choćby finansowe. W tym ujęciu pijawka może być rozumiana jako pasożyt energetyczny, który wysysa z ofiary chęć do życia i motywację do realizowania zamierzeń czy polepszania swojego bytu.

Pijawką taką nie musi być wszakże konkretna osoba. Równie dobrze może to być natrętna myśl, na której zafiksował się twój umysł. Na przykład obsesyjne powracanie do jakiegoś wspomnienia, które nie sprawia, że czujemy się lepiej, a jedynie ogranicza witalność. Pod postacią pijawki we śnie może też czaić się uzależnienie zarówno od substancji, jak i od czynności, przedmiotów czy osób.

Sennik: pijawki – inne znaczenia

Na styku rozumienia snów, jako przepowiadających przyszłość oraz interpretujących sygnały od podświadomości, można odnaleźć jeszcze inne znaczenia sennikowe o pijawkach. Jest to ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi i oszczerstwami, które mogą oni wysunąć w kierunku śniącego, aby celowo mu zaszkodzić. Być może przeczuwasz, że w twoim otoczeniu czai się nieszczera osoba, która tylko czeka na okazję do obmowy. Taki sen może być zachętą, aby zadbać o własną psychikę i w miarę możliwości usunąć tę osobę ze swojej orbity.

Wydaje się, że pijawki pojawiające się w snach w większości niosą ze sobą negatywne znaczenia. Mimo to mogą być cenną informacją, którą możesz wykorzystać, aby ustrzec się przed niekorzystną dla ciebie sytuacją.

Zobacz także: Czy kleszcz widziany we śnie, to zły znak?