Zamknij

Sen o ogórkach? Sprawdź w senniku, co może oznaczać!

04.01.2021
Aktualizacja: 26.08.2021 11:32
Pocięty na plasterki ogórek zielony ze skórką w miseczce
fot. Shutterstock

Świeże chrupiemy późną wiosną i latem, aż do wczesnej jesieni. Kiszone – są wizytówką polskiej kuchni. Mowa o ogórkach, warzywie, które lubią chyba wszyscy. Ale czy wiesz, że i one mają swoje miejsce w senniku? Co może oznaczać sen o ogórkach?

 

Zdarza ci się analizować swoje sny? Sennik ogórki interpretuje jako tłumione i niespełnione pragnienia, również te o charakterze seksualnym. Masz wrażenie, że te zielone warzywa śnią ci się szczególnie często? Zobacz, jak można to odczytać.

Sny towarzyszą nam każdej nocy, chociaż nie wszystkie pamiętamy. I mimo że na wiele z nich potrafimy machnąć ręką, warto przyjrzeć się im uważniej. Zwłaszcza tym, które nawiedzają nas szczególnie często. Mogą nam wiele powiedzieć o tym, co próbuje w ten sposób przekazać nam nasza podświadomość. Dobrze sięgnąć do sprawdzonego sennika, który podpowie, jakie znaczenie kryją pojawiające się w snach symbole.

Sennik – ogórek: znaczenie erotyczne

Sny, w których śnią nam się warzywa, mogą mieć wiele różnych znaczeń. Wśród sennych warzywnych symboli ogórek zajmuje jednak szczególne miejsce. Z racji swojego kształtu jest on symbolem fallicznym. Jako taki ogórek we śnie może więc wskazywać na twoje niezaspokojone potrzeby, w tym seksualne. Sen z ogórkami w roli głównej można odczytywać jako konieczność wyrażenia głośno własnych pragnień zamiast tłumienia ich w sobie. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego życia erotycznego, może warto porozmawiać z partnerem na temat tego, co dzieje się w waszej sypialni? Pamiętaj jednak: takie rozmowy zawsze wymagają delikatności!

Ogórek w kobiecym śnie jest też oznaką tłumionego pożądania. Może jadłaś to chrupiące warzywo w męskim towarzystwie? Cóż…sennik podpowiada, że najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręcei zadbać o rozwój relacji z twoim towarzyszem.

Sennik – ogórek: powodzenie i bogactwo

Sennik interpretuje ogórki również jako symbol powodzenia, bogactwa i zdrowia. Jeżeli na jawie zmagałaś się z chorobą, może to być oznaka twojej rekonwalescencji. Nawet jeśli czujesz się jeszcze trochę osłabiona, wkrótce odzyskasz dawną energię i zdrowie.

A co, jeśli śni ci się, że sadzisz ogórki? Prawdopodobnie czeka cię jakieś trudne zadanie lub praca, która zajmie ci sporo czasu. Jeśli jednak w swoim śnie je zbierasz, oznacza to dla ciebie dobre widoki na przyszłość.

Sennik: świeże, zielone ogórki

Jak mówi sennik, świeże zielone ogórki mogą symbolizować siłę życiową i witalność. Jeśli śnią ci się ogórki o pięknym, zielonym kolorze, świadczy to o twoim dobrym samopoczuciu. Symbol ten można interpretować jako zapowiedź czekającej cię przyjemnej zmiany.

Zobacz takżeŚniła Ci się igła? Sprawdź co oznacza ten sen!

Sennik: zwiędnięte ogórki

A co z brzydkimi, zwiędniętymi ogórkami, które już pożółkły? To oznaka twoich głębokich trosk, spowodowanych prawdopodobnie sytuacją materialną. Zastanów się, skąd możesz zdobyć gotówkę, by choć na chwilę odetchnąć. Może dobrze byłoby poprosić o niedużą pożyczkę kogoś bliskiego? Na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie!

Sennik: ogórki niedojrzałe

Jeśli zaś ogórki są niedojrzałe? Także i w tym przypadku sennik ma dla ciebie interpretację. Prawdopodobnie pragniesz osiągnąć zbyt wiele w zbyt młodym wieku. Warto więc trochę powściągnąć swoje ambicje. Dobrze, abyś zaczęła się cieszyć tym, co już masz. 

Sennik: ogórki kiszone

Co jednak, jeśli śnią ci się ogórki kiszone? Nieważne, czy we śnie widzisz je w słoiku czy na talerzu. To symbol niezbyt pomyślnych wiadomości. Szykuj się więc na to, że niebawem może spotkać cię coś przykrego. Jak powiada sennik, ogórki kiszone pojawiające się we śnie mogą również oznaczać, że na jawie borykasz się z problemami, które powinnaś jak najszybciej rozwiązać po to, by odzyskać spokój ducha.

Niezbyt pomyślnym symbolem w senniku jest też zupa ogórkowa z kiszonych ogórków. Przyśniło ci się, że ją jesz? Może to wróżyć, że ktoś cię wkrótce oszuka.

Interpretacji snów o ogórkach jest wiele i jak widać, wszystko zależy od tego, w jakich okolicznościach je napotkałaś.

Zobacz także: Co wróży sen o kapuście kiszonej?