Zamknij

Śnisz o kupnie lub remoncie mieszkania? Sprawdź, co to oznacza!

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:05

Przyśniło ci się mieszkanie? Koniecznie zapamiętaj jak najwięcej szczegółów! Sen o mieszkaniu raczej nie podpowie ci przyszłości, ale opowie wiele o stanie twojego zdrowia i kondycji psychicznej. Sprawdź, jak poprawnie go zinterpretować!

Wnętrze mieszkania utrzymane w chłodnej kolorystyce
fot. Shutterstock

Sen o mieszkaniu może występować w wielu wariantach. Możesz w nim podziwiać cudze mieszkanie lub kupować własne, możesz obserwować piękne umeblowanie, a możesz też uciekać przed pożarem. Chcesz wiedzieć, co to wszystko oznacza? Sprawdź w senniku.

Sen o mieszkaniu – znaczenie i symbolika

Jak mówi sennik, mieszkanie pojawiające się we śnie symbolizuje twój stan psychosomatyczny. Z pomocą sennika możesz wysłuchać sygnałów podświadomości, w których tkwi zapis twojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Znaczenie ma zarówno wygląd mieszkania, jak i jego stan czy rozmiar. Ważne jest też, czy należy ono do ciebie oraz co w nim robisz.

Poszczególne elementy mieszkania odpowiadają różnym częściom organizmu – dach i sufit odnoszą się do głowy oraz mózgu. Jeśli we śnie sufit jest popękany, a dach przecieka, oznacza to, że twoje ciało zmaga się z chorobą tych rejonów. Okna jako „oczy” domu symbolizują nasze postrzeganie świata, a więc psychikę. Sen o mieszkaniu bez okien alarmuje cię, że jesteś zaślepiona i wypierasz istotne informacje, z kolei wybite okna są oznaką problemów psychicznych. Stan drzwi i balkonu informuje cię o stanie twoich organów płciowych, a także tego, co się z nimi pośrednio wiąże, czyli kontaktów z innymi ludźmi. Mieszkanie bez drzwi lub z drzwiami zatrzaśniętymi na klucz, którego nie możesz znaleźć, wskazuje na to, że masz problem z nawiązywaniem relacji. Podłoga i piwnica odnoszą się do dolnych partii ciała.

Sennik: rodzaj mieszkania

Niezwykle istotne jest, czy śnisz o własnym mieszkaniu, czy innym. Zobaczenie we śnie własnego lokum informuje o zbliżającej się okazji, którą warto wykorzystać, natomiast jak mówi sennik, dawne mieszkanie to zwiastun pomyślności. Jeśli we śnie mieszkanie nie budzi w tobie niepokoju, nie grozi ci spadek formy. Z kolei obce i nieprzytulne wnętrza zapowiadają smutne wydarzenia. Własny, ale pusty lokal to znak pogarszającego się zdrowia, samotności i wyobcowania, a jeszcze gorszym symbolem jest sen o płonącym mieszkaniu – w takim przypadku możesz się spodziewać pasma nieszczęść. Co ciekawe, obserwowanie we śnie burzenia mieszkania zapowiada usunięcie przeszkód, ale widok już zburzonego oznacza chorobę w rodzinie. Zgodnie z tym, co głosi sennik, stare mieszkanie widziane we śnie to zapowiedź dużych wypadków, a zniszczone to oznaka tego, że niedługo spotka cię ciężka choroba.

Sen o mieszkaniu utrzymanym w jasnych, krzykliwych barwach przypomina ci o dużych potrzebach seksualnych. Porządek w mieszkaniu jest odzwierciedleniem charakteru osoby śniącej – bałagan przyśni ci się, jeśli jesteś osobą nieuporządkowaną.

Zobacz też: Co oznacza, kiedy śni ci się podróż? Sen o podróżach może zwiastować różne rzeczy!

Okoliczności snu o mieszkaniu

Znaczenie w interpretacji snu o mieszkaniu ma nie tylko jego wygląd i stan, ale też to, czym się zajmujesz. Wbrew pozorom nie warto śnić o kupnie lokalu, w senniku kupować mieszkanie to oddalać się od przyjaciół. Szukanie mieszkania we śnie to też smutna zapowiedź dążenia do celu, którego nie uda ci się zrealizować. Zmianę na lepsze zapowiada sen o wynajmowaniu lokalu. Jeśli we śnie wychodzisz z mieszkania i nie sprawia ci to żadnych problemów, najwyraźniej jesteś osobą, która wie, czego chce i śmiało dąży do celu. Sen o remoncie pokazuje, że potrzebujesz zmian – ale nie w swoim otoczeniu - tylko we własnym wnętrzu. Jak informuje sennik – oglądając nowe mieszkanie we śnie - możesz oczekiwać sporych zmian w życiu. Zmiany wyjątkowo pozytywne symbolizuje według sennika nowe, duże mieszkanie. Dostać mieszkanie we śnie – to wróżba wyjątkowo pozytywna, jeśli to lokum już jest ci znane. W innym przypadku spodziewaj się chwilowych trudności.

Sen o mieszkaniu: cudze mieszkanie

Jeżeli w twoim śnie pojawiło się cudze mieszkanie, wszystko zależy od atmosfery tego snu. Jeśli oglądasz czyjeś mieszkanie i czujesz się w nim dobrze i przytulnie, to sygnał, że z jego właścicielem wiążą cię dobre relacje, jeśli zaś oglądasz lokal i sprawia ci to przykrość, oznacza to, że zazdrościsz tej osobie i grozi wam kłótnia. Sen o remoncie cudzego mieszkania symbolizuje, że dobrze życzysz tej osobie.

Zobacz też: Sen o remoncie – sprawdź jego inne znaczenia!