Zamknij

Sen o opętaniu – co oznacza i jak go interpretować?

13.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 12:13
Czarny demon w piekle
fot. Shutterstock

Opętanie na pewno nie kojarzy się z niczym przyjemnym. W każdej kulturze jest ono związane z utratą zmysłów pod wpływem mrocznych i nieczystych sił. Jak jednak odczytywać taką sytuację we śnie? Nasz sennik pomoże ci rozszyfrować opętanie przez diabła.

 

Sen o opętaniu przez diabła może rzecz jasna niepokoić. W senniku istnieje kilka wytłumaczeń i interpretacji tego rodzaju marzenia (a może częściej koszmaru) sennego. Pierwszą z nich może być twój pozostawiający do życzenia stan psychiczny. Często jest to po prostu wyolbrzymienie niepokojów, z którymi borykasz się na co dzień, albo nawiedzających cię obsesji. Jeśli uważasz, że może to pasować do twojej sytuacji i osoby, bądź ostrożny. Może warto się zająć tymi problemami na poważnie. Umów się na wizytę u lekarza lub psychologa.

Sennik: opętanie – znaczenie ogólne

Jeśli jednak z twoim zdrowiem psychicznym wszystko jest w jak najlepszym porządku, sen o opętaniu można odczytywać jako symbol bezradności i niskiego poczucia własnej wartości. Być może nie czujesz się w pełni swobodnie i potrzebujesz ucieczki od swoich problemów. To bardzo silny sygnał od twojej podświadomości, którego pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć. Dobrym pomysłem byłoby zastanowienie się, czy nie mógłbyś wprowadzić pewnych zmian w swoim życiu, aby poprawić jego jakość. W takim przypadku powinieneś położyć nacisk na poczucie niezależności i pewność siebie. Postaraj się odzyskać balans w życiu osobistym, inaczej może skończyć się to marnie.

Może się zdarzyć, że we śnie walczysz z opętaniem. Wbrew pozorom to bardzo dobry omen. Jest to symbol twojej wewnętrznej walki ze złym samopoczuciem i z problemami, które cię trapią. Nie poddawaj się i nie wstydź prosić innych o pomoc. Koniec twoich trudów jest coraz bliżej.

Zobacz także:  Odwiedziłeś w swoim śnie cmentarz? Zobacz, jak to rozumieć

Sennik: opętanie – opętane osoby

Ważnym wariantem snu o opętaniu jest sytuacja, w której widzisz opętaną osobę. Może to oznaczać, że przeszkadza ci ktoś w twoim otoczeniu. To sygnał od twojej podświadomości, że bardzo męczy cię taki stan rzeczy. Warto się w takim razie zastanowić, czy nie byłoby dobrze otworzyć się na innych trochę bardziej i rozwinąć w sobie nieco więcej tolerancji.

Bywa również, że we śnie widzisz w domu szaleńca lub osobę, która swoim zachowaniem przypomina opętańca. Jest to znak, że prawdopodobnie ktoś z twojego bliskiego otoczenia przechodzi przez trudny okres w swoim życiu. Taka osoba może mieć silne problemy emocjonalne lub psychiczne. Wyciągnij do niej pomocną dłoń i zainteresuj się jej sytuacją. Czasami niełatwo rozpoznać osobę w tarapatach. Rozejrzyj się w najbliższym gronie i daj do zrozumienia swoim bliskim, że nie są sami ze swoimi rozterkami.

Zdarza się, że we śnie pojawia się ktoś opętany przez diabła, szatana lub innego demona.W takim śnie często występują też egzorcyzmy, pojawia się także postać księdza. Interpretuje się to jako symbol strachu przed nieznanym. Być może rozpoczynasz niedługo nowy etap życia lub czeka cię poważna zmiana. Nie bój się jej i otwórz się na nowe doświadczenia.

Sennik: opętane dziecko

Kolejnym upiornym snem o opętaniu jest sen o opętanym dziecku.Taka nieprzyjemna wizja ma zazwyczaj związek z tłumioną złością na kogoś. Prawdopodobnie nie pozwalasz sobie na konfrontację z osobą, której zachowanie cię irytuje. Zastanów się, czy nie lepiej będzie rozprawić się z tym problemem, zamiast niepotrzebnie budować w sobie napięcie.

Sennik: opętana dziewczyna

Jeszcze inne znaczenie ma sen o opętanej dziewczynie. Możesz go odebrać jako sygnał o traumie, którą w sobie nosisz i z którą nie pozwalasz albo nie chcesz sobie poradzić. Często bywa tak, że nawet nie zdajesz sobie sprawy z negatywnych skutków zdarzenia, które miało miejsce lata temu. Jeśli masz pewne nierozwiązane kwestie tego rodzaju, warto z kimś o nich porozmawiać.

Sen o opętaniu trudno czasami zapomnieć lub zignorować. Na szczęście na ratunek przychodzi sennik,który ułatwia interpretację nawet takiego koszmaru!

Zobacz także: Sen o demonie nie jest po prostu koszmarem! Sprawdź jego znaczenie