Zamknij

Sen o mleku w piersiach ma różne znaczenia! Dowiedz się, co oznacza!

12.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 11:32
Matka karmiąca dziecko piersią
fot. Shutterstock

Macierzyństwo, ciąża czy opieka nad niemowlęciem to motywy, które często pojawiają się w snach. Częścią ich symboliki są kobiece piersi - a w szczególności – mleko w piersiach. Przekonaj się, jakie jest ich znaczenie według sennika!

Sen o mleku najczęściej nawiązuje do macierzyństwa, a także wszystkiego, co się z nim wiąże, a więc miłości, bezinteresowności i troski. Mleko może być też symbolem dobrobytu. Wyjątkową symbolikę spośród snów o mleku ma w senniku mleko matki. Przekonaj się jaką!

Sen o mleku – podstawowa symbolika

W senniku mleko pojawia się w wielu wariantach, nie tylko jako mleko w piersiach. Sen o mleku zwiastuje powodzenie oraz  bogactwoWidok mleka we śnie jest zapowiedzią przyjemności, która jednocześnie nie wyrządzi nikomu krzywdy, a w przypadku dużych ilości mleka jest znakiem zdrowia i powodzenia.  Kupowanie mleka jest przestrogą i symbolizuje, że dla bogactwa jesteś gotowa na wiele, włącznie z krzywdzeniem innych. Ten sen jest sygnałem od podświadomości, żebyś nie przekroczyła granicy, z której nie będzie już powrotu.

Jeśli sprzedajesz mleko, to w najbliższym czasie podejmiesz złą decyzję, którą przypłacisz sporym cierpieniem. Sen o dojeniu  krowy jest obietnicą sukcesu. Kąpiel w mleku zapowiada udane życie towarzyskie.

Zobacz także: Czy sen, w którym widzisz niemowlę to dla Ciebie dobry znak? Przekonaj się

Sennik: mleko jako pokarm

Może się przytrafić, że we śnie będziesz gotowała mleko. To znak, że zbyt często postępujesz nieodpowiedzialnie i powinnaś zmienić swoje postępowanie. Mleko, które wykipi, niesie ze sobą pocieszenie. Twoje zmartwienia są niepotrzebne, a sytuacja wygląda w rzeczywistości o wiele lepiej niż ją postrzegasz. Przygotowanie potrawy na mleku zapowiada korzystne sprawy w życiu, a napoje mleczne takie jak koktajl czy kakao obiecują powodzenie w relacjach towarzyskich.

Zsiadłe mleko oznacza zbliżające się smutki, a mleko skwaśniałe – że zrani cię osoba - której ufasz.

Sennik: karmienie mlekiem z piersi

Jak już zostało wspomniane, w senniku mleko matki ma znaczenie szczególne. Sen o mleku w piersiach jest dobrą wróżbą. Zwiastuje bogactwo, sukces finansowy, premię lub podwyżkę! Jeśli natomiast karmisz piersią, to albo ty, albo inna osoba z twojej rodziny wkrótce zajdzie w  ciążę, a w wypadku, gdy masz już  dzieci - to może być znak - że potrzebują one uwagi większej niż ta, którą poświęcałaś im do tej pory.

Jeśli sen, w którym karmisz piersią, przyśnił ci się po ciągu niepowodzeń i zmartwień, oznacza on, że twoje wysiłki nie poszły na marne. Sen o tym, że to inna  kobieta karmi dziecko mlekiem z piersi, to znak od podświadomości, że dzieciństwo kojarzy ci się przyjemnie i powinnaś pielęgnować wspomnienia

Dziecko karmione mlekiem matki zapowiada pomyślność i sukcesy. Sen o karmieniu własnego dziecka piersią zwiastuje przyjemności, a w przypadku kobiety bardzo młodej, pomyślną karierę. Jeśli we śnie karmisz cudze, choć znane ci dziecko, to w najbliższym czasie ktoś będzie oczekiwał od ciebie przysługi.

Podawanie komuś mleka, na przykład z butelki, zwiastuje zastrzyk gotówki. Oddanie mleka komuś innemu jest oznaką bezinteresowności, ale też ostrzeżeniem, że bywasz zbyt ufna, i to może obrócić się przeciwko tobie. Sen o karmieniu piersią pojawiający się u  mężczyzny sygnalizuje, że jest on przychylnie nastawiony do otoczenia i nie wdaje się w  konflikty.

Sennik: picie mleka matki

Sen, w którym pijesz mleko z piersi, należy do wyjątkowo optymistycznych – wiesz, jak korzystać z życia i umiesz żyć na całego. Potrafisz też docenić to, co najważniejsze. W przypadku takiej wróżby powinnaś położyć nacisk, by funkcjonować tak, jak do tej pory, ponieważ to dla ciebie najlepsza ścieżka.

Picie mleka może też oznaczać, że masz przyjazne usposobienie i łatwo nawiązujesz relacje z nowo poznanymi osobami. Sen o karmieniu mlekiem matki dorosłej osoby – także kiedy to jesteś ty – symbolizuje, że ta osoba zachowuje się niedojrzale albo jest zbyt zależna od innych. Odstawienie tej osoby od piersi to znak, że w końcu będzie potrafiła się usamodzielnić.

Zobacz także:  Śniło ci się, że pijesz wino? To bardzo dobry znak!