Zamknij

Sen o papudze – sprawdź przed czym ostrzega i co oznacza

04.01.2021
Aktualizacja: 26.08.2021 11:30
Zbliżenie na dwie kolorowe papugi
fot. Shutterstock

W sennikach papugi pojawiają się raczej jako symbol negatywny, który każe nam się zastanowić nad swoim własnym postępowaniem lub ostrzega nas przed kłótniami i utratą przyjaciół. Jednocześnie papuga jako ptak pozostaje w łączności z energią seksualną, która daje o sobie znać podczas snu. Sprawdź znaczenie snu o papugach.

Papugi są na tyle charakterystycznymi ptakami, że chyba każdy jest w stanie wskazać kilka podstawowych cech, które odróżniają je od innych ptaków. Nawet jeśli nie spotykasz ich żyjących na wolności, dość łatwo możesz je zobaczyć w ogrodzie czy sklepie zoologicznym. W dodatku jest to zwierzę, które nawet na jawie obarczone jest całym szeregiem symbolicznych znaczeń. Nie inaczej jest w sennikach, które przypisują snom o papugach silne oddziaływanie.

Sennik: ptaki, papuga

Papuga, jako przedstawicielka ogromnego królestwa ptaków, jest erotycznym symbolem sennym. Sny tego typu przeżywają ludzie w każdym wieku, i jest to normalny objaw. Mogą one powstawać w związku z pobudzeniem, które śniący przeżył tuż przed snem na jawie. Jednakże mogą również wyrażać pragnienia, życzenia i marzenia związane z tą sferą ludzkiej egzystencji.

Sennik: papuga

Sen o papudze może być również ostrzeżeniem przed kopiowaniem tego, co robią inni ludzie, w sposób bezmyślny. To, co służy innym osobom, niekoniecznie musi też być dobre dla ciebie. Uważaj też na fałszywe pochlebstwa, które mają uśpić twoją czujność lub sprawić, że spoczniesz na laurach. Według sennika papuga może ostrzegać również o groźbie zniesławienia bądź utraty godności ze względu na czczą gadaninę.

Sennik: papugę widzieć

Zobaczyć albo usłyszeć we śnie mówiącą papugę jest znakiem, że ktoś może wyjawić twoją tajemnicę. Jeśli nie masz nic do ukrycia, papuga może być dla ciebie symbolem pochwał i uznania, które na ciebie spadną. Nadal jednak musisz uważać na pochlebstwa bez pokrycia, a także zbytnią powierzchowność i własną bezmyślność.

Sennik: papuga zielona

Według sennika zielona papuga jest dobrym sygnałem. Zwiastuje pojawienie się na horyzoncie przyszłego przyjaciela.

Sennik: papuga kolorowa

Niestety, już kolorowa papuga według sennika jest negatywnym symbolem oznaczającym egoizm, uzależnienia oraz bezmyślność. Również, jak mówi sennik, papuga ara nie wróży nic dobrego. Jej pojawienie się we śnie wieszczy zrzędliwość i nadejście kłótni. Być może jest to sygnał, iż konflikty te powoduje twoja osobowość albo po prostu przemęczenie.

Co ciekawe, badacze snów zwracają uwagę, że kolory nie pojawiają się aż tak często w marzeniach sennych. Niektórzy nazywają kolorowe sny fenomenem i przypisują tę umiejętność głównie kobietom. Możliwe, że jest to związane z większą wrażliwością kobiecej siatkówki oka na barwy, co mogło się wykształcić ewolucyjnie. Cokolwiek by to oznaczało, możesz uznać swój sen o kolorowej papudze za wyjątkowy.

Przeczytaj także o znaczeniu innych snów z ptakami:  Sen o bocianie zdradza wiele z twojego życia prywatnego

Sennik: martwa papuga

Według sennika martwa papuga jest niestety znakiem utraty przyjaciół. Przyczyną tego stanu rzeczy może być twój charakter, który dąży do konfrontacji, powierzchowność albo małostkowość.

Sennik: papuga w klatce

Sen o papudze w klatce oznacza, że powinieneś zachowywać się szczerzej. Fałszywe uśmiechy i skalkulowane reakcje mogą przynosić efekty krótkotrwałe, na dłuższą metę jednak są obciążające dla twojej psychiki i w przyszłości mogą zniszczyć relacje z innymi ludźmi. Podobnie sen o tym, że samemu jest się papugą, stanowi ostrzeżenie, że najbliższe otoczenie może stracić do ciebie zaufanie, o ile nie zmienisz swojego postępowania.

Sennik: złapać papugę

Złapanie papugi we śnie oznacza, to że wkrótce dotrzesz do prawdy.

Większość znaczeń, jakie przypisują senniki papugom, jest negatywna. Odnoszą się do przywar lub błędów śniącego. Pamiętaj jednak, że wymowa snu w dużej mierze zależy też od nastroju, w jakim go przeżywasz, i od wrażenia, jakie po sobie pozostawił. Nawet jeśli, jak mówi sennik, papuga ara zwiastuje konflikty, ale odczułeś to jako piękny odprężający sen, niekoniecznie musi to oznaczać, że zaraz po przebudzeniu czeka cię kłótnia. Podobnie widok martwej papugi we śnie może być prostą reakcją na wydarzenia z życia na jawie, a nie groźbą utraty przyjaciół.

Zobacz także: Czy sen o lataniu może oznaczać podróż?