Zamknij

Sen o oczach? Koniecznie sprawdź, co to może oznaczać!

04.01.2021
Aktualizacja: 26.08.2021 11:33

Mówi się o nich, że są zwierciadłem duszy. W senniku oczy mająsilną symbolikę. Takie sny mogą pokazać, co cię czeka, albo nawet… ostrzec cię przed niebezpieczeństwem. We śnie patrzyłeś komuś głęboko w oczy? Ktoś wpatrywał się w ciebie? Zobacz, co to może oznaczać.

Zbliżenie na żeńskie, niebiesko-zielone oko
fot. Shutterstock

Zdarza ci się analizować swoje sny? Sen o oczach może nie tylko zapowiadać pewne wydarzenia, ale nawet zdemaskować cudze intencje. Przyśniły ci się oczy własne lub cudze? Sprawdź, jak jeszcze sennik interpretuje ten symbol.

Choć zdarza nam się ich nie pamiętać, sny towarzyszą nam co noc. Są wśród nich i takie, które nie dają nam spokoju przez dłuższy czas. Warto wtedy sięgnąć po sennik i sprawdzić znaczenie symboli, które się w nich ukazują. Nawet jeśli podchodzisz do senników z przymrużeniem oka, to rozszyfrowanie znaczenia snów może powiedzieć ci wiele o tobie samym, a nawet o stanie twojej psychiki. A także o tym, czego na co dzień nie dopuszczasz w głąb świadomości.

Sennik: oczy - znaczenie snów

Jak powiada sennik, oczy odgrywają w snach bardzo istotną rolę, zresztą tak jak w życiu. To nimi przyglądasz się światu. To je jako pierwsze dostrzegasz w twarzy swojego rozmówcy. I to one pokazują ci jego emocje i intencje. W senniku twoje własne oczy symbolizują twoją duchową stronę, ciekawość, otwartość. Duże i ładne oznaczają mądrość, wiedzę i umiejętność jasnej oceny rzeczywistości. Zaropiałe, przymknięte, chore, jasno sygnalizują, że coś jest nie tak z twoim postrzeganiem ludzi, emocji czy zdarzeń. Możesz też interpretować taki sen jako dowód swoich ukrytych kłopotów lub trosk. Dla odmiany ślepe oczy we śnie zwiastują otrzymanie miłej wiadomości.

W senniku oczy mogą być także dowodem twoich wewnętrznych konfliktów czy niepokojów. Jeśli często śni ci się, że przyglądasz się sobie w lustrze, może to oznaczać, że masz skłonności do samooszukiwania się. Powinieneś zatem spróbować skonfrontować się z własnymi myślami czy sumieniem.

Co jeszcze w senniku oznaczają oczy? Pokazują ci intencje otaczających cię osób. Mogą też stanowić zapowiedź tego, co cię czeka, albo nawet ostrzec przed zagrożeniem. Wiele zależy jednak od kontekstu: kto i jak patrzy na ciebie we śnie. A nawet, jakiego koloru są jego oczy.

Sennik: patrzeć komuś w oczy

Przyśniło ci się, że głęboko wpatrujesz się komuś w oczy? Może to być oznaka rodzącej się czy pogłębiającej więzi między tobą a tą osobą. Zwłaszcza jeśli jej spojrzenie było przyjazne, a oczy miała piękne, zdrowe i jasne. Jeżeli jednak wzrok osoby w twoim śnie był mało życzliwy, a wręcz złowrogi, dobrze, abyś miał się na baczności. Może to być znak tego, że taka osoba również w prawdziwym życiu życzy ci niezbyt dobrze.

Zobacz teżCo znaczy okno we śnie? Poznaj popularne interpretacje!

Sennik: niebieskie oczy

Duże znaczenie odgrywa także kolor oczu. Znasz to powiedzenie: „Oczy niebieskie, życie królewskie”? Niebieskie oczy według sennika są równie dobrą zapowiedzią. Jeśli ci się przyśniły, to dowód, że wkrótce czeka cię wielka miłość lub przyjaźń, takie oczy sygnalizują bowiem szczere uczucie.

Sennik: zielone oczy

Zielone oczy mogą być oznaką zazdrości albo egoizmu. Brązowe z kolei wskazują na to, że w swoim otoczeniu masz fałszywych ludzi. Sennik oczy w kolorze czarnym interpretuje jako potężny symbol ostrzegawczy. Jeżeli śnią ci się szczególnie często, uważaj, by nie znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Sennik: wydłubane oczy

To chyba najbardziej makabryczny spośród wielu wariantów snu o oczach. Według sennika oko wydłubane może oznaczać, że utraciłeś kontakt z samym sobą, być może wskutek stresu. Zastanów się, jak w codziennej bieganinie znaleźć chwilę dla siebie oraz zadbać o własne samopoczucie i psychikę.

Wydłubanie oczu we śnie może zwiastować również utratę. Mogą opuścić cię bliskie osoby, na przykład przyjaciele. Możesz też zostać zraniony z powodu nieodwzajemnionej miłości.

Jak widzisz, snów o oczach jest wiele, a każdy należy odczytywać na swój sposób. Powodzenia!

Zobacz teżSennik: rękawiczki. Śniły Ci się rękawiczki? Sprawdź co oznaczają!