Zamknij

Sen o oświadczynach? Sprawdź, co to oznacza

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:07
Mężczyzna pokazujący pierścionek kobiecie
fot. Shutterstock

Zaręczyny we śnie zwykle sygnalizują nadejście momentu przełomowego w życiu. Co wpływa na to, czy będzie on pozytywny czy negatywny? Istotne są tu szczegóły: kim jest osoba śniąca, jaki jest status jej związku, jak wygląda jej życie uczuciowe. Zobacz, jak sennik określa znaczenie snów o oświadczynach.

Oświadczynom przypisujemy rangę jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic dziwnego, skoro dla większości z nas oznaczają one diametralną zmianę, podjęcie zobowiązania czy spełnienie marzenia o założeniu rodziny. Również oprawa tego wydarzenia i jego symbol w postaci pierścionka mocno działają na wyobraźnię. Jakże się więc dziwić, że zaręczyny często pojawiają się w snach? Nierzadko jednak ich znaczenie trzeba interpretować na odwrót. Zobacz, co na to sennik.

Sennik: oświadczyny

Znaczenie, jakie sennik przypisuje zaręczynom, zmienia się w zależności od sytuacji i osób biorących udział w wydarzeniu.

Sennik: zaręczyny koleżanki

Jeśli miałeś sen o oświadczynach, które przyjęła osoba ci znajoma, to znak, że zbliżają się przełomowe wydarzenia. Bycie świadkiem lub świętowanie czyichś zaręczyn oznacza, że czekają cię własne, a być może nawet ślub.

Zobacz takżeŚni ci się zdrada? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!

Sennik: zaręczyny własne

Sennik własne zaręczyny interpretuje jednoznacznie: z całą pewnością czeka cię zakończenie jakiegoś okresu w życiu. Może to oznaczać koniec flirtu, ale także pożegnanie ze starymi marzeniami bądź oczekiwaniami i przejście do nowego etapu.

W znaczeniu psychologicznym sen o własnych oświadczynach może wyrażać tęsknotę za miłością, rodziną. Taki sen uświadamia, że być może czeka cię niepowodzenie w sprawach miłosnych lub że brakuje ci bliskiego kontaktu z pewną osobą albo po prostu – z ludźmi. Dla osób pozostających w stałych związkach sen o zaręczynach może oznaczać tęsknotę za lepszym partnerem. Jeśli oświadczyny przyśniły się mężatce lub mężowi, wróży to raczej piękną przyjaźń.

Sennik: przyjęcie pierścionka we śnie

Pierścionek zaręczynowy ma własną głęboką symbolikę. Jego przyjęcie oznacza, że spełnienie twoich życzeń jest już bliskie. Jednocześnie bywa ostrzeżeniem, że trzeba będzie walczyć o względy osoby, na której ci zależy.

Sennik: zaręczyny odrzucone

Nieprzyjęcie pierścionka zaręczynowego, nieudane lub zerwane zaręczyny sennik interpretuje jako obawę przed wejściem w poważny związek, zaangażowanie uczuciowe czy zbyt pochopne oświadczyny na jawie.

Sennik: oświadczyny byłego chłopaka

Pojawiający się sen o zaręczynach z byłym może oznaczać potrzebę rozliczenia tego związku do końca. Być może potrzebna jest konfrontacja z dawnym partnerem albo przepracowanie starej relacji. Paradoksalnie sen o oświadczynach byłego może również oznaczać pogodzenie się z rozstaniem i zamknięcie tego rozdziału. Warto też sprawdzić znaczenie snu, w którym pojawia się były chłopak.

Sennik: oświadczyny nieznajomego

Znaczenie snu o zaręczynach z nieznajomym wiąże się z końcem jakiegoś etapu w twoim życiu i otwarciem się na nowe znajomości czy miłość.

Sennik: oświadcza się przyjaciel

Sen o oświadczynach przyjaciela jest przez senniki interpretowany na odwrót i wskazuje na spory w gronie znajomych. W zależności jednak od twojej sytuacji może on oznaczać również nieuświadomione pragnienie wejścia w związek z tą osobą.

Zobacz takżeZobaczyłeś drzwi we śnie? Sprawdź, co mogą oznaczać!

Sennik: oświadczyć się mężczyźnie

Sen, w którym to kobieta przejmuje inicjatywę w kwestii zaręczyn, może być interpretowany na dwa sposoby. Według jednego jest to wyraz dramatycznego wręcz pragnienia miłości lub bycia akceptowanym. Druga interpretacja jest całkiem odmienna: śniącego czeka spore wyzwanie na jawie.

Sennik: przerwane zaręczyny

Sennik zerwanie zaręczyn opisuje jako ostrzeżenie przed osobą, która zacznie się wtrącać w twoje życie lub namiesza w twoim związku.

Sennik: zmuszanie do oświadczyn lub zaręczyn

Niekiedy w czasie snu o zaręczynach możemy się poczuć zmuszeni do oświadczenia się lub przyjęcia zaręczyn. Taki sen interpretujemy jako dobry sygnał, że znajdziemy kogoś, kogo pokochamy, a w dodatku będzie to udany i długotrwały związek.

Bez względu na prawdziwe okoliczności snu o zaręczynach zwykle oznaczają one przełomowe wydarzenia w życiu. Nawet zwiastując koniec jakiegoś etapu czy niepowodzenie miłosne, jednocześnie dają szansę na nowe otwarcie.

Zobacz także: Śni ci się, że jedziesz pociągiem? Dowiedz się, jak ten symbol interpretuje sennik!